pm815
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 10 maja 2011, 09:45

Ból stawu barkowego

Witam, jestem nowy na forum więc proszę o wyrozumiałość jeśli chodzi o błędy w mojej wypowiedzi.

W tenisa gram 3 lata, mam 190 cm wzrostu oraz 65 kg wagi. Dotychczas serwowałem z prędkością 140-160 km/h. Od kilku dni zacząłem mocniej operować nadgarstkiem oraz szybciej obracać bark oraz podnosić całą rękę. Serwowałem naprawdę mocniej. Były albo asy, albo wygrywające piłki. Jednak po kilkunastu takich serwisach zaczął mnie boleć bark a na pewno okolice pachy. Kiedy chciałem zaserwować ból eksplodował i wyrzucać rakietę z ręki a serwis nie wchodził. Wciąż mnie boli. Co mam zrobić?
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

ból stawu barkowego

... przytyć ;-)
A tak na serio to nikt Ci tutaj "z fusów" nie wywróży. Zostaje wizyta u lekarza.
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: ból stawu barkowego

Zrób tak:



Obrazek

:)



A tak na poważnie to rozmasuj dobrze. Bardzo dobrze. I rozgrzewaj dobrze bark przed serwowaniem. Ja mam regularnie bóle mięśniowe w barku - coś chrupnie, coś się naciągnie itd. Rozmasowywanie oraz dobra rozgrzewka pomaga. Jeśli twoja kontuzja dot. mięśni, to powinno pomóc. Jeśli nie, to też proponuję wizytę u lekarza, ale sportowego.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: ból stawu barkowego

Najlepsze wyjście to oczywiście lekarz, nawet słaby ma większą wiedzę w tym zakresie od forumowiczów, którzy nawet nie widzieli Cię na oczy.

Myślę, że przez dodatkowe elementy w ruchu mogłeś przeciążyć rękę, mi zazwyczaj pomaga odpoczynek, jeśli koniecznie musisz grać to na znacznie mniejszych obrotach.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: ból stawu barkowego

Tak na poważnie to masz sporą niedowagę. Ja mam tylko 2 cm więcej i ważę 93-95kg i jestem szczupły, nawet bardzo. Może nie jestem chudy, ale nawet nie jestem w stanie siebie wyobrazić przy 65kg.

Staraj się też nie spinać mięśni i nie serwować od razu na maxa, ale zrobić małą rozgrzewkę.
pm815
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 10 maja 2011, 09:45

Re: ból stawu barkowego

DODAM ŻE GRAM RAKIETĄ Wilson PRO STAFF 6.1 CLASSIC, ale to chyba nie wina rakiety. Miałem podobny problem z nadgarstkiem, gdyż wcześniej grałem Dunlopem X-Fire 255 g. Kiedy przerzuciłem się na Wilsona nadgarstek bolał mnie tak jak teraz ten staw. Opisałem ten problem na forum i doradziliście mi, że zmieniłem kij na siekierę. Jednak dalej grałem Wilsonem. Kiedy przestawał mnie boleć nadgarstek grałem dalej, kiedy bolał przestawałem i tak w kółko. Dzisiaj nie czuję ciężaru rakiety i mogę wywijać nią nadgarstkiem jak tylko zechcę. Czy tak samo może być ze stawem barkowym?
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: ból stawu barkowego

Możliwe. Na pewno w miarę grania wzmacnia się cała obręcz barkowa, a także technika się polepsza, co jest dobre dla organizmu. Może być tak, że bark przestanie z czasem boleć.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Ból stawu barkowego

Mnie bolał bark, gdy przesadzałem z próbami grania od razu bardzo mocnego serwisu. Gdy zrezygnowałem, a polegało to na tym, że serwować zacząłem lekko żeby weszło, i dopiero po kilku gemach stopniowo coraz mocniej - przestało. Teraz problemów z barkiem nie mam.
Boleć mnie zaczął za to nadgarstek :dvl(:. Właśnie odpoczywam od tenisa (dobrze, że pogoda się, powiedzmy, że zepsuła ;) /ppeter i pewnie i tak bym nie grał :wink: ).
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ból stawu barkowego

To i ja dołożę swoje trzy grosze do tematu bólu barku. Zdarzyło mi się zagrać mecz ligowy piłkami bezciśnieniowymi, które wyjął mój rywal. Były to piłki Tretorn Micro-x trochę już zużyte - filc był w porządku ale twardość zdecydowanie mniejsza niż mają nowe piłki bezciśnieniowe. Gdyby były nowe to pewnie bym się nie zgodził aby nimi grać obawiając się urazu - tutaj jednak się zgodziłem bo wyszedłem z założenia, że są już ograne więc nie będą się specjalnie różnić od ciśnieniowych. Skutki tej decyzji czułem potem niejednokrotnie po treningach i meczach. Bark dawał o sobie znać. Ból nie był poważny - bardziej na zasadzie dyskomfortu. Nigdy więcej nie zagram meczu piłkami bezciśnieniowymi i mocno się zastanowię zanim w ogóle takich ponownie użyję.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
tred102
TROLL
Posty: 4
Rejestracja: 3 sty 2013, 18:59

Re: Ból stawu barkowego

Zarastające zapalenie torebki stawu ramiennego to schorzenie o podłożu idiopatycznym (nieznanym), która obejmuje staw barkowy. Tego schorzenia nie stwierdza się w żadnej innej części narządu ruchu. Polega ono na powstaniu stanu zapalnego, który powoduje wynaczynienie się krwi do stawu w postaci tkanek, które następnie ulegają zrostom. Dotyka ono głównie kobiet w czwartej, piątej i szóstej dekadzie życia. Za główny czynnik predysponujący uważa się choroby reumatyczne. Stanem zapalnym objęta jest tu torebka stawowa stawu barkowego ręki, którą wykonywana jest większość czynności dnia codziennego (u praworęcznych - ręka prawa, zaś u osób leworęcznych - ręka lewa).
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Ból stawu barkowego

Ale powiem Ci, że z kopiowaniem i wklejaniem to sobie radzisz. rotfl :::gd:::
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
mats88
Bywalec
Bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 12 lis 2011, 20:51

Re: Ból stawu barkowego

Zagrożeniem dla tenisistów w obrębie kończyny górnej są głównie entezopatie w obrębię stawu łokciowego oraz uszkodzenie stożka rotatorów jeśli chodzi o staw barkowy. Proponuję wizytę u lekarza sportowego/ortopedy. A na pewno odpoczynek i leki przeciwzapalne.
Awatar użytkownika
RoTTeN
Weteran
Weteran
Posty: 1765
Rejestracja: 14 paź 2012, 10:05
Lokalizacja: Miasteczko
Kontakt: Strona WWW

Re: Ból stawu barkowego

tred102 pisze:Zarastające zapalenie torebki stawu ramiennego to schorzenie o podłożu idiopatycznym (nieznanym), która obejmuje staw barkowy. Tego schorzenia nie stwierdza się w żadnej innej części narządu ruchu. Polega ono na powstaniu stanu zapalnego, który powoduje wynaczynienie się krwi do stawu w postaci tkanek, które następnie ulegają zrostom. Dotyka ono głównie kobiet w czwartej, piątej i szóstej dekadzie życia. Za główny czynnik predysponujący uważa się choroby reumatyczne. Stanem zapalnym objęta jest tu torebka stawowa stawu barkowego ręki, którą wykonywana jest większość czynności dnia codziennego (u praworęcznych - ręka prawa, zaś u osób leworęcznych - ręka lewa).
http://www.doz.pl/czytelnia/a1861-Bol_stawu_ramiennego

Jeśli cytujesz to użyj cudzysłowu i podaj źródło. Inaczej to jest zwykłe oszustwo.
„Gdy cię mają wieszać, poproś o wodę.
Nie wiadomo, co się zdarzy, zanim przyniosą.”
-
Vesemir
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Ból stawu barkowego

RoTTeN pisze:
Jeśli cytujesz to użyj cudzysłowu i podaj źródło. Inaczej to jest zwykłe oszustwo.
Stare słowa przybierają nowe znaczenia .... a może wracają do pierwotnych? I tak jak studiowałem to na informatyce kompilacja oznaczało przejechanie programem tłumaczącym napisany przez nas program z naszego języka programowania na język zrozumiałych komend komputera, a sam programik nazywał się kompilatorem. Teraz kompilacja najczęściej oznacza posłużenie się cudzymi filmikami na YT i "zrobienie" z nich własnego poprzez posklejanie ich do kupy. Ani razu nie uświadczyłem jednak żeby gdzieś "kompilator" podał źródła które wykorzystał.

Może "kompilacja" tego nie wymaga? :D

No to nasz kolega za każdym swoim postem kompilował jedno źródło w jedną "własną" twórczość. rotfl
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
J-WT17
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: 6 lis 2011, 11:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ból stawu barkowego

Witam. Mam 188 cm wzrostu, ważę 76 kg.

Mnie też doskwiera ból barku, natomiast przy innym zagraniu, a mianowicie przy forehandzie. Niestety, przeszkadza też fakt, że mam bardzo obszerny ruch forehandowy, coś między Del Potro a Chardym. Dyskomfort odczuwam przy odwodzeniu ręki, mniej więcej tak jak na poniższym zdjęciu (może nawet bardziej odwodzę rękę):

Obrazek

Co ciekawe, rzadko odczuwam ból grając, natomiast gdy wykonuję ten ruch na sucho bez rakiety, zawsze łapie mnie przy odwodzeniu ręki. Nie przeszkadza mi on przy wykonywaniu codziennych czynności, a nawet przy uprawianiu karate.

Przyczyną jest bez wątpienia gra uszkodzoną rakietą (nie zauważyłem mikropęknięcia ramy, dopiero po grze i kilku nieczystych uderzeniach zobaczyłem, jak bardzo jest zniszczona). Rakieta oczywiście już od tamtej pory używana nie była. Ból utrzymuje się jednak cały czas.

Moje pytanie brzmi: czy ktoś miał podobny przypadek i zna sposób, by ból ustąpił? Czy może wystarczy wcierka jakiejś maści przeciwbólowej, czy jest to, nie daj Boże, coś poważniejszego?

Obecnie jestem na nartach, a więc od tenisa mam odpoczynek, ostatnio grałem tydzień temu, już cudzą rakietą, ale ból nadal jest obecny.
Obrazek
Pure Drive
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Ból stawu barkowego

Gdzie Cię boli? Tylna część braku? Mięsień? Ja tylną głowę naramiennego naciągam dość często, zresztą podobnie jak i przednią. Rozgrzewam dobrze i nie przeciążam póki nie jest rozgrzany bark, a do tego rozmasowuję i nie siłuję się na zimno. W pełne uderzenia wchodzę dopiero kiedy czuję, że wszystko jest ciepłe i nasmarowane jak należy.
Piotr Szyba.
J-WT17
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: 6 lis 2011, 11:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ból stawu barkowego

hitman pisze:Gdzie Cię boli? Tylna część braku? Mięsień?
Trudno mi to określić, dlatego powiem, że kilka centymetrów w dół od miejsca, gdzie wyczuwam kość, wydaje mi się, że to mięsień. Na pewno nie jest to tylna część barku.
Obrazek
Pure Drive
basket27
Nowy
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 3 cze 2013, 09:35

Re: Ból stawu barkowego

Zawsze jakaś porada, mi w miarę szczegółowo odpisali może i Tobie pomogą, a co najważniejsze za free. :)
http://www.zamst.pl/pl/porada

Wróć do „Zdrowie i kontuzje”