Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Sposoby na przewianie

Macie jakieś sprawdzone sposoby na przewianie? Ja zazwyczaj wygrzewam przewiane miejsce, niestety ze skutecznością tego sposobu jest różnie :/.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Sposoby na przewianie

Jeżeli zdarza Ci się to często, to oprócz leczenia, trzeba raczej pomyśleć skąd bierze się ta przypadłość.
Owszem, raz na jakiś czas coś takiego mi się zdarzy i wtedy maści przeciwzapalne z reguły mi pomagają, ale nie jest to coś co jest jakąś stałą dolegliwością.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Sposoby na przewianie

Kiedyś tak mnie przewiało w szyję, że nie mogłem wyprostować głowy. Z pomocą przyszedł sąsiad, który jedną ręką pocierał mi to miejsce, a drugą złapał za głowę i na siłę prostował ją do pionu. Bolało jak cholera, ale dosłownie po minucie, dwóch, cała dolegliwość przeszła jak ręką odjął.
Awatar użytkownika
Gypsy
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 123
Rejestracja: 10 gru 2010, 13:37

Re: Sposoby na przewianie

Delikatne przewiania np. właśnie szyi eliminuję za pomocą ciepłego strumienia powietrza z suszarki do włosów, nanoszonego okrężnymi ruchami na przewiane miejsce.
Z bezpiecznej odległości oczywiście :)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Sposoby na przewianie

Przewianie? A co Wy rozumiecie pod tym pojęciem? ...
Tak zwany inaczej sztyngiel?
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Sposoby na przewianie

Vivid pisze:Przewianie? A co Wy rozumiecie pod tym pojęciem? ...
Tak zwany inaczej sztyngiel?
Nigdy nie słyszałem o "sztynglu". Przewianie/owianie jest zazwyczaj wtedy, gdy rozgrzany i spocony wyjdziesz na zimny wiatr. Zazwyczaj na drugi dzień czuć w jakimś miejscu silny ból przy np. obrocie głowy itp.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Sposoby na przewianie

Vivid pisze:Przewianie? A co Wy rozumiecie pod tym pojęciem? ...
Tak zwany inaczej sztyngiel?
Też nie mam pojęcia co to przewianie. O_O
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Sposoby na przewianie

wyczesany pisze:
Vivid pisze:Przewianie? A co Wy rozumiecie pod tym pojęciem? ...
Tak zwany inaczej sztyngiel?
Nigdy nie słyszałem o "sztynglu". Przewianie/owianie jest zazwyczaj wtedy, gdy rozgrzany i spocony wyjdziesz na zimny wiatr.
Vivid nie biega, więc się nie poci, więc nie wie co to przewianie. rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Sposoby na przewianie

Vivid pisze:Przewianie? A co Wy rozumiecie pod tym pojęciem? ...
Tak zwany inaczej sztyngiel?
A znasz coś na ten sztyngiel/tego sztyngla?
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Sposoby na przewianie

Sugeruję gorący prysznic i aspirynę.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Sposoby na przewianie

Marcin_L pisze:Sugeruję gorący prysznic i aspirynę.
Zafundowałem sobie ponad 2 tygodnie takich pryszniców + dodatkowo wygrzewam to miejsce, efektów brak. Umówiłem już wizytę u lekarza.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Sposoby na przewianie

wyczesany pisze:
Marcin_L pisze:Sugeruję gorący prysznic i aspirynę.
Zafundowałem sobie ponad 2 tygodnie takich pryszniców + dodatkowo wygrzewam to miejsce, efektów brak. Umówiłem już wizytę u lekarza.
Jak to jest przewlekłe, to bym poszedł do masażysty-rehabilitanta. Mam takiego cudotwórcę w Poznaniu :)
Awatar użytkownika
rubensinio
Bywalec
Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: 11 paź 2011, 06:02
Lokalizacja: 3City

Re: Sposoby na przewianie

Na Pomorzu też można zostać przewianym na dworze. :) Słowa sztyngiel nigdy nie słyszałem.
Czytam, że Twoje dolegliwości trwają trochę długo jak na to przewianie/sztyngiel. Najlepiej zwrócić się do lekarza. Tylko jakiegoś kumatego. :) Zwykły lekarz jak się do niego przyjdzie i powie:
- Panie Doktorze jak biegam to mnie noga boli.
Odpowie:
- To proszę nie biegać.
szklanka jest zawsze do połowy pełna!
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Sposoby na przewianie

wyczesany pisze:Zafundowałem sobie ponad 2 tygodnie takich pryszniców + dodatkowo wygrzewam to miejsce, efektów brak. Umówiłem już wizytę u lekarza.
A wiesz, że mnie też trzymało długo. Dopiero od przedwczoraj nic już kompletnie nie czuję. Dziwna sprawa. Rzadko mi się to zdarza.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Sposoby na przewianie

TadX pisze:
wyczesany pisze:Zafundowałem sobie ponad 2 tygodnie takich pryszniców + dodatkowo wygrzewam to miejsce, efektów brak. Umówiłem już wizytę u lekarza.
A wiesz, że mnie też trzymało długo. Dopiero od przedwczoraj nic już kompletnie nie czuję. Dziwna sprawa. Rzadko mi się to zdarza.
Mi też rzadko, a teraz już koło miesiąca i puścić nie chce, bark różnie- zmienia się w ciągu dnia. Ostatnio chorowałem i zastanawiam się czy to przypadkiem nie osłabienie spowalnia "leczenie".
rubensinio pisze: Najlepiej zwrócić się do lekarza. Tylko jakiegoś kumatego. :) Zwykły lekarz jak się do niego przyjdzie i powie:
- Panie Doktorze jak biegam to mnie noga boli.
Odpowie:
- To proszę nie biegać.
Też to przerabiałem, brak mi słów na takich...
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Sposoby na przewianie

Minęły prawie 3 lata od założenia wątku, może poznał ktoś w tym czasie rewolucyjną metodę? :!pls!:

Kontuzja chyba pierwszy raz od założenia tego wątku ciągnie mi się prawie miesiąc, miałem od tamtej pory różne delikatne owiania innych mięśni, ale były one niewarte uwagi, tym bardziej, że sam się o nie prosiłem. Teraz trzyma tak, że momentami ciężko się ruszyć. 2 tygodnie temu przy okazji innej dolegliwości byłem u lekarza więc podpytałem i o to, ale porada standardowa: wygrzewać i czekać aż przejdzie, robię tak odkąd poczułem ból i nie pomaga, obecnie jest zdecydowanie gorzej niż na początku.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Sposoby na przewianie

To "przewianie" to takie ogólne określenie tego, że coś Cię w okolicach pleców napitala i jesteś sztywny jak generał? Wyczes, jeśli to kwestia owiania czy złej pozycji przy spaniu to po max. tygodniu samo przechodzi. Jak trwa miesiąc to... marsz do rehaba!

Znam ekstremalny przypadek, kiedy chirurg-pijak zasnął snem sprawiedliwego na podwiniętej ręce. Do pracy wrócił po roku, bynajmniej nie z powodu odwyku.
Jak mam takie przypadki jak Twój, to czekam tydzień. Delikatne badanie granic ruchu, jakieś fastumy czy inne bengaye. Nie ma poprawy - rehab, dwa zabiegi i z głowy. No chyba że sadysta nie zdąży uciec to jeszcze potem rozmowa z prokuratorem. :]
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Sposoby na przewianie

hokej pisze:To "przewianie" to takie ogólne określenie tego, że coś Cię w okolicach pleców napitala i jesteś sztywny jak generał?
U mnie to jest częsta sytuacja jak spocone plecy owieje mi zimny wiatr. Dzień przed TFem miałem taką nieprzyjemną sytuację, że musiałem przebiec kawałek (krótka kurtka i plecak) było mroźno, spociłem się i mi podwiało. No i teraz muszę chodzić wyprostowany bo pochylenie się czy nawet pochylenie głowy sprawia, że mnie "ciągnie". Nosz...
hokej pisze:Jak mam takie przypadki jak Twój, to czekam tydzień. Delikatne badanie granic ruchu, jakieś fastumy czy inne bengaye. Nie ma poprawy - rehab, dwa zabiegi i z głowy. No chyba że sadysta nie zdąży uciec to jeszcze potem rozmowa z prokuratorem. :]
Ja bym chętnie odwiedził rehaba, tylko, że w Szczytnie niestety nie mam nikogo zaufanego, a do Olsztyna z uwagi na te moje kochane plecy nie dam rady dojechać.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Sposoby na przewianie

Teraz mi się przypomniało - nasmarować nalewką bursztynową. Ojciec stosował, ja raz chyba też. Skuteczne na nas w 100%.
Kupujesz sproszkowany bursztyn (w torebkach) i zalewasz spirytusem (1/8 litra, spirytus 95%), czekasz 10-14 dni i masz.
W sklepach z ziołami kupisz też gotowe.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Sposoby na przewianie

Vivid pisze:Teraz mi się przypomniało - nasmarować nalewką bursztynową. Ojciec stosował, ja raz chyba też. Skuteczne na nas w 100%.
Kupujesz sproszkowany bursztyn (w torebkach) i zalewasz spirytusem (1/8 litra, spirytus 95%), czekasz 10-14 dni i masz.
W sklepach z ziołami kupisz też gotowe.
A to ciekawe, już patrzę co to za wynalazek. Przy okazji gadam sobie z fizjo, mam nadzieję, że on doradzi coś cudownego.
Prezes fanklubu Staśka :D

Wróć do „Zdrowie i kontuzje”