TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Picie na korcie - napoje izotoniczne?

Robinson pisze:
TadX pisze:Po sobie zauważam, że jak za dużo wypiję izotonika (tu Powerade) to tak się dziwnie trochę czuję...
Kilka może głupich pytań.
1) Czy po otwarciu 700ml butelki Powerade i wypiciu połowy mogę zostawić resztę na następny tydzień w lodówce? Czy jednak wskazane jest wypicie całej butelki w jednym dniu bez jej przechowywania po otwarciu?
2) Czy w trakcie np. 2-godzinnego meczu pijecie napój izotoniczny często, ale w mniejszych ilościach, czy raczej "raz, a dobrze"? ;)
1. Teraz nie pamiętam, ale chyba na butelce jest napisane, że po otwarciu przechowywać w lodówce i wypić w ciągu dwóch dni, może trzech. Nie przypomnę sobie :). Na następny tydzień to przynajmniej ja bym nie trzymał ;)...
2. Jak nałykasz się na raz to organizm i tak tego nie przyswoi. Lepiej mniej a częściej.
Marcin_L pisze:Jak Ci zaschnie w ustach to już po ptakach.
Dokładnie tak. Jak człowiek czuje pragnienie to jest już za późno.
karjar pisze:Warto pamiętać, żeby po meczu/treningu uzupełnić elektrolity (sód, potas, magnez, wapń)
Zawsze polecam mleko czekoladowe albo kakao (takie prawdziwe, np. DecoMorreno na mleku).
karjar pisze:Czasem zamiast izotoników warto zabrać butlę wysokmineralizowanej wody i banana lub batona energetycznego.
Dodałbym do tego, że taki izotonik można zrobić samemu ;). Woda, cytryna, miód, troszkę soli. Chyba wszystkie składniki podałem, może coś mi umknęło a pod ręką nie mam przepisu ;).
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Picie na korcie - napoje izotoniczne?

TadX pisze:chyba na butelce jest napisane, że po otwarciu przechowywać w lodówce i wypić w ciągu dwóch dni, może trzech. Nie przypomnę sobie
No właśnie na butelce nie znajduję takiej informacji, dlatego zapytałem tutaj. :)
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Picie na korcie - napoje izotoniczne?

Mam jeszcze takie pytanie.
Czy na korcie ograniczacie się do izotoników czy oprócz nich pijecie też wodę mineralną?
boro
Orator
Orator
Posty: 582
Rejestracja: 13 wrz 2012, 14:05

Re: Picie na korcie - napoje izotoniczne?

Robinson pisze:Mam jeszcze takie pytanie.
Czy na korcie ograniczacie się do izotoników czy oprócz nich pijecie też wodę mineralną?
Nie nie ograniczamy się do izotoników, pijemy wodę mineralną... gazowaną, niegazowaną, pijemy również herbatę, herbatę z cytryną,herbatę z miodem.... litości...
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Picie na korcie - napoje izotoniczne?

boro pisze:
Robinson pisze:Mam jeszcze takie pytanie.
Czy na korcie ograniczacie się do izotoników czy oprócz nich pijecie też wodę mineralną?
Nie nie ograniczamy się do izotoników, pijemy wodę mineralną... gazowaną, niegazowaną, pijemy również herbatę, herbatę z cytryną,herbatę z miodem.... litości...
Ja lubię Pepsi, ale tylko z puszki :] . A tak poza tym to ograniczam się do izotoników :] . Niestety nie ma ich w puszce :/ .
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Picie na korcie - napoje izotoniczne?

scudetto pisze:Niestety nie ma ich w puszce :/ .
Na przykład Isostar jest. :P

Napój gazowany na korcie to nie jest dobry pomysł, z drugiej jednak strony mam kumpla, który zawsze przychodzi na kort z 1l Coca-Coli, do tego jeszcze dawniej papieros :P. W końcu amatorom wolno więcej. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Picie na korcie - napoje izotoniczne?

Vivid pisze:
scudetto pisze:Niestety nie ma ich w puszce :/ .
Na przykład Isostar jest. :P

Napój gazowany na korcie to nie jest dobry pomysł, z drugiej jednak strony mam kumpla, który zawsze przychodzi na kort z 1l Coca-Coli, do tego jeszcze dawniej papieros :P. W końcu amatorom wolno więcej. ;)
Ale piwa w puszkach nie ma, a łyknąłbym sobie w przerwach :D.
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Picie na korcie - napoje izotoniczne?

No co ty wygadujesz - piwo w puszkach jest w każdym sklepie!
Ostatnio piłem Perłę Chmielową właśnie z puszki. :]
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Picie na korcie - napoje izotoniczne?

TomPL pisze:No co ty wygadujesz - piwo w puszkach jest w każdym sklepie!
Ostatnio piłem Perłę Chmielową właśnie z puszki :]
Google translator - "Jak jest z puszki to nie piwo." :twisted:
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Picie na korcie - napoje izotoniczne?

Piwo w puszkach? O_O Ale serio? O_O I do tego izotoniki? O_O Ale wody w puszkach i herbaty i herbaty z miodem i z cytryną to na pewno nie ma :] . Tylko czy aby na pewno można to pić? :rolleyes:

rotfl
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Picie na korcie - napoje izotoniczne?

Na kort? Tylko bimberek osobiście pędzony Panowie. :twisted:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Zdrowie i kontuzje”