Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Picie na korcie - napoje izotoniczne?

Od wczoraj cierpię na bardzo dotkliwe skurcze na korcie. Kiedyś piłem na korcie Powerade, Gatorade i wtedy nie miałem żadnych problemów. Również jak biegam wiosną i latem, to piję te napoje izotoniczne.

Na korcie od dłuższego czasu piłem wodę i to chyba nie był najlepszy pomysł biorąc po uwagę sezon i dużą częstotliwość moich gier.

Wygląda na to, że będę musiał wrócić do zwyczaju picia napojów izotonicznych. Czy możecie napisać o czymś godnym polecenia? Chodzi o przyswajalność, skład, etc.

Nic nie znalazłem na forum, ale jeżeli coś już gdzieś było (coś mi niejasno świta), to przepraszam i proszę moderatora o ew. doklejenie tego postu do istniejącego tematu.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Picie na korcie - napoje izotoniczne?

Na pewno odradzam Oshee. Chemia straszna, tu na forum też ktoś się na ten napój skarżył. Jeśli już to biorę Powerade'y. Nigdy żadnych problemów z nimi nie miałem.
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Picie na korcie - napoje izotoniczne?

TadX pisze:Na pewno odradzam Oshee. Chemia straszna, tu na forum też ktoś się na ten napój skarżył. Jeśli już to biorę Powerade'y. Nigdy żadnych problemów z nimi nie miałem.
Zgadzam się. Moi koledzy nazywają go nawet OShit, piłem, zdecydowanie lepszy jest Powerade.
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Picie na korcie - napoje izotoniczne?

Piłem Oshee przez krótki czas ostatnio (kupiłem w promocji sześciopak litrowych butelek), w smaku paskudny ale gasi pragnienie i zapobiega odwodnieniu dla mnie tak samo jak isostar którego używam od kilkunastu lat.
Awatar użytkownika
Gypsy
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 123
Rejestracja: 10 gru 2010, 13:37

Re: Picie na korcie - napoje izotoniczne?

Ja od zawsze jestem zwolennikiem izotoników w proszku, które sam sobie rozpuszczę.
Z racji, iż mam "ułatwiony" dostęp do suplementów dzięki mojemu znajomemu, udało mi się przetestować całkiem sporo różnych napojów.

Jest w czym wybierać , wiele firm konkuruje ze sobą w produkcji tego typu suplementów - nie jest tak jak jeszcze całkiem niedawno, że istniał tylko ISOSTAR i sklepowe, gotowe napoje.

Jeśli chodzi o aspekt ekonomiczny, tani i całkiem ciekawy jest Iso Activ firmy ACTIVLAB (wcześniej Activita) można saszetkę do rozpuszczenia w 500ml wody zakupić w cenie +/- 1 zł.

Isostar wg mnie wciąż jest najsmaczniejszy, ale to również rzecz gustu.

Moim numerem 1 jest od pewnego czasu napój Squeezy. Oprócz węglowodanów ma aminokwasy, co nie jest spotykane w prostych napojach izotonicznych, smakuje dobrze. Niestety drogi.


Zawsze też w torbie na meczu posiadam żel energetyczny, na wszelki wypadek :).
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Picie na korcie - napoje izotoniczne?

Od wielu lat używam Isostar ale piję go głównie gdy na korcie przybywam powyżej godziny. Gdy gram sobie godzinkę rozruchowo czy też jeden secik to piję Nałęczowiankę, która mi wystarcza.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Picie na korcie - napoje izotoniczne?

Marcin_L pisze o skurczach, które występują od niedawna. Wydaje mi się, że przy obciążeniach, a więc i poceniu się w normalnych warunkach gry amatorskiej wysoko mineralizowana woda jest wystarczająca. Przyczyną skurczy najczęściej jest przemęczenie mięśni lub niedobór magnezu i potasu. Nie sądzę, że mając zbilansowaną codzienną dietę, poprzez wysiłek pozbawiłeś się na tyle tych pierwiastków, aby dostać skurczy. Jedyny możliwy przypadek to duży wysiłek popijany kiepsko zmineralizowana wodą typu Żywiec Zdrój. Wtedy wraz ze spożyciem pocisz się intensywnie, wypłukując minerały z organizmu jednocześnie ich nie dostarczając. Izotoniki to dobra sprawa, ale przy letnich grach w wysokich temperaturach, kiedy niedobór ważnych składników możemy szybko uzyskać nawet my amatorzy.
Zatem w przeciętnych warunkach termicznych polecam wysoko zmineralizowaną wodę, a przed meczem i po saszetkę Orsalitu.
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Picie na korcie - napoje izotoniczne?

karjar pisze:... a przed meczem i po saszetkę Orsalitu.
To już wolę Isostar :) Reakacja moich chłopaków po wypiciu tego w razie potrzeby jest nadal niezmienna - "Ohydaaaaaaaaaaaaaa" rotfl
Też mogę polecić isotoniki firmy ActiveLab. Cena przystępna i jakoś też na dobrym poziomie. Spory wybór różnych firm i w różnych cenach można znaleźć np. tutaj
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Picie na korcie - napoje izotoniczne?

htb pisze:
karjar pisze:... a przed meczem i po saszetkę Orsalitu.
To już wolę Isostar :) Reakacja moich chłopaków po wypiciu tego w razie potrzeby jest nadal niezmienna - "Ohydaaaaaaaaaaaaaa" rotfl
Wiem o co Ci chodzi, moje dzieciaki też tak reagują. Wersja dla dorosłych też nie jest smaczna, za to dużo bardziej wartościowa, niż jakikolwiek izotonik. A to wszak tylko 200 ml, które trzeba szybko wypić....
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Picie na korcie - napoje izotoniczne?

Też od lat używam Isostaru, czasem Powerade. Zmęczenie nóg pozostaje ale o zakwasach nie ma mowy. Skurcze nigdy mnie nie dopadały. Ja trenowałem to miałem wzorowe przygotowanie fizyczne a teraz to rekreacja więc nie mam jak się tak zagonić.

Smaczny nie jest, ale nie musi, ma być skuteczny, a jest :).
Ja się szybko przyzwyczaiłem do tego charakterystycznego smaku.
Kupuję go w proszku i rozrabiam w bidony.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Picie na korcie - napoje izotoniczne?

Panowie, dzięki za wszelkie cenne podpowiedzi. Kupiłem sobie na Allegro 30 saszetek (15 Orange i 15 Grapefruit) proszku firmy Active Lab. Przypomniałem sobie, że kiedyś tego używałem i były dobre w smaku i chyba też w działaniu, skoro nic mnie nie łapało, przy bieganiu 10 km co dwa trzy dni plus tenis.

Te saszetki to jest niezły patent, łatwo kilka wrzucić do torby tenisowej, jedna jest na pół litra, łatwo je potem dosypywać do butelek z wodą, zwłaszcza w warunkach polowych ;) , zamiast nosić większą puszkę proszku.
Awatar użytkownika
Aurelius
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 817
Rejestracja: 25 gru 2009, 22:36

Re: Picie na korcie - napoje izotoniczne?

Ja stosuję Isostar. W Decathlonie za 9.99 zł kupuję 10 tabletek do rozpuszczenia w wodzie. Smak cytrynowy lub pomarańczowy. Jak braknie mi Isostara, to interwencyjnie Powerade.
Obrazek
W teorii nie ma różnicy między teorią a praktyką. W praktyce jest.
Dean Fixsen
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Picie na korcie - napoje izotoniczne?

Zdecydowanie polecam picie na korcie ;).
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Picie na korcie - napoje izotoniczne?

Biorąc pod uwagę, że bardzo się pocę i latem piję na 2 godziny około 3 litrów, to bym zarabiał na same napoje izotoniczne.
Tylko zimą u mnie ma to sens kiedy wystarcza mi 0,5 litra.

Dobra zwykła woda tez nie jest zła wg mnie.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Picie na korcie - napoje izotoniczne?

Wczoraj, po skończonej grze mojej z Olą, przyszedł tradycyjny debelek starszych panów.
Panowie rozpoczęli spotkanie tradycyjnie i profesjonalnie - po kielichu naleweczki :D
Z wiekiem człowiek dojrzewa do pewnych spraw ... :)
Także widzicie młode gamonie, jeszcze wiele przed Wami :::jezor:::
;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Picie na korcie - napoje izotoniczne?

Vivid pisze:Wczoraj, po skończonej grze mojej z Olą, przyszedł tradycyjny debelek starszych panów.
Panowie rozpoczęli spotkanie tradycyjnie i profesjonalnie - po kielichu naleweczki :D
Z wiekiem człowiek dojrzewa do pewnych spraw ... :)
Także widzicie młode gamonie, jeszcze wiele przed Wami :::jezor:::
;)
Cienko...
Jak jeszcze byłem młody i wstawałem na korty w niedzielę na siódmą rano, to też spotykałem podobnych Panów. Różnica jest taka że zamiast naleweczki częstowali się czystą. A kortowy tylko kawy donosił. :wink:
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Picie na korcie - napoje izotoniczne?

Chyba by mi pikawa wyskoczyła. Już czasem skacze jak głupia a tu wódeczka z kawą przed meczem?
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Picie na korcie - napoje izotoniczne?

A i za te rady, płynące z mądrości i dobroci serca, serdecznie dziękuję :D.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Picie na korcie - napoje izotoniczne?

Mamy takiego gracza u nas co na kort obowiązkowo z browarem i fajkami przychodzi. Jak nie piwko między gemami to papierosik :). A koleś jest po 50-tce.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Picie na korcie - napoje izotoniczne?

Vivid pisze:Mamy takiego gracza u nas co na kort obowiązkowo z browarem i fajkami przychodzi. Jak nie piwko między gemami to papierosik :). A koleś jest po 50-tce.
Kawa przed meczem mi się zdarza, zwłaszcza jak przychodzę za wcześnie i jestem zmęczony/śpiący/znudzony czekaniem.

A fajkę pokoju zawsze odpalam po piątkowym treningu, taki rytuał :).

Wróć do „Zdrowie i kontuzje”