Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
derock
Bywalec
Bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 23 paź 2011, 04:08
Lokalizacja: Belfast

Wilson [K] Power Hybrid na BLX Bold

Cześć !!!

Chciałem Was zapytać o opinie dotyczące tej rakiety. W tenisa na poważnie-amatorsko gram od 2 lat 2/3 razy w tygodniu i się zakochałem... Zacząłem od Wilson Tour Slam waży ponad 300gram głowa 110. Szczerze to właśnie najlepiej mi się gra tego typu rakieta. Próbowałem w międzyczasie Wilsona Ncode Flash, ale dla mnie za lekka i za mała główka. Dlatego pytam Was o opinię, bowiem tego [K]eja spotkałem tylko w DirectSporcie a na necie model o tej samej nazwie do squasha - dziwne - może to jakaś podróba?
Jednakże rakieta w ofercie przeceniona z 99 Funciaków na 26 to chyba nie najgorsza? - przynajmniej dla początkującego.

Pozdrowienia dla miłośników tenisa.
Ostatnio zmieniony 2 cze 2019, 01:37 przez derock, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
dedalus
Bywalec
Bywalec
Posty: 96
Rejestracja: 18 wrz 2011, 10:13
Lokalizacja: Oława

Re: Wilson [K] Power Hybrid

Witam!
To zależy od twoich oczekiwań. Jeśli masz w planach rozwijanie swojej gry, to wspomniany Wilson nie będzie zbyt dobry. Jest na forum post omawiający poszczególne parametry rakiet i wynika z niego, że nie ma sensu kupować rakiet z tak dużą głową. Szperałem odrobinę i nie mogłem doszukać się składu materiałowego tej rakiety, oczywiście najlepiej, jakby był to czysty grafit, ale może się trafić coś z aluminium i wtedy komfort gry taką rakietą nie jest zbyt duży. Czysto subiektywnie mogę powiedzieć, że do gry na początku dobrze może się sprawdzić jakiś tweener - Dunlop 500, bądź też trochę cięższy Wilson K Factor KSix Two. Ramy te przede wszystkim są "sprawdzone" - jakościowo w mojej opinii o wiele lepsze niż znaleziony przez Ciebie Wilson. Kupić je również można u nas - KSix Two była nawet do testowania w Go Sport. Mam nadzieję, że pomogłem choć odrobinę.
Pozdrawiam!
derock
Bywalec
Bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 23 paź 2011, 04:08
Lokalizacja: Belfast

Re: Wilson [K] Power Hybrid na BLX Bold

Dzięki dedalus za odpowiedź. Ha, ha dzięki po 8 latach. Nadal grałem też tą rakietą do teraz, dużo wybaczała jednocześnie mając jakąś tam siłę, ale ostatnio zauważyłem jakby pęknięcie na ramie. W między czasie zakupiłem Dunlopa Force 100 Tour. Jak dla mnie fajny "kijek" . No i od pewnego czasu muszę co jakiś czas/okres :) dać trenerowi naciągnąć na nowo rakietę (tak się też robi moim kolegom z klubu, całkiem dobrym zresztą), więc chyba zacząłem uderzać piłkę. Jako drugi przyrząd do odbijania zamiast tego Wilsonka kupiłem 2 dni temu w ofercie za £25,50 (pierwsza cena około £100) Wilsona BLX Bold (ale nie tego starego, tylko odnowioną czarno-zieloną). Chyba dobra cena? No i nie aluminium tylko grafit z bazaltem. Grał może ktoś tą rakietą? Chyba nada się do takiego grania rekreacyjnego 3 razy w tygodniu? Z parametrów wywnioskowałem, że może być nieco podobna do tego wyżej wymienionego Dunlopa tylko 19g lżejsza, ale za to odrobinkę balans na głowę.

Wróć do „Wilson”