Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: Wilson 2018/2019

Jacek iREM pisze: 18 mar 2020, 18:49
TomPL pisze: 30 paź 2019, 07:40 Jak tylko dorwę tę rakietę wznowimy dyskusję...
Szkoda że nikt nie wspomina o Wilson Clash 98. Jestem bardzo ciekawy tego modelu.
O Clash 98 napisałem na swoim blogu. W wątku Wilsonowskim napiszę o moich ostatnich eksperymentach z naciągiem Luxillon Big Banger Alu Power. Na amerykańskiej stronie Wilsona są oferowane naciągi Luxillon, czyli chyba mogę o tym pisać w tym wątku. Wspomniany naciąg to klasyk, myślę, że większość grających forumowiczów miała kiedyś go wciągniętego na swoją ramę. Sęk w tym, że klasyk w wersji silver był tylko w średnicy 125, a ja od paru miesięcy do mojego Wilsona Clash 100 wciągam MSV Focus Hex Ultra 110 white. Gdy znajomy trener mi powiedział, że pojawił się Luxillon Big Banger Alu Power silver o średnicy 115, to musiałem go wypróbować (:]. Cena seta w ST niemała 69,90 zł, rolka 200 metrów w promocji 779,90 zł (dla porównania rolka 200 metrów MSV Focus Hex Ultra 110 z moim rabatem to 224,10 zł....). Żeby mieć wiarygodne porównanie zagrałem z tym samym przeciwnikiem przez 45 minut świeżo wciągniętą ramą z MSV Focus Hex Ultra 110 oraz 45 minut ramą z Luxillonem Alu Powerem 115. Naciągi na obie ramy o identycznej wadze wciągnąłem na 23/22 kg. Seta granego ramą z Luxillonem wygrałem 6:1, a seta granego ramą z MSV wygrałem 6:0 :D . Dobra, nie o to chodzi, zresztą oba sety były wbrew wynikowi dość zacięte. Odczucia gry oboma naciągami były dość podobne. Luxillonem trochę więcej wyrzucałem za linię końcową i miałem nieco gorsze czucie na woleju. Mogło to wynikać z tego, że MSV gram na co dzień. Ponadto dźwięk odbijanej piłki był bardziej metaliczny, a także rakieta z Luxillonem wydawała się wyraźnie bardziej ciężka niż ta z MSV. Dla ciekawości zważyłem obie ramy po grze na dość precyzyjnej wadze. Obie ramy były ważone z owijkami wierzchnimi Toalson Ultra Grip i wibrastopami Wilson jubileuszowymi. Rama z MSV ważyła 318 g, a rama z Luxillonem....319 g. Odczuwałem w grze różnicę 1 g :rolleyes:? Może dopadła mnie KORONOJA O_O Jak będę miał okazję wrócić na korty będę dalej testował nowego Luxillona 115, także w hybrydzie (Pion MSV 23 kg, poziom Luxillon 22 kg).
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6727
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Wilson 2018/2019

Po próbie z Clash 100 stwierdziłem, że to nie moja bajka (za miękka), więc o próbowaniu 98 nie było w ogóle mowy...
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: Wilson 2018/2019

TomPL pisze: 20 mar 2020, 08:05 Po próbie z Clash 100 stwierdziłem, że to nie moja bajka (za miękka), więc o próbowaniu 98 nie było w ogóle mowy...
Jasne. Każdy powinien znaleźć to co jemu najlepiej gra. Ja raczej nie przesiądę się z Clasha 100 na Clasha 98 z przyczyn opisanych na moim blogu. Na razie chciałbym w ogóle wyjść na kort i grać. W obecnej sytuacji chyba muszę poczekać na możliwość gry na korcie otwartym, pewnie najwcześniej na początku kwietnia....

Wróć do „Wilson”