Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6727
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Wilson 2018/2019

Roger pisze:Duży szacun dla konstruktorów Wilsona za stworzenie ramy bardzo miękkiej, ze świetnym czuciem i kontrolą, a jednocześnie z dużą mocą własną. :::gd:::
Zawsze wydawało mi się, że miękka rama to mało mocy? To jak oni to zrobili. :?
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Wilson 2018/2019

Off top - od kilku lat Niemcy kładą nowy asfalt. Jest cichy jakbyś jechał po dywanie, a w czasie deszczu praktycznie zero wody spod kół.
Do dzisiaj nikt mi nie wytłumaczył jak pogodzili ogień z wodą, jest jakiś inżynier na sali?
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wilson 2018/2019

TomPL pisze:Zawsze wydawało mi się, że miękka rama to mało mocy? To jak oni to zrobili. :?
A od kiedy to jedna liczba jest w stanie w sposób dogłębny charakteryzować zachowanie rakiety w trakcie uderzenia? Polecam zacząć od lektury "The Physics and Technology of Tennis".
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6727
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Wilson 2018/2019

Takiś mądralski? To według ciebie czym się różni rakieta miękka (powiedzmy RA < 60) od twardej (RA > 60)?
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Wilson 2018/2019

W podanym przypadku? Twardość zapewne podobna, a tobie chodziło o sztywność. :D
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Wilson 2018/2019

wyczesany pisze:W podanym przypadku? Twardość zapewne podobna, a tobie chodziło o sztywność. :D
Gdybym chciał być złośliwy ;) to bym napisał, że w pewnym wieku to już się pewnie zapomina o tej różnicy :P
Ale że lubię TomPL-a to oczywiście nie napiszę rotfl

Jak nie ma różnicy? O_O
Dla ludzi o słabej technice rama miękka jest w odbiorze niestabilna, nie daje też w ich odczuciu tyle dynamiki zagraniu. Za to rama sztywna daje im większy komfort i stabilność, oraz w ich odczuciu więcej dynamiki.
Odwrotnie jak u ludzi z dobrą techniką. Tym miękka rama daje bezcenne czucie piłki i kontrolę, a i więcej dynamiki. Za to sztywna rama generuje dla nich ciut mniej dynamiki i brak jej czucia piłki.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6727
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Wilson 2018/2019

No toś mi wyjaśnił... Wygląda więc na to, że najpierw trzeba określić, czy pacjent ma dobrą czy słabą technikę (Roger pewnie ma dobrą) a dopiero potem zastanawiać się nad doborem sztywności ramy?
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Wilson 2018/2019

Na zdrowy rozum - jak człowiek generuje 90% mocy z ramy to sztywna jest dla niego, jak technicznie potrafi przywalić z wszystkiego - idziemy w miękkość, bo moc nie idzie ze szpadla, a czutka poprawia się zauważalnie.
Jakbym miał erotyczny poranek to bym napisał, że trzeba przeanalizować implanty... . Sorki.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6727
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Wilson 2018/2019

Też mi się wydawało, że mam zdrowy... rozum. ;)
Z tego co pamiętam, to Roger jakoś techniką nie powala a tak sobie chwali te miękka ramę - to jak to jest z tobą Roger?!
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Wilson 2018/2019

Myślisz, że Fed czyta nasze forum?
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6727
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Wilson 2018/2019

O innego Rogera mi chodziło:
Roger pisze:Duży szacun dla konstruktorów Wilsona za stworzenie ramy bardzo miękkiej, ze świetnym czuciem i kontrolą, a jednocześnie z dużą mocą własną. :::gd:::
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wilson 2018/2019

TomPL pisze:Tez mi się wydawało, że mam zdrowy... rozum ;)
Z tego co pamiętam, to Roger jakoś techniką nie powala a tak sobie chwali te miękka ramę - to jak to jest z tobą Roger?!
Bo to kwestia mocnej głowy u niego ;).
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: Wilson 2018/2019

TomPL pisze:Też mi się wydawało, że mam zdrowy... rozum. ;)
Z tego co pamiętam, to Roger jakoś techniką nie powala a tak sobie chwali te miękka ramę - to jak to jest z tobą Roger?!
Najpierw twierdzisz, że mam dobrą technikę, a tu potem takie krytykanctwo :dvl(: Szkoda, że nie dotarłeś na TF deblowy. Można było ocenić moje zaawansowanie techniczne i pograć trochę Clashem 100. Ja czytając entuzjastyczne recenzje tej ramy i oglądając reklamy podchodziłem do niej bardzo nieufnie, myśląc, że to ściema marketingowa O_O Jak wziąłem do łapy i zagrałem, to poczułem, że to jest właśnie idealna rama dla mnie. Stan ten trwa od 3 miesięcy, czyli jest już trwałą tendencją :wink: Wszyscy wiemy doskonale, że nawet idealnie dobrana dla danej osoby rama i naciąg dają tylko kilka procent jakości gry, jak to nazwałeś „pacjenta”. Jeśli chodzi o moją technikę, to w tym roku wiosną i latem mocno nad nią pracowałem ze znakomitym trenerem, byłym wybitnym zawodnikiem. Trudno oceniać samego siebie, ale już słyszałem od kilku kolegów, że zacząłem grać lepiej i bardziej stylowo. Mam przekonanie, że bardzo poprawiłem wolej z obu stron, gram w debla zdecydowanie bardziej ofensywnie i z dużą pewnością wchodzę na sieć nawet na mocne płaskie piłki, do których kiedyś nawet nie odważyłbym się startować :D Osobiście odczuwam, że właśnie ta miękkość Clasha zdecydowanie poprawiła moje czucie piłki na woleju. Dodam Tom, że jak kiedyś grałem z Tobą w parze w debla na poprzednim TFie deblowym, to wziąłem sobie do serca Twoje słowa, że mam dobry naturalny ciąg na sieć i powiniennem zdecydowanie częściej wchodzić na siatkę wolejem. Teraz tak gram i sprawia mi to olbrzymią frajdę, nawet jak po drugiej stronie siatki mam byłego zawodnika z „ogromną siłą ognia” :]
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6727
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Wilson 2018/2019

Roger pisze:
TomPL pisze:Też mi się wydawało, że mam zdrowy... rozum. ;)
Z tego co pamiętam, to Roger jakoś techniką nie powala a tak sobie chwali te miękka ramę - to jak to jest z tobą Roger?!
Najpierw twierdzisz, że mam dobrą technikę, a tu potem takie krytykanctwo :dvl(:
Ojojoj, coś ty taki nerwowy? Stwierdzenie do którego zapewne nawiązujesz [Wygląda więc na to, że najpierw trzeba określić, czy pacjent ma dobrą czy słabą technikę (Roger pewnie ma dobrą)] było nie chwaleniem tylko zapytaniem, czy dobrze wyciągam wnioski z tego co Vivid napisał. A co do krytykanctwa - z tego co pamiętam masz podobnie amatorską technikę jak ja (choć pewnie inną, swoją ;) ) co oznacza, że jak każdy nie szkolony w młodości amator - nie mamy dobrej techniki :]
No, to teraz do rzeczy. Lepiej ci się gra tą miękką rakietą na woleju - i to można zrozumieć. Natomiast jeśli czujesz również większą moc to już jest dla mnie magia ale ja przecież nie muszę wszystkiego rozumieć :]
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: Wilson 2018/2019

TomPL pisze:
Roger pisze:
TomPL pisze:Też mi się wydawało, że mam zdrowy... rozum. ;)
Z tego co pamiętam, to Roger jakoś techniką nie powala a tak sobie chwali te miękka ramę - to jak to jest z tobą Roger?!
Najpierw twierdzisz, że mam dobrą technikę, a tu potem takie krytykanctwo :dvl(:
Ojojoj, coś ty taki nerwowy? Stwierdzenie do którego zapewne nawiązujesz [Wygląda więc na to, że najpierw trzeba określić, czy pacjent ma dobrą czy słabą technikę (Roger pewnie ma dobrą)] było nie chwaleniem tylko zapytaniem, czy dobrze wyciągam wnioski z tego co Vivid napisał. A co do krytykanctwa - z tego co pamiętam masz podobnie amatorską technikę jak ja (choć pewnie inną, swoją ;) ) co oznacza, że jak każdy nie szkolony w młodości amator - nie mamy dobrej techniki :]
No, to teraz do rzeczy. Lepiej ci się gra tą miękką rakietą na woleju - i to można zrozumieć. Natomiast jeśli czujesz również większą moc to już jest dla mnie magia ale ja przecież nie muszę wszystkiego rozumieć :]
Też tego nie rozumiem, ale tak jest. :idioticus: Koledzy z kortu twierdzą, że grając z głębi kortu Clashem uderzam piłkę zdecydowanie mocniej niż kilka miesięcy temu, gdy grałem ramą o zdecydowanie większej sztywności i balansie bardziej na główkę rakiety - Wilsonem Pro Staff 97 L (Clash 55 RA, balans 310, Pro Staff 97L 70 RA, balans 325). Opisywałem wcześniej w tym wątku to wrażenie bardziej szczegółowo. A co do braku perfekcyjnej, szkolonej w młodości techniki. Pewnie masz rację, z pewnych amatorskich naleciałości „czysty amator” nigdy do końca się nie wyleczy. W naszym przypadku liczy się jednak nazwijmy to „technika użytkowa” dająca niezłe efekty w grze na punkty poprzez wiele lat praktyki, zwłaszcza w deblu wymagającym specyficznego zmysłu do przewidywania sytuacji na korcie i pewnej gry wolejem. Tak, jak wcześniej napisał Vivid, myślę, że ja i Ty mamy na tyle dobrą technikę, że miękka rakieta może nam dać radość z lepszego czucia piłki. Z kolei taka miękka rakieta nie jest moim zdaniem dobrym wyborem dla kogoś początkującego, który może odczuć, że taka rama jest dla niego za mało stabilna, a czucie piłki jest dla niego póki co jakąś abstrakcją. :wink:
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6727
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Wilson 2018/2019

Jak tylko dorwę tę rakietę wznowimy dyskusję...
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: Wilson 2018/2019

TomPL pisze:Jak tylko dorwę tę rakietę wznowimy dyskusję...
Trzymam za słowo. :wink:
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Wilson 2018/2019

Nie dalej, jak w sierpniu szukałem dla siebie „najbardziej miękkiej” ramy na rynku, co miało skutkować komfortem dla mojego zbolałego łokcia. Testowałem dwie ramy:
Wilson Clash 100 (55 RA) i Prince Phantom Pro 100 (54 RA).
Jak wiadomo ostatecznie wybrałem Princa i zdecydowały tu tylko i wyłącznie czynniki ekonomiczne. Mam nieco odmienne odczucia w kwestii srogiej mocy Clasha, niż Roger. W moim odczuciu rama, jakoś szczególnie dużej mocy nie dawała. Co mnie zresztą cieszyło, bo szukałem czegoś właśnie z mocy wypranego. Podobnie, jak w wypadku Princa, żeby piłka odeszła trzeba było uderzenia „przypilnować”. Żeby zagrać piłkę wygrywającą z głębi kortu zrobić wszystko, jak prosi w telewizorze. :D
Zgadzam się z całą resztą charakterystyki napisanej przez Rogera, oprócz właśnie aspektów związanych z mocą własną ramy. W porównaniu do „pałera” Pacific’ów, którymi grałem do tej pory, a które też do „miękkich” ram należą (63 lub 64 RA) taki Clash nawet się nie umywa. Zauważyłem, że pierwsze pół godziny do godziny gry wydaje być się czasem granicznym, gdy zaczynamy odczuwać w wymianach, że rama nie generuje własnej mocy. Wraz z upływem czasu, a więc i zmęczeniem piłka zaczyna „chodzić” nad siatką zauważalnie wolniej. Innymi słowy w wypadku singla lepiej ocenić odczucia co do mocy tej ramy pod koniec drugiej godziny gry, niż w ciągu pierwszych 60 minut.
Naciąg w ramie to Wilson Revolve 1.25, 22/23 kg. Czas testów ok. 4-5 h.
Ostatnio zmieniony 31 paź 2019, 11:15 przez karjar, łącznie zmieniany 1 raz.
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6727
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Wilson 2018/2019

Dzięki za nieco odmienne odczucia. :)
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Wilson 2018/2019

TomPL pisze: 30 paź 2019, 07:40 Jak tylko dorwę tę rakietę wznowimy dyskusję...
Szkoda że nikt nie wspomina o Wilson Clash 98. Jestem bardzo ciekawy tego modelu.
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.

Wróć do „Wilson”