Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wilson 2016/2017

Drobna nieścisłość ED :). Piszesz o młodszych pokoleniach i wymieniasz Hingis :P.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wilson 2016/2017

Jakuboto pisze:Drobna nieścisłość ED :). Piszesz o młodszych pokoleniach i wymieniasz Hingis :P.
Dokładniej to napisałem...
ED pisze:Warto zwrócić uwagę, że wchodzące coraz młodsze pokolenia oraz zmieniający sponsorów...
Co prawda Hingis nie łapie się do żadnej grupy ale miałem ją raczej na uwadze w kontekście gry przedłużką. Martina zmieniała bardzo często rakiety.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wilson 2016/2017

Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wilson 2016/2017

Coś dla Szumy. :)
A PWS gdzie?
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Wilson 2016/2017

Mnie się Ultry Wilsona kojarzą z ramami z początku lat 90-tych. Straszne dechy, ale fajnie się nimi grało. :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wilson 2016/2017

ESP pisze:A PWS gdzie?
H19-tka to Wilsonowska kopia ramy Heada więc PWS'ów mieć nie może.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Wilson 2016/2017

El Diablo pisze:
ESP pisze:A PWS gdzie?
H19-tka to Wilsonowska kopia ramy Heada więc PWS'ów mieć nie może.
Co nie może?! Dołożyć i "sprzedać" ludziom jako "extra heritage feature"! :D Łykną jak młode pelikany. rotfl
ED, Ty się do marketingu nie nadajesz. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wilson 2016/2017

Zapomniałeś jeszcze o wizerunku, podpisie i grafice z odciskiem palca Federera... :P
Swoją drogą nie mogę się doczekać statystyk dot. sprzedaży w USA. Jeśli PS85 z wizerunkiem Feda wskoczy do Top 5 to ja już nie wiem...

Skoro o statystykach to w okolicach lutego też zwrócę uwagę na sprzedaż tego Ultra Toura... ciekaw jestem.
Nawiasem straszna awantura o tę rakietę się zrobiła. Maluteńka grupa próbuje storpedować to "wydarzenie", najpierw poprzez twierdzenia, że parametry do bani, potem, że to nie ma niczego w wspólnego z zawodniczą H19-tką (poza ewentualną matrycą) etc.

Tę kwestię pominąłem ale zwróćcie uwagę, że Ultra Tour ma wykończenie lakieru na połysk czyli dokładnie taki jaki w egzemplarzach zawodniczych. Zawodnicy nawet promując daną szatę graficzną mają na swoich ramach wykończenie na połysk, a nie mat. Osobiście nie jestem fanem tego ostatniego bo się szybko wyciera i może "łuszczeć" z czasem - słowem tandeta.

Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych ale naprawdę nie wykluczam, że te jednostki handlują H19-tkami w wiadomych miejscach i czują obawę przed spadkiem cen i zainteresowania. Obecnie H19-tki chodzą po około 350USD sztuka. Podobno cena katalogowa Ultra Toura to 250USD ale jeśli wziąć pod uwagę, że po jakimś czasie spadnie do okolic 159USD i pewnie trochę z nich trafi na rynek wtórny to faktycznie na H19-tkach się już tak dobrze nie zarobi. Ciekawe jak to przełoży się na rynek H22. We wzrost cen tych ostatnich nie wierzę bo ze względu na powszechność używania jest sporo ofert.

Podoba mi się jedna odpowiedź na to wszystko, zbieżna z moimi poglądami...
Nieważne czy layup jest taki sam, byle rakieta była dobra. Wstępnie wiadomo, że sztywność <60RA i wypełnienie piankowe jest zbieżne z tym co oferują egzemplarze dla zawodników.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Wilson 2016/2017

El Diablo pisze:Zapomniałeś jeszcze o wizerunku, podpisie i grafice z odciskiem palca Federera... :P
I w hermetycznym woreczku jeszcze pierd z zadka Del Potro :P, taki bonus. :D
El Diablo pisze:Swoją drogą nie mogę się doczekać statystyk dot. sprzedaży w USA. Jeśli PS85 z wizerunkiem Feda wskoczy do Top 5 to ja już nie wiem...
Czego nie rozumiesz? Przecież tam każdy jak tylko zobaczy kort to ma NTRP 3.0 ... ;)

Rama będzie raczej niszowa. Opinie mogą też być krzywdzące bo co ma powiedzieć jakiś domowej roboty kelner jak sobie ją kupi? ... rotfl
Tak miękka rama w rękach takiego łosia będzie na maska niestabilna i bez kontroli. rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wilson 2016/2017

Zapowiada się ciekawie. :P Szkoda, że nie są matowe.
Vivid pisze: Tak miękka rama w rękach takiego łosia będzie na maska niestabilna i bez kontroli. rotfl
rotfl
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wilson 2016/2017

logigamer pisze: Szkoda, że nie są matowe.
Bluźnisz synu. Ten "aksamitny mat" na Wilsonach to straszna tandeta.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wilson 2016/2017

Ale ja nie mam nic przeciwko temu by Wilson zrobił nie tandetny mat! rotfl :wink:
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Wilson 2016/2017

Mnie się też matowe ramy podobają.
logigamer pisze:
Vivid pisze: Tak miękka rama w rękach takiego łosia będzie na maska niestabilna i bez kontroli. rotfl
rotfl
Z czego rżysz, pytam grzecznie? ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wilson 2016/2017

A zabawne i trafne mi się to wydało. ;) Nie mogę? rotfl :wink:
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wilson 2016/2017

Szuma pisze:Główka 97 cali, rama box 20 mm, waga 305g, przeplot 18x20, balans 31.5 cm, długość 27 cali i sztywność naciągniętej 58 RA.
Ma być dostępna podobno w połowie sierpnia.
Pomiary TW dla naciągniętych egzemplarzy najczęściej prezentują się mniej więcej tak:
Łeb: 97 cali kw.
Długość: 27 cali / 686 mm
Waga: 323 g
Balans: 6 HL / 324mm
Moment bezwładności: 324 kg*cm^2
Rama: 21mm
Sztywność: 63RA

Opis można znaleźć pod tym adresem.

Tak na marginesie nie wiem czemu ale umknęła mi kwestia geometrii ramy podanej przez Szumę.
H19 nigdy nie był ramą boxową. Był ramą płaską i taką też ma Ultra Tour.
Jeśli chodzi o te 20mm to ten ekstra milimetr może być spowodowany grubością powłoki lakierniczej. Ultra Tour jako jedyny nie będzie pokryty matowym "aksamitnym" badziewiem.


Aktualizacja: Tak jak napisałem. Rama płaska - opis na oficjalnej stronie Wilsona.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wilson 2016/2017

Ultra Tour zbiera niezłe recenzje choć w USA oczywiście bez zmian - za lekka, jak Tour to musi ważyć minimum 330g bez naciągu i takie tam... ;)

Ale w sumie nie o tym chciałem...
Obok sztandarowych modeli takich jak RF/PS97 czy Blade 98 pojawią się ciekawe modele o nieco przystępniejszej specyfikacji mogące stanowić alternatywę dla modeli takich jak Pure Strike czy Speed.

Zacznę od najciekawszego w mojej ocenie Pro Staffa 97L. Być może pamiętacie jego poprzednika czyli model 97LS?
Otóż, ponownie w moim odczuciu, Wilson kolejny raz wykazał się sporą dozą rozsądku...
Przede wszystkim kompozycja materiałowa ma być w końcu taka sama jak w modelach RF97 i PS97, poprzednik był kevlaru pozbawiony. Ponadto wprowadzono ludzki przeplot 16x19, a nie wynalazek w postaci 18x16.


Wilson Pro Staff 97L CV
Główka: 97 cali^2
Dł.: 27 cali / 686 mm
Waga z naciągiem: 306 g
Balans: 3 HL
Moment bezwładności: 312
Rama: 23-23-23mm
Materiał: Grafit przeplatany włóknem aramidowym
Sztywność: 69RA
Przeplot: 16x19

Ponadto dobre wiadomości dla fanów modelu Steam 99 w przeplocie 16x18 - przypominam, że obecnie dostępna jest 2-ga generacja Steamów 99 ale tylko w przeplotach spinowych. Otóż pierwszy Steam 99 16x18 wraca w postaci nieco zmodyfikowanej matrycy (poprzedni miał ramę 22,5-24-23,5mm, a będzie miał 22-24-22mm, poza tym zlikwidowano kanały po wewnętrznej stronie ramy) i trafia do rodziny Blade'ów jako Blade Team.

Wilson Blade Team 99
Główka: 99 cali^2
Dł.: 27 cali / 686 mm
Waga z naciągiem: 320 g
Balans: 3 HL
Moment bezwładności: 322
Rama: 22-24-22mm
Materiał: Grafit
Sztywność: 71RA
Przeplot: 16x18

Wilson Blade Team 99 Lite
Główka: 99 cali^2
Dł.: 27 cali / 686 mm
Waga z naciągiem: 295 g
Balans: 3 HL
Moment bezwładności: 296
Rama: 22-24-22mm
Materiał: Grafit
Sztywność: 69RA
Przeplot: 16x18
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Wilson 2016/2017

Pytanie za 100 pkt. Jak wciągacie ramy z matowym lakierem to trzeba jakoś specjalnie uważać? Gdzieś widziałem, że bywają z tym problemy na maszynie bo odchodzi malowanie, ale nie wiem czy to była "podróba" czy ktoś miał drewniane łapki czy może to jednak standard. Kto ma mata i wciągał - były takie problemy?
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Wilson 2016/2017

Nie, żadnej różnicy w porównaniu do lakierowanych.
Ale jeśli pytanie dotyczy Wilsona..., to wtedy byłbym podwójnie ostrożny. ;-)
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1330
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Wilson 2016/2017

Się czepiacie Wilsona. :P
Jak ostatnio zobaczyłem na Babolacie Pure Drive Wimbledon 2016 wagę ramy 300 g +/- 7 g to nie wiedziałem, czy się śmiać, czy płakać. Potencjalna dopuszczalna przez producenta różnica wagi między dwiema ramami na poziomie 14 g? To chyba jakiś żart. Jeszcze te maksymalnie +/- 3 lub 4 zrozumiem, ale 7?
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Wilson 2016/2017

Pytanie za 100 pkt. Jak wciągacie ramy z matowym lakierem to trzeba jakoś specjalnie uważać? [...]
Moje punkty odbiorę na korcie, tylko nie wypłacaj w ratach bo nawet gema nie uciułam. ;-P
rafbat pisze:Potencjalna dopuszczalna przed producenta różnica wagi między dwiema ramami na poziomie 14 g? To chyba jakiś żart. Jeszcze te maksymalnie +/- 3 lub 4 zrozumiem, ale 7?
Dodaj jeszcze różnice w rozmieszczeniu wagi. Okazuje się, że jeden model może być dobry dla kilku różnych graczy. :D
Prezes fanklubu Staśka :D

Wróć do „Wilson”