Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Wilson 2014/2015

Przeglądam właśnie nowy katalog sprzętowy Wilsona na rok 2015.

Zmiana goni zmianę i zmianą pogania... :/ , a niektóre z nich, to chyba tylko ludki z Wilsona zrozumieją... O_O.

No to po kolei.

Po pierwsze - całkowicie zaorane zostają serie Six-One oraz Steam. W nowym katalogu nie uświadczymy żadnej ramy z tych serii, co szczególnie dziwi w przypadku linii Six-One, w której znajdował się jeden z najlepiej sprzedających się na świecie Wilsonów, czyli Six-One Team.

W nowym rozdaniu Wilson wprowadza nowy podział swoich ram ze względu na specyfikę gracza.I tak, nowy katalog wymienia następujących graczy: baseliner, attacker, all-courter (tak, wiem - bardzo nowatorski podział...)

Linia rakiet dla graczy trzymających się linii końcowej (baseliners) nazywać się będzie Burn. Należeć do niej będą następujące ramy:

1) Burn 100S (główka 100, waga bez naciągu 300g, waga z naciągiem 316g, balans bez naciągu 6 HL, balans z naciągiem 2 HL, układ strun 18x16, rama 25 mm dual taper beam, brak amplifeel, jest basalt),

2) Burn 100 LS (główka 100, waga bez naciągu 280g, waga z naciągiem 296g, balans bez naciągu 6 HL, balans z naciągiem 2 HL, układ strun 18x16, rama 25 mm dual taper beam, brak amplifeel, jest basalt),

3) Burn 100 ULS (główka 100, waga bez naciągu 260g, waga z naciągiem 276g, balans bez naciągu 2 HL, balans z naciągiem 1 HH, układ strun 18x16, rama 25 mm dual taper beam, parallel drilling, brak amplifeel, jest basalt),

4) Burn 100 (główka 100, waga bez naciągu 300g, waga z naciągiem 316g, balans bez naciągu 6 HL, balans z naciągiem 2 HL, układ strun 16x19, rama 25 mm dual taper beam, brak amplifeel i basalt),

5) Burn 100 TEAM (główka 100, waga bez naciągu 267g, waga z naciągiem 283g, balans bez naciągu 4 HL, balans z naciągiem 1 HL, układ strun 16x20, rama 22 mm flat beam, brak amplifeel i basalt).

Twarzami linii będą prawdopodobnie Simona Halep oraz Kei Nishikori.
Kolorystyka ram: matowa czerń plus pomarańcz wpadający w czerwień oraz trochę żółtego w odcieniu jaskrawej cytryno-limety.
Dość ładne malowanie thermobagów z logo BURN (a przynajmniej w katalogu pomarańczowy wygląda ładniej niż na samej rakiecie).

Dedykowany naciąg to Revolve, czyli...Ripspin po wymuszonej prawami autorskimi zmianie nazwy :D . Oczywiście nowy kolor - pomarańczowy.

Następnie mamy dwie linie rakiet dla graczy atakujących (attacker). Pierwsza to znany już nowy Pro Staff (nie ma co o nim tutaj się rozpisywać), a druga to oczywiście Blade.

Blade dostaje nową kolorystykę: matowa czerń plus zielone napisy oraz wstawki, które w katalogu wyglądają na zieleń bardzo żarówiastą, ale podobno na żywo wyglądają bardziej jak zieleń u Prince.

Niestety, znika klasyczny toporek, czyli Blade 93. Z produkcji wychodzi także - po bodajże zaledwie roku na rynku - Blade 98 16x19.

Zostają: Blade 98S, Blade 98 18x20, Blade 104, Blade 101L. Oczywiście będą torby i termobagi w nowej kolorystyce.

Twarze linii Blade to m.in.: Gael Monfils, Milos Raonic oraz Serena Williams (przynajmniej wg katalogu :/ ).

Co do Pro Staffa, to napiszę tylko, że najlepsze wrażenie w całym katalogu zrobił na mnie nowy design termobagu Roger Federer Elite - wygląda raczej jak wielki prostokątny klocek, w którym oprócz 15 rakiet zmieścisz sporawy telewizor i sokowirówkę. Podobno ma mieć jakieś innowacyjne funkcjonalności oraz super, ekstra, mega, hiper jakość wykonania :).

Seria Juice zostaje (chyba) bez zmian, ale tak właściwie to nie przyglądałem się jej nigdy za uważnie, więc pewności co do wersji na 2015 rok nie mam. Seria Juice to niby rakiety dla all-courterów :rolleyes: .

Z rzeczy zabawnych: Gael Monfils dostał wreszcie swoją linię rakiet - MONFILS. Szkoda tylko, że są to rakiety dla początkujacych: Monfils Tour 100, Monfils Lite 105, Monfils 100. Malowania oczywiście nawiązują do serii Blade.

I jeszcze słowo o naciągach: oprócz wspomnianego już wyżej Revolve (czyli po dawnemu Ripspin) dochodzą: Alu Power Soft (podobno parametry bliźniaczo podobne do Fluoro, którego już nie ma w ofercie Luxilona) oraz 4G Soft. Oba dostępne póki co wyłącznie w średnicy 1,25 mm.
Ostatnio zmieniony 15 paź 2014, 19:13 przez Artlight, łącznie zmieniany 1 raz.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wilson 2014/2015

Dzięki za update Art! :::gd:::
Artlight pisze:Twarzami linii będą prawdopodobnie Simona Halep oraz Kei Nishikori.
To i tak dobrze biorąc pod uwagę jak Kvitovą nagle przerzucili na promocję Pro Staffa 97, nota bene fatalny kamuflaż jej starej ramy co już skrytykowałem w innym temacie. :] Ale skoro Tsonga mógł promować Blade'a z PWS'ami to czemu Kvitova miałaby nie reklamować Pro Staffa 97 o dziwnie zaokrąglonej geometrii, innych widełkach oraz wielkich PWS'ach. rotfl

Wilson jest konsekwentny w swoich fantazjach, w przypadku Nishikoriego, który używa ramy zbliżonej do Kvitovej też wszak będzie promował "cosia" kompletnie nie podobnego...
Artlight pisze:Co do Pro Staffa, to napiszę tylko, że najlepsze wrażenie w całym katalogu zrobił na mnie nowy design termobagu Roger Federer Elite - wygląda raczej jak wielki prostokątny klocek, w którym oprócz 15 rakiet zmieścisz sporawy telewizor i sokowirówkę. Podobno ma mieć jakieś innowacyjne funkcjonalności oraz super, ekstra, mega, hiper jakość wykonania :).
Tia, zachwalałem go w tym temacie.
Artlight pisze:Seria Juice zostaje (chyba) bez zmian, ale tak właściwie to nie przyglądałem się jej nigdy za uważnie, więc pewności co do wersji na 2015 rok nie mam. Seria Juice to niby rakiety dla all-courterów :rolleyes: .
:lol:

-------------------------
Artlight pisze:Niestety, znika klasyczny toporek, czyli Blade 93. Z produkcji wychodzi także - po bodajże zaledwie roku na rynku - Blade 98 16x19.

Zostają: Blade 98S, Blade 98 18x20, Blade 104, Blade 101L. Oczywiście będą torby i termobagi w nowej kolorystyce.

Twarze linii Blade to m.in.: Gael Monfils, Milos Raonic oraz Serena Williams (przynajmniej wg katalogu :/ ).
Wg doniesień Blade 98 16x19 będzie tylko później. Smutną informacją jest dla mnie fakt iż Ampliszajs zostaje w tych ramach...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
ekba
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 462
Rejestracja: 5 mar 2014, 14:28

Re: Wilson 2014/2015

"Ampliszajs"
Mógłbyś rozwinąć lekko ten temat?
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wilson 2014/2015

Nie, jak zacznę robić reminiscencje z każdej kwestii jaką na forum wałkowaliśmy to życia mi nie starczy.
Istotne iż jest to marketing, a samo "grzebanie" w konstrukcji rączki spowodowało jej miejscowe osłabienie. Można to przyrównać tylko do kretynizmu jakim jest Cortex gdzie na potrzeby wstawienia plastikowego kołnierza zmniejszono grubość ścianki w trzpieniu rakiety.

Im szybciej wyżej wymienione zostaną wycofane tym lepiej.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Wilson 2014/2015

El Diablo pisze:Istotne iż jest to marketing, a samo "grzebanie" w konstrukcji rączki spowodowało jej miejscowe osłabienie. Można to przyrównać tylko do kretynizmu jakim jest Cortex gdzie na potrzeby wstawienia plastikowego kołnierza zmniejszono grubość ścianki w trzpieniu rakiety.
-To chyba jakiś chiński chwyt marketingowy...
-Ale działa!
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Re: Wilson 2014/2015

Muszę przyznać, że zniknięciem serii Six.One jestem bardzo zaskoczony. Jakoś Wilsony generalnie mi nie po drodze, ale zawsze przymierzałem się właśnie do Six.One'ów jeśli miałbym cokolwiek dłużej potestować. Choć generalnie nowemu PS97 nieco bliżej do Six.One'ów BLX niż ProStaffów 90/95.
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Wilson 2014/2015

Czy można prosić o link do katalogu? Nie mogę go wytropić...
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wilson 2014/2015

Artlight pisze:W nowym katalogu nie uświadczymy żadnej ramy z tych serii, co szczególnie dziwi w przypadku linii Six-One, w której znajdował się jeden z najlepiej sprzedających się na świecie Wilsonów, czyli Six-One Team.
I z plotek wynika, że Wilson poradzi sobie z kwestią swoich zawodników używających 6.1-nek w iście "Wilsonowski" sposób. Wszyscy mają dostać farbkę PS97-mek. rotfl :::loled::: :lol:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Wilson 2014/2015

El Diablo pisze:
Artlight pisze:W nowym katalogu nie uświadczymy żadnej ramy z tych serii, co szczególnie dziwi w przypadku linii Six-One, w której znajdował się jeden z najlepiej sprzedających się na świecie Wilsonów, czyli Six-One Team.
I z plotek wynika, że Wilson poradzi sobie z kwestią swoich zawodników używających 6.1-nek w iście "Wilsonowski" sposób. Wszyscy mają dostać farbkę PS97-mek. rotfl :::loled::: :lol:
I co, nie da się? Jak to się nie da!!! :::yay:::

A co do katalogu, to niestety mam tylko wersję papierową, więc z linkiem nie pomogę :( .
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wilson 2014/2015

Artlight pisze:I co, nie da się? Jak to się nie da!!! :::yay:::
Czasem mam wrażenie, że te decyzje podejmowane są "poprzedniego wieczora".

Art spójrz w wolnej chwili czy któryś z Burnów jest przedłużany (tj. czy ma 27,25 cala czy coś koło tego). Thx. :]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Wilson 2014/2015

Nie, wśród tych 5 ram z serii Burn, które znalazły się w katalogu, który mam, niestety nie ma żadnej przedłużanej. Z "lepsiejszych" serii przedłużane ramy to Blade 104 i Juice 108.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wilson 2014/2015

Dzienx. :] Ciekaw jestem do ile mm schodzi rama w najwęższym punkcie. Ale to tylko ciekawość sprzętofila...

Kompletnie nie rozumiem po co trzymać Burn i Juice w momencie gdy dzieli je raptem milimetr w ramie, a łby w obu przypadkach to 100-tki. W najcięższych modelach waga będzie się różniła 5 gramami czyli mniej niż wynoszą widełki w kontroli jakości. No, faktycznie balans będzie bodajże trochę bardziej na rączkę w Juice'ach ale żeby niewielkie przesunięcie środka ciężkości miało rozdzielać takie klony względem przeznaczenia (końcowa <-> allcourt ) to delikatnie mówiąc przesada... żeby to pierwsza. :rolleyes:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Wilson 2014/2015

Zapominasz o fundamentalnym rozróżnieniu.... Juice to rama dla specjalistów od gry all court, podczas gdy Burn jest dla baselinerów.

rotfl

Sprawdzę Ci szerokości ram w katalogu, jak dotrę do domu.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wilson 2014/2015

Szkoda Twojego czasu. Poza tym pewnie nie podali dokładnych widełek tylko 25DTB. :wink:
Artlight pisze:Sprawdzę Ci szerokości ram w katalogu, jak dotrę do domu.
Mam nadzieję, że napiszą to na ramie bo mogę się pomylić. :wink:

---------------------

Fotki: https://www.dropbox.com/sh/srbvwhfuxe4j ... eJa?dl=0#/
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
qxt
Początkujący
Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 26 lut 2012, 14:52
Lokalizacja: Białystok

Re: Wilson 2014/2015

Czy Burn 100 to nie przypadkiem kontynuacja Pro Open? I jak z PWS-ami? Na zdjęciu nie dostrzegam.
KISIEL
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 4 paź 2013, 07:44

Re: Wilson 2014/2015

Czy w nowym katalogu Wilsona pojawiła się zmieniona na 2015 r. linia thermobagów? Oprócz oczywiście tego dla Federera...
Awatar użytkownika
ekba
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 462
Rejestracja: 5 mar 2014, 14:28

Re: Wilson 2014/2015

Ale skopali kolorystykę linii Blade...
tkpp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: 12 mar 2013, 10:42

Re: Wilson 2014/2015

Ale chyba nie zrezygnują z PS90 i PS95? Proszę powiedzcie że nie.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Wilson 2014/2015

tkpp pisze:Ale chyba nie zrezygnują z PS90 i PS95? Proszę powiedzcie że nie.
Z 95-ki 16x18 nie zrezygnują: http://strefatenisa.com.pl/rakieta-teni ... 5-s-4.html
To jest na tyle uniwersalny model, że zawsze znajdzie się ktoś do promowania. Gorzej widzę przyszłość 90-tki.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wilson 2014/2015

wyczesany pisze:
tkpp pisze:Ale chyba nie zrezygnują z PS90 i PS95? Proszę powiedzcie że nie.
Z 95-ki 16x18 nie zrezygnują: http://strefatenisa.com.pl/rakieta-teni ... 5-s-4.html
To jest na tyle uniwersalny model, że zawsze znajdzie się ktoś do promowania. Gorzej widzę przyszłość 90-tki.
Nie Wyczes, przeplot podany przez Strefę Tenisa jest zły. To jest Pro Staff 95S czyli rama z przeplotem 16x15.

W kwestii promowania to Wilson nie ma z tym problemu co udowodnił wtryniając Kvitovej farbę PS97.
Jeśli plotki są prawdziwe użytkownicy 6.1-nek mają dostać farbę PS97-mki. Ile w tym prawdy to się okaże.
A 90-tka to osobna historia. Head się z niej wycofał, Prince od dawna nie ma, Babolat nigdy nie miał, Dunlop też dał sobie spokój... jeśli dodatkowo sprzedaż po przejściu Fedzi na większy łeb spadła wystarczająco to może nie ma sensu kontynuować produkcji i tyle.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Wilson”