Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wilson 2014/2015

A wiadomo czy w nowych Blade'ach będzie wersja 16x19? Ewentualnie kiedy?
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wilson 2014/2015

Tak, niebawem, modele już są w produkcji i fotki pływają w necie.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Wilson 2014/2015

Basic pisze:A wiadomo czy w nowych Blade'ach będzie wersja 16x19? Ewentualnie kiedy?
Marzec.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wilson 2014/2015

Też widziałem marzec tylko nie wiem czy to data również dla Europy, z drugiej strony jeśli Sportclub ma już Blade'y to pewnie terminy powinny się pokryć.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Wilson 2014/2015

Na spotkaniu z polskimi sprzedawcami dystrybutor Wilsona mówił, że marzec, więc zakładam, że chodziło mu o datę dla Polski. Ale oczywiście wszystko wyjdzie w praniu. W każdym razie, dla zainteresowanych najważniejsze, że 16x19 będzie, bo oficjalny katalog Wilsona na 2015 milczy na temat tego przeplotu. :/
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wilson 2014/2015

A skoro o Wilsonie, katalogach etc. to ciekaw jestem czy 6.1-nki wydadzą w przyszłym roku, a manewr z przefarbowaniem 6.1-nek (i nie tylko) zawodników na Pro Staffy był tylko w celu reklamy nowszych produktów.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Wilson 2014/2015

El Diablo pisze:A skoro o Wilsonie, katalogach etc. to ciekaw jestem czy 6.1-nki wydadzą w przyszłym roku, a manewr z przefarbowaniem 6.1-nek (i nie tylko) zawodników na Pro Staffy był tylko w celu reklamy nowszych produktów.
Plotka (coraz głośniejsza) mówi, że 6.1 wychodzą z produkcji. Byłaby to jedna z głupszych decyzji Wilsona.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wilson 2014/2015

Hmmm... no nie wiem czy najgłupsza.
My patrzymy z naszego punktu widzenia, naszej prywaty, naszych preferencji. Przykładowo z lekkim uśmiechem czytam wpisy na TT jak to producenci strzelają sobie w stopę wypuszczając lekkie rakiety... tyle, że przez lekkie rozumieją wszystko poniżej 320g bez naciągu. :rolleyes:
Przykład podaję dla zobrazowania ale już przechodzę do rzeczy. Pamiętasz kiedy ostatni raz 6.1-nka była bestsellerem w USA? W roku 2013 najlepiej sprzedającymi modelami były, uwaga, Juice MP i Steam 99S. O_O

Jeśli przyjmiemy, że najlepiej sprzedają się tweenery to Wilson nie ma interesu w utrzymywaniu 3 linii rakiet zawodniczych (6.1, Pro Staff, Blade). Przerzucą teraz wszystkich zawodników z 6.1-nkami na farbę Pro Staffów i będą one miały lepszą reklamę.
Powiesz, że wiernych klientów stracą. Pewnie tak ale nie tylko Wilson takie kroki podjął, Graphene Radical już niczego z Radicalem nie ma wspólnego.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wilson 2014/2015

El Diablo pisze:Przykładowo z lekkim uśmiechem czytam wpisy na TT jak to producenci strzelają sobie w stopę wypuszczając lekkie rakiety... tyle, że przez lekkie rozumieją wszystko poniżej 320g bez naciągu. :rolleyes:
Przykład podaję dla zobrazowania ale już przechodzę do rzeczy. Pamiętasz kiedy ostatni raz 6.1-nka była bestsellerem w USA? W roku 2013 najlepiej sprzedającymi modelami były, uwaga, Juice MP i Steam 99S. O_O
Koledzy którzy jeżdżą na turnieje ITF (kategorie 35+) opowiadają, że na nich grających właśnie rakietami 320+g patrzą lekko dziwnie, ponieważ większość tłucze Babolatami o wadze maks 300g, naciągniętymi w okolicy 20kp, tak że moc mają z ramy i naciągu, a kontrolę do tego uzyskują z rotacji. Inna sprawa, że dotyczy to turniejów na południu Europy na kortach ziemnych, gdzie wpływy włoskie i hiszpańskie są duże.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wilson 2014/2015

Jeden będzie grać <300g inny >330g, chodzi o to jak rozkłada się sprzedaż. Spójrzmy na ramy z przeplotem 18x20, modele z takimi przeplotami należą obecnie do zdecydowanej mniejszości, a jeśli weźmiemy pod uwagę fakt iż Head zrezygnował z tego przeplotu w jednym ze swoich najbardziej rozpoznawalnych modeli to posunięcie Wilsona nie jest wcale takie bezmyślne. Choć Head to może nie najlepszy przykład skoro posunięcia firmy nie było zgodne z oczekiwaniami klientów tylko z własną wizją - kupujący chcieli Radicala 16x19, a dostali Radicala Pro, ramę z innej formy, o innych parametrach etc. :rolleyes:

Mieliśmy swego czasu jakiś dziki przyrost różnych modeli rakiet, który nie wiem czemu tak do końca miał służyć... czyżby podejście doboru naturalnego? Wrzucamy na rynek ile wlezie, patrzymy co się sprzedaje, a to co nie kasujemy po sezonie czy dwóch?
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wilson 2014/2015

16/19 fajnie, że ma inne malowanie, więcej zielonego niż 18x20. :::gd:::
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wilson 2014/2015

logigamer pisze:16/19 fajnie, że ma inne malowanie, więcej zielonego niż 18x20. :::gd:::
Jak dla mnie właśnie lepsza jest wersja 18x20 kolorystycznie ;-P .
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wilson 2014/2015

Basic pisze:
logigamer pisze:16/19 fajnie, że ma inne malowanie, więcej zielonego niż 18x20. :::gd:::
Jak dla mnie właśnie lepsza jest wersja 18x20 kolorystycznie ;-P .
Mi obojętne, ale fajnie, że są różne. :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wilson 2014/2015

Obrazek

------------------

Nowe Burny, z tego co widzę zmienili geometrię ramy.
Obrazek

Obrazek
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Wilson 2014/2015

Kojarzy mi się trochę z Yonkiem, tylko nie pamiętam którym.

PS. Standardowy naciąg to hybryda? O_O
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wilson 2014/2015

Rama 97s... :in_luv:

A te nowy Burn'y wyglądają też świetnie. Mam nadzieje, że nie będą prętami jak te w sklepach. Na kortach widziałem 1 sztukę odkąd są w sprzedaży.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wilson 2014/2015

Mnie przede wszystkim intryguje zmiana geometrii ramy. Z tych ujęć przypomina Graphene Speeda.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Django
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 8 wrz 2010, 13:39
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wilson 2014/2015

logigamer pisze:Rama 97s... :in_luv:

A te nowy Burn'y wyglądają też świetnie. Mam nadzieje, że nie będą prętami jak te w sklepach. Na kortach widziałem 1 sztukę odkąd są w sprzedaży.
Też widziałem tylko jeden egzemplarz na obiekatch na których gram, nawet dotykałem go w serwisie rakiet :) .
Yonex :)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wilson 2014/2015

A jednak!
ED pisze:[...]Jeśli mam być szczery nie zdziwiłbym się gdyby za jakiś czas Wilson nie zdecydował się na modyfikację przeplotu z 18x16 na 18x17. Pierwsze jaskółki na Tourze już są. Po Dimitrowie, który jest niejako prekursorem tego przeplotu zaczęły pojawiać się na czarnym rynku Blade'y z "jego przeplotem". Wydaje się iż różnica 2 strun poziomych względem pionów może być jednak za duża... cóż, czas pokaże...
El Diablo pisze:Ciekaw jestem czy Wilson zdecyduje się przejść na te gęstsze przeploty S.E.T. wliczając w to "Dimitrovowy".
Na tą chwilę w ich stajni wygląda to chyba tak:
18x17 - Dimitrov, Kuznetsov
18x16 - Dolgopolov
16x15 - Zahlavova-Strycova

Warto zauważyć iż zastępując Steamy pozbyto się przeplotu 16x15 i zastąpiono go 18x16.
Jeden z nowych Burnów obok PS97S'a również ma 18x17, a do tego ma wagę i balans DUŻO bardziej przystępne niż Dimitrovowy Pro Staff!

Burn FST 99S

Łeb: 99cali2 / 639 cm2
Waga: 299g
Balans: 12 HL / 305mm
Przeplot: 18x17 string pattern
Rama: 21 mm DTB

Burn FST 99
Łeb: 99cali2 / 639 cm2
Waga: 310g
Balans: 9 HL / 315mm
Przeplot: 18x19
Rama: 21 DTB

Burn FST 95
Łeb: 95 cali2 / 613 cm2
Waga: 320g
Balans: 7 HL / 320mm
Przeplot: 16x19
Rama: 22 mm DTB

Fota z katalogu: Pokaż!

Jeśli nie przeholują ze sztywnością to mogę to powiem tylko BRAWO Wilson! :::gd:::
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wilson 2014/2015

El Diablo pisze:...
Jeśli nie przeholują ze sztywnością to mogę to powiem tylko BRAWO Wilson! :::gd:::
:::gd:::

Właśnie ostatnio tak sobie myślałem o katalogu Wilsona, że mało tu ciekawych rzeczy. A teraz jeśli jak EDwardzie piszesz nie przeholują ze sztywnością i będzie RA max 67 to zmieniam zdanie. Bo i parametry fajne, nie za gruba rama ale i piękne!

Wróć do „Wilson”