Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Neuf
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 8 sie 2013, 10:57

Pierwsza rakieta- Wilson Pro Comp

Witam, jakiś czas temu zacząłem z kolegą grać w tenisa, trochę nas wciągnęło i postanowiliśmy kupić własne rakiety. Mój wybór padł na Wilson Pro Comp, była w przystępnej dla mnie cenie, dobrze się ją trzymało. Chciałbym jednak z waszej perspektywy zapytać, czy jest to dobra rakieta? Jest ona z tego co wyczytałem aluminiowo-bazaltowa, słyszałem że aluminium to nie najlepszy materiał.

Myślicie ze nada się na dłuższy czas do grania z kolega, później może innymi lepszymi rywalami, a może nawet jakiś turniej dla mega amatorów? :D

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Pierwsza rakieta- Wilson Pro Comp

Oczywiście. Rakieta to indywidualna sprawa, będzie się nadawać, dopóki będzie Ci się nią dobrze grało. Inną kwestią jest to, czy granie aluminiową packą nie przyniesie Ci żadnej kontuzji, tym bardziej, że jako początkujący pewnie jeszcze często uderzasz nieczysto, ramą itd.
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Neuf
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 8 sie 2013, 10:57

Re: Pierwsza rakieta- Wilson Pro Comp

Staram się podczas gry być przygotowanym do każdego uderzenia, mam nadzieję, że nie nabawię się kontuzji. :)
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Pierwsza rakieta- Wilson Pro Comp

Wiesz, takich kontuzji jak np. łokieć tenisisty dostają nawet ludzie, którzy mają poprawną technikę i "pro" rakiety, więc u amatora grającego aluminium szansa na kontuzję jest większa.
Może być też tak, że jesteś człowiekiem ze stali i nic Ci nie będzie ;).
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.

Wróć do „Wilson”