Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Wilson 2013/2014

Moim skromnym zdaniem:

1. Najciekawsza rakieta w tym filmiku to wisi w gablotce na ścianie :D . Wygląda na St. Vincenta prosto od Samprasa. Też bym taką chciał.

2. Malowanie - wiadomo: jednym się podoba, innym nie. Ja mam to w poważaniu. Mogę grać i różową, byle bym tym dobrze grał.

3. Dziwię się, że nie zrobili mu po prostu H22 w nowym malowaniu. Wyszłoby pewnie taniej, a wiadomo że RF już długo nie pociągnie marketingowo serii Pro Staff. Uparli się jednak na PWS-y (albo raczej RF nie chciał ich odpuścić), więc musieli nową matrycę przygotować. Albo wkrótce jakiś młody ostry grajek się na nią przesiądzie (Dimitrov?), oczywiście w innym malowaniu niż RF Autograph, albo ta seria będzie żyła tylko do czasu defnitywnego zakończenia kariery przez Rogera.

4. Porównanie RF97A z H22? Pewnie da radę zrobić :D . Podejrzewam, że kevlar może robić różnicę (jak dla mnie będzie to różnica na korzyść RF- ki).
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wilson 2013/2014

Zgadzam się ze wszystkim co napisałeś... Federer jest na końcówce kariery więc nie dziwi, że marketingowcy Wilsona położyli taki nacisk na reklamę. Fed jest wielkim tenisistą ale do młodszych nie przemawia, poza tym liczą się teraźniejsze zwycięstwa, a nie te które miały miejsce rok, dwa czy trzy lata temu.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wilson 2013/2014

Artlight pisze: 4. Porównanie RF97A z H22? Pewnie da radę zrobić :D .

Ciekawe kto kupi pierwszy na forum tę ramę :rolleyes:
Sądzę, że testy H22vsH19vsRF97 będą szybciej niż niektórzy się spodziewają ;)

Rama, jak już pisałem, ciekawa. Ta sztywność połączona z taką masą i małym SW może albo być hitem (ze względu na niespotykane połączenie parametrów) albo klapą (jak Dunlop 1hundred).
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wilson 2013/2014

ESP pisze:Ta sztywność połączona z taką masą i małym SW może albo być hitem (ze względu na niespotykane połączenie parametrów) albo klapą (jak Dunlop 1hundred).
W porównaniu do ... ?

Swingweight (≈331 kg·cm²) jest na poziomie pierwszej generacji BLX 90-tki (≈333 kg·cm²) oraz PS85-tki (≈329 kg·cm²).
W zasadzie wyraźnie więcej miała tylko wersja [K]Factor oraz potworek o nazwie [K]PS88, przy czym ten ostatnio bardzo słabo się sprzedawał. Tak więc w zasadzie jest jednym z większych jeśli będzie go traktowali jako spadkobiercę legendarnej 85-tki, a w dalszej kolejności 90-tek.

Oczywiście znajdą się ramy o znacznie większym momencie, mnie się z takich ram odbiegających od normy nasuwa porażka jaką niewątpliwie był YT Speed Pro (przypomnę, że miał łeb 100 calowy z ramą 18mm i swingweightem na poziomie ≈345 kg·cm²). Tyle że tutaj nałożyły się dwa czynniki, rama była po prostu słaba i bardzo źle oceniana, drugim był zawodnik promujący, za słaby w owym czasie, za mało utytułowany i po prostu... nie lubiany przez dużą część tenisowej populacji.

Wracając jednak do kwestii tego swingweightu... średni? Może dla niektórych... Wyważony biorąc pod uwagę pozostałe parametry? Wg mnie tak. Niski? Nie bardzo...

Uwaga techniczna: Należy pamiętać iż wszystkie powyższe dywagacje odnoszą się do odczytu parametrów z 1 sztuki, zakładam, że przedstawiciele Wilsona dostają modele z parametrami docelowymi, a co za tym idzie co trafi na rynek może odbiegać i to dość znacznie o czym wielokrotnie mogliśmy dotychczas przeczytać m.in. na łamach tego forum.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wilson 2013/2014

Pisząc o niskim SW nie zauważyłem, że to pomiar bez naciągu i overgripa. :rolleyes:
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wilson 2013/2014

ESP pisze:Pisząc o niskim SW nie zauważyłem, że to pomiar bez naciągu i overgripa. :rolleyes:
Aaaaa... :::gd:::
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Wilson 2013/2014

bugaloo pisze:Gdyby odwrócili proporcje (kolory) wyglądałoby to dużo lepiej. W mojej ocenie malowanie słabe... no ale ważne, że ma logo RF. Nawet różowa i z celulozy by się świetnie sprzedawała.
Przeróbka w photoshopie z odwróconą paletą kolorów:

Obrazek

źródło: http://tt.tennis-warehouse.com/showthre ... ost8614702
8:7 40:15
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wilson 2013/2014

Wizualnie jak dla mnie dużo lepsza :::gd::: .
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Wilson 2013/2014

wwojtek pisze:
bugaloo pisze:Gdyby odwrócili proporcje (kolory) wyglądałoby to dużo lepiej. W mojej ocenie malowanie słabe... no ale ważne, że ma logo RF. Nawet różowa i z celulozy by się świetnie sprzedawała.
Przeróbka w photoshopie z odwróconą paletą kolorów:

Obrazek

źródło: http://tt.tennis-warehouse.com/showthre ... ost8614702
Taką chcę!!! ;-)
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Wilson 2013/2014

Jakaś taka CCCP ... :(
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
gr8larry
Bywalec
Bywalec
Posty: 61
Rejestracja: 21 lip 2013, 22:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wilson 2013/2014

Vivid pisze:Jakaś taka CCCP ... :(
Musiałaby być cała czerwona, no i koniecznie sierp i młot po środku.
Coś o tym wiem, no i parę cytatów Lenina.
Dunlop BIOMIMETIC 400 TOUR
Wilson Blade 98 (16x19)
Awatar użytkownika
eReF
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: 5 maja 2013, 21:53
Lokalizacja: Opole

Re: Wilson 2013/2014

I tak powinna wyglądać :in_luv: .
SPOILER:
-----------



Pod spoilerem kotek :-P.
SPOILER:
Obrazek
Head Youtek Graphene Prestige MP
NTRP-3.0
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Wilson 2013/2014

Muszę spróbować. Jak będę miał szczęście to zdążę demówkę wypróbować jeszcze tu w Stanach.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
ZlosliwyGnom
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 960
Rejestracja: 30 paź 2009, 09:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Wilson 2013/2014

hitman pisze:Muszę spróbować. Jak będę miał szczęście to zdążę demówkę wypróbować jeszcze tu w Stanach.
Nie zapomnij tylko jakiś 50g dorzucić.
Yonex EZONE DR98 (310g)
NTRP 2.1765298753578
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wilson 2013/2014

ZlosliwyGnom pisze:
hitman pisze:Muszę spróbować. Jak będę miał szczęście to zdążę demówkę wypróbować jeszcze tu w Stanach.
Nie zapomnij tylko jakiś 50g dorzucić.
Też mi to przyszło do głowy po przeczytaniu posta Hitmana. :D
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Wilson 2013/2014

Oj, chyba nie dość uważnie śledzicie metamorfozę Hitmana. Piotrek i parametry naciągania urealnił i zdaje się już nie próbować przesadnie doważać rakiet o wadze wyjściowej federerki czy jej podobnych ram.

Nie żeby to miało jakiekolwiek znaczenie, ale ode mnie duży plus za zejście z wcześniejszej drogi błędów i wypaczeń :::gd::: .
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Wilson 2013/2014

Nie wkurzajcie, bo jak sie wnerwię to Was rozjadę jak robaka :D

Poza tym za szybko się podpaliłem, bo rakieta wychodzi dopiero 1. października. Tak więc sobie jej z USA nie przywiezę. Ale pewnie będzie ich sporo w zimie w drugim obiegu, bo się niejeden rozpędzi i przeliczy, więc może za jakieś $150 da się wyrwać.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
eReF
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: 5 maja 2013, 21:53
Lokalizacja: Opole

Re: Wilson 2013/2014

Obrazek
Head Youtek Graphene Prestige MP
NTRP-3.0
Awatar użytkownika
ZlosliwyGnom
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 960
Rejestracja: 30 paź 2009, 09:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Wilson 2013/2014

Artlight pisze:Oj, chyba nie dość uważnie śledzicie metamorfozę Hitmana. Piotrek i parametry naciągania urealnił i zdaje się już nie próbować przesadnie doważać rakiet o wadze wyjściowej federerki czy jej podobnych ram.

Nie żeby to miało jakiekolwiek znaczenie, ale ode mnie duży plus za zejście z wcześniejszej drogi błędów i wypaczeń :::gd::: .
Mój nick Ci nic nie mówi? :twisted:
Yonex EZONE DR98 (310g)
NTRP 2.1765298753578
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Wilson 2013/2014

ZlosliwyGnom pisze:
Artlight pisze:Oj, chyba nie dość uważnie śledzicie metamorfozę Hitmana. Piotrek i parametry naciągania urealnił i zdaje się już nie próbować przesadnie doważać rakiet o wadze wyjściowej federerki czy jej podobnych ram.

Nie żeby to miało jakiekolwiek znaczenie, ale ode mnie duży plus za zejście z wcześniejszej drogi błędów i wypaczeń :::gd::: .
Mój nick Ci nic nie mówi? :twisted:
No tak, i wszystko jasne :D .
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem

Wróć do „Wilson”