Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: BLX Blade (Gen.II) - sezon 2013

logigamer pisze:Szkoda, że brak opcji 27.5"...
Malkontent! :D
Weź wałek i sobie dopasuj. rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: BLX Blade (Gen.II) - sezon 2013

Log, te pół cala, czyli ~1,25 cm naprawdę zrobi Ci różnicę? Rozumiem, niski wzrost i w ogóle, ale aż tak?

To niżej rączkę trzymać, albo na palcach chodzić. rotfl ;)
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: BLX Blade (Gen.II) - sezon 2013

Mazzakollo pisze:Log, te pół cala, czyli ~1,25 cm naprawdę zrobi Ci różnicę? Rozumiem, niski wzrost i w ogóle, ale aż tak?
Jeśli to poważne pytanie to Ci odpowiem... oceniasz to bez dopasowania skali. Pomijam wszelkie implikacje jakie takie przedłużenie powoduje.

Użyjmy Twojego toku myślenia dla innych parametrów rakiety.
Naprawdę te +20g Ci przeszkadza? To tylko 20g.
Naprawdę przesunięcie środka ciężkości o 1cm w kierunku główki przeszkadza? To raptem 10mm!

Zawodnicy to zawodnicy jednak nie bez powodu przedstawiciele "kurduplowatych" (do których sam się zaliczam) grają rakietami przedłużanymi - Ferrer, Rochus, Coria, Dawidienko, Errani, Henin etc.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
qub
Początkujący
Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 22 mar 2009, 11:25

Re: BLX Blade (Gen.II) - sezon 2013

Bardziej szkoda tych 6 gram odjętych z wersji 16x19, trzeba będzie pobawić się w dociążanie. :(
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: BLX Blade (Gen.II) - sezon 2013

qub pisze:Bardziej szkoda tych 6 gram odjętych z wersji 16x19, trzeba będzie pobawić się w dociążanie :(
W sam raz, żeby wyrównać niedociągnięcia QC Wilsona. ;)
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: BLX Blade (Gen.II) - sezon 2013

qub pisze:Bardziej szkoda tych 6 gram odjętych z wersji 16x19, trzeba będzie pobawić się w dociążanie. :(
Dodanie dodatkowej masy to jedna z najprostszych czynności w procesie personalizacji rakiety. "Dodanie centymetrów" jest dużo trudniejsze i bardziej pracochłonne, nie mówiąc już o "jakości" takiego przekształcenia.

Ponadto nie zaskoczyłoby mnie gdyby ta różnica w masie i balansie wynikała z kontroli jakości Wilsona, a same rakiety w założeniu producenta miałyby mieć te same parametry. Co więcej 16x19 jest lżejsza ale to są parametry mierzone z naciągiem... 18x20 to jakby nie było 2 piony i 1 cross więcej. Ile to dodatkowej masy? Na pewno nie 6 gram ale już coś co może wpłynąć na "lżejszość" wersji z otwartym przeplotem.

Ponadto tak jak zwrócił uwagę 7UP, kontrola jakości jest tak porażająca, że egzemplarze testowe różniło 20 jednostek parametru jakim jest swingweight.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: BLX Blade (Gen.II) - sezon 2013

El Diablo pisze:
Mazzakollo pisze:Log, te pół cala, czyli ~1,25 cm naprawdę zrobi Ci różnicę? Rozumiem, niski wzrost i w ogóle, ale aż tak?
Jeśli to poważne pytanie to Ci odpowiem... oceniasz to bez dopasowania skali. Pomijam wszelkie implikacje jakie takie przedłużenie powoduje.

Użyjmy Twojego toku myślenia dla innych parametrów rakiety.
Naprawdę te +20g Ci przeszkadza? To tylko 20g.
Naprawdę przesunięcie środka ciężkości o 1cm w kierunku główki przeszkadza? To raptem 10mm!

Zawodnicy to zawodnicy jednak nie bez powodu przedstawiciele "kurduplowatych" (do których sam się zaliczam) grają rakietami przedłużanymi - Ferrer, Rochus, Coria, Dawidienko, Errani, Henin etc.
:::gd:::
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: BLX Blade (Gen.II) - sezon 2013

20 g - przeszkadza, natomiast te 1,5 cm to dla mnie, osobiście jest bardziej jak 5 g - różnica niemalże niewyczuwalna ;). Ale wiadomo, to kwestia indywidualna. Ciekawi mnie tylko, czy tą różnicę aż tak czuć, czy te dodatkowe 1,5 cm przedłużenia ręki jest faktycznie odczuwalne ? Wszak przy długości 27 cali te 0,5 to malutko. Sam nigdy przedłużoną packą nie grałem, więc nie wiem. :D
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: BLX Blade (Gen.II) - sezon 2013

Mazzakollo pisze:Sam nigdy przedłużoną packą nie grałem, więc nie wiem. :D
W takim razie jak mogłeś napisać poniższe?
Mazzakollo pisze:...natomiast te 1,5 cm to dla mnie, osobiście jest bardziej jak 5g - różnica niemalże niewyczuwalna. ;)
Podałem przykłady, w tym Errani, której wypowiedzi na temat istoty dłuższej rakiety były poruszane przy okazji jej lepszych wyników w tym sezonie.

Wybacz ale tematu nie będę dalej kontynuował.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: BLX Blade (Gen.II) - sezon 2013

Nie grałem, ale przewiduję, ja w kwestiach sprzętowych jestem wybitnie mało czuły ;).
El Diablo pisze: Wybacz ale tematu nie będę dalej kontynuował.
Spoko.
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: BLX Blade (Gen.II) - sezon 2013

Mazzakollo pisze:Nie grałem, ale przewiduję, ja w kwestiach sprzętowych jestem wybitnie mało czuły ;).
W takim razie na zakończenie. Nie poddawałem w wątpliwość czy Tobie to "zrobi" różnicę.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: BLX Blade (Gen.II) - sezon 2013

ED, te dodatkowe struny to około 8.5% naciągu (3/35) - będzie tego co najwyżej 1g, jeśli naciąg to około 15g, więc albo się jednak kropnęli z kontrolą jakości, albo tak sobie zamierzyli, co byłoby trochę dziwne.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: BLX Blade (Gen.II) - sezon 2013

Dzięki RyRy za zważenie tego! :::gd:::
Po prawdzie nie miałem nigdzie pod ręką żadnej szpuli aby odciąć kawałek, zwinąć i zważyć.

Czekam na oficjalne parametry Wilsona i czy TW czasem nie zmieni czegoś jak już Blade'y wyjdą. W końcu sam tester TW napisał, że dostali 2 ramy (podejrzewam, że każdego modelu) z odchyłką 20 jednostek w przypadku sw.

P.S.: Waga już po naciągnięciu to przeciętnie około 16g. Ale to też kwestia naciągu. Mój kevlaro-nylon odciąża ramę bo jest cieniutki, 13,5m waży 14,5g.

Z kolei 12,2m Futury TXT (multi) waży 18g.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
ratatuj
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 15 paź 2012, 10:17

Re: BLX Blade (Gen.II) - sezon 2013

Witam, na TW Europe już są w przedsprzedaży nowe Blade, można oglądać i kupować.
W sklepie Tennis-point.de też już można kupić.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: BLX Blade (Gen.II) - sezon 2013

Recenzje Blade'ów z TW:
93
98 18x20
98 16x19
104
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Milanello
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 219
Rejestracja: 7 lip 2011, 21:34

Re: BLX Blade (Gen.II) - sezon 2013

Wie ktoś może, kiedy ramy trafią do SC?
Obrazek
Wilson BLX ProStaff Six.One 90
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: BLX Blade (Gen.II) - sezon 2013

Chyba ST ma na jakiś czas na wyłączność.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: BLX Blade (Gen.II) - sezon 2013

Ceny to zwalają z nóg. 800zł z ramę, rany rany...
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: BLX Blade (Gen.II) - sezon 2013

TadX pisze:Ceny to zwalają z nóg. 800zł z ramę, rany rany...
Tak, za 93 cena 799 pln'ów niszczy. :/ Zresztą 749 za resztę też nie wygląda wiele lepiej :(.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Milanello
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 219
Rejestracja: 7 lip 2011, 21:34

Re: BLX Blade (Gen.II) - sezon 2013

Zakładając, że zjawią się na SC, to po zniżkach wszystkich (zniżki własne + zniżka 16% na rakiety) cena i tak wyniesie +- 640 złociszy...
Szkoda, bo szczególnie 93 zebrała od testerów bardzo pozytywne noty...
Ostatnio zmieniony 16 gru 2012, 18:35 przez Milanello, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Wilson BLX ProStaff Six.One 90

Wróć do „Wilson”