Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
ChrisM
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 2 sie 2012, 16:44

Wilson Pro Staff Six.One 100 BLX

Witam,
po prawie 3 latach przerwy od rakiety postanowiłem wrócić do dawnej pasji.
Szukając nowego sprzętu natrafiłem na model Wilson PS 6.1 100 BLX. Ponieważ nie znalazłem tematu na jej temat postanowiłem takowy założyć.

Obrazek

Wielkość główki: 645 cm² / 100 cale²
Długość: 69,22 mm / 27,25 cala
Sztywność (z naciągiem): ≈65 RA**
Rama: 19-22-21mm**
Przeplot strun: 16x18
Waga (bez naciągu): ±285g*
Waga (z naciągiem): ±301g* / ±303g**
Balans (bez naciągu): 325mm*
Balans (z naciągiem): 3 HL (336,55mm)**
Swingweight (z naciągiem): 304 kg·cm²**
________________________________________
* - Parametry w zamierzeniu producenta.
** - Za Tennis Warehouse.


Czy są może na forum osoby które miały kontakt z w/w rakietą i zechciałby podzielić się swoimi wrażeniami z gry.
Awatar użytkownika
arot77
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 5 sie 2011, 16:06
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wilson Pro Staff Six.One 100 BLX

Przymierzając się do odświeżenia mojego sprzętu, miałem na testach PS 6.1 100 oraz 95. Co prawda więcej grałem 95 około 20 godzin, natomiast 100'ką grałem tylko godzinkę. Moje odczucie - rakieta zrobiona tak pod marketing, aby osoby zupełnie z innej bajki mogły też mieć szatę graficzną tą samą co RF w swoim PS.
Po przejściu z 95 rakieta wydaje się kolosem, sporo mocy, mniej kontroli, a główka 100 jest nieco mniej przyjazna dla 1HBH. Rakieta przy mocno rotowanych piłkach ładnie się prowadzi, natomiast płaskie piłki ciężko utrzymać w korcie, jeśli tak jak Ja nie ma się idealnej techniki. :)
Pozytyw w tej rakiecie to waga mimo ok. 300g z naciągiem jest stabilna, naprawdę stabilna.
Innymi słowy żałuję, że podtrzymując wszystkie parametry 100'ki tj. waga, swingweight, balans, nie dano jej główki 95 i nieco węższy profil ramy tak ok. 20mm, byłaby takim bezpośrednim odniesieniem do 6.1 Team'a, który ma nieco inne czucie niż PS.
Przegrywam regularnie - czy to znaczy, że słabo gram w tenisa... .(?)

Nowa rakieta to tylko 5 lekcji z trenerem, dlatego tak łatwo zmienić ramę.
W torbie: PS 6.1 95 2013(Strung Weight:311g), BLX 6.1 95 Team 2011, Head Speed S, Pure Drive Lite RG
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Wilson Pro Staff Six.One 100 BLX

Mój brat gra tym PS-em i bardzo mu się podoba, na mnie takiego wrażenia nie zrobił. Ot przeciętna rakieta z przeciętnym czuciem i mocą, ale fajną kontrolą. Myślę, że odbieram ją tak przez zrośnięcie z Dunlopami 200G XL, podobnie mam z naciągami (wyróżniam Vendettę i resztę). Zdecydowanie na plus zaliczam tej ramie łatwość nadawania rotacji, co nie dziwi jeśli porówna się moją standardową rakietę i tego Wilsona (5 cali kw. większa główka i rzadziej rozmieszczone piony). Rakieta nie ciąży w ręce więc można nią z powodzeniem machać przy siatce.
Najbardziej podobało mi się połączenie tej ramy z Pro's Pro Vendettą, za raz po niej Sensation Wilsona, a daleko w tyle Polyfibre Black Venom Rough*.

Nie podoba mi się też mocne wyprofilowanie kapsla, na początku jest wyraźnie odczuwalne, ale da się przyzwyczaić.

*Mój brat stawia na pierwszym miejscu BVR, na drugim PPV i na trzecim Sensation
Prezes fanklubu Staśka :D
ChrisM
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 2 sie 2012, 16:44

Re: Wilson Pro Staff Six.One 100 BLX

Dzisiaj kupiłem tą rakietę z możliwością zwrotu traktując ją jako testową w sklepie goldenset.pl.

Pierwsze wrażenia pozytywne, później jeśli pogoda pozwoli przerobię kilka koszy piłek na korcie. 95-tka lub 90-tka kusiła mnie i to bardzo ale po długiej przerwie obawiałem się nieco ich wagi i rozmiaru w przypadku 90-tki, chociaż cały czas poważnie biorę pod uwagę wymianę na 95-tkę.
Awatar użytkownika
arot77
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 5 sie 2011, 16:06
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wilson Pro Staff Six.One 100 BLX

ChrisM pisze:95-tka lub 90-tka kusiła mnie i to bardzo ale po długiej przerwie obawiałem się nieco ich wagi i rozmiaru w przypadku 90-tki, chociaż cały czas poważnie biorę pod uwagę wymianę na 95-tkę.
Wbrew pozorom mimo, że 95 ma tylko 313g bez naciągu to przeskok wagowy z 100-tki na 95 jest wyraźny i w moim przypadku od razu odczuwalny dla stawów.
Przegrywam regularnie - czy to znaczy, że słabo gram w tenisa... .(?)

Nowa rakieta to tylko 5 lekcji z trenerem, dlatego tak łatwo zmienić ramę.
W torbie: PS 6.1 95 2013(Strung Weight:311g), BLX 6.1 95 Team 2011, Head Speed S, Pure Drive Lite RG
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Wilson Pro Staff Six.One 100 BLX

Bardzo sympatyczna rama, grałem ostatnio. Fajne wyważenie ale przede wszystkim zupełnie niewilsonowe czucie. Bardzo zbliżone do headowskiego, a dynamika wilsonowska pozostała prawie ta sama. Czyli w sumie jak dla mnie dobry krok, dodano to czego brakuje Wilsonom w porównaniu do Headów kosztem tego czego jest czasem w nadmiarze.
Gdyby ktoś chciał przejść z Headów na Wilsony to ta rama może zagwarantować dość bezbolesną zmianę.
Patrzę na tytuł, może byk w tytule, ja grałem BLX2.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Wilson Pro Staff Six.One 100 BLX

Vivid pisze:Patrzę na tytuł, może byk w tytule, ja grałem BLX2.
To "BLX2" to tylko taki polski wymysł.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wilson Pro Staff Six.One 100 BLX

Wyczes... ::!vgoodv!::

Jestem taki dumny! :hanky: :wink:
Vivid pisze:Patrzę na tytuł, może byk w tytule, ja grałem BLX2.
Vidziu tak jak napisał Wyczesany. Ta 2-jka przy BLX to polski wymysł aby łatwiej było odróżnić niektóre ramy... równie dobrze i może trafniej (?) byłoby gdyby po prostu dopisano 2012?

Natomiast nigdzie poza Polską nie znajdziesz takiego zapisu - patrz na takie kolosy jak Tennis Warehouse/Tennis Warehouse Europe, Midwest Sports, Holabird Sports czy też bliżej Tennis World... ale może zamiast patrzeć na sklepy lepiej rzucić okiem na oficjalną stronę Wilsona? Tam również nie ma tej 2-jki w zapisie.

W przypadku PS 6.1 100 czy z dwójką czy bez to nie ma znaczenia bo to pierwszy model o takim oznaczeniu. Wcześniej takiego Pro Staffa po prostu nie było.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
OscaroGee
Weteran
Weteran
Posty: 1009
Rejestracja: 25 paź 2010, 10:52
Lokalizacja: Gdynia/Wejherowo i czasami Częstochowa

Re: Wilson Pro Staff Six.One 100 BLX

Ja widziałem tę 2 najpierw na zagranicznych stronach - http://www.tennis-point.com/en/Tennis-r ... and/Wilson .
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wilson Pro Staff Six.One 100 BLX

Dla mnie to zamyka OT.
El Diablo pisze:...ale może zamiast patrzeć na sklepy lepiej rzucić okiem na oficjalną stronę Wilsona? Tam również nie ma tej 2-jki w zapisie.
Możemy wyszukiwać sobie sklepy, które tak czy inaczej podają to i owo, dodają swoje wyróżniki etc. ale to tak naprawdę producent nadaje produktowi nazwę.

P.S.:
OscaroGee pisze:Ja widziałem tę 2 najpierw na zagranicznych stronach - http://www.tennis-point.com/en/Tennis-r ... and/Wilson .
Zaskoczyłeś mnie tym znaleziskiem. Skakałem po największych (mi znanych ;) ) sklepach w USA, Europie oraz Australii i nigdzie poza Polską nie znalazłem takiego przypadku.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Wilson”