Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
gural_91
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 384
Rejestracja: 11 lut 2008, 08:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wilson 2012

ESP pisze:Pewnie są. Na razie nie działa u nich poprawnie wrzucanie nowych towarów. Magicy informatyczni pracują nad problemem :].
Najlepiej zadzwonić :).
Już są, ale tylko z rączką 2... Ale cena nawet przystępna, myślałem, że będzie o wiele gorzej. Pewnie w przyszłym miesiącu zakupię tą packę :).
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Wilson 2012

Właśnie zauważyłem, że nowy 6.1 Team jest dostępny z przeplotem 16x18 i 18x20, dobry ruch (z punktu widzenia klienta). :)
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
gural_91
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 384
Rejestracja: 11 lut 2008, 08:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wilson 2012

Już nie ma obydwu Ps'ów, ani Tour'a, ani 95-tki, czyżby tak szybko poszły? Czy jakiś błąd na stronie?
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wilson 2012

Nowe Wilsony będą pojawiały się w Strefie Tenisa sukcesywnie, z racji sporego popytu trzeba pilnować na stronie czy się nie pojawiają (nowy silnik sklepu pokazuje aktualne stany magazynowe).

Ja po pierwszych grach nowymi PS'ami mogę stwierdzić że są trudniejsze niż zwykły BLX. Wyraźnie są cięższe oraz mają większy swingweight. Mniejszy jest też sweetspot. Czucie jest porównywalne. Tak jak czarnym 6.1Tour dało się jeszcze nadrabiać nadgarstkiem tak teraz niestety ale wszelkie błędy ustawienia są karane boleśnie.
Na szczęście chłopaki z ST sparowali mi dwie ramy więc przynajmniej nie mam różnic pomiędzy rakietami i oboma gra się tak samo.

Miałem też okazję niedawno pograć PS6.1 95 i... naprawdę fajna rama. Coś a'la Prestige Pro ale z tym charakterystycznym czuciem Wilsonów 6.1. Dla kogoś z dobrą techniką (NTRP 4,5 i więcej) lubiącego grać na całym korcie w sam raz. Nie obciąża łokcia i wyraźnie więcej wybacza niż 90-tka. Gorzej mi się tylko tym serwowało pierwszym ale to kwestia lekkiej kosmetyki w sekwencji serwisowej.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wilson 2012

ESP pisze:Ja po pierwszych grach nowymi PS'ami mogę stwierdzić że są trudniejsze niż zwykły BLX. Wyraźnie są cięższe oraz mają większy swingweight.
Czyli odczucie odwrotne w stosunku do danych zaprezentowanych przez Tennis Warehouse - efekt kontroli jakości Wilsona? ...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Wilson 2012

Ostatnio ważyłem swoje BLX-y 6.1 Toury, jednak te czarne i okazało się, że bardzo dobrze trzymają parametry - więc z kontrolą jakości Wilsona nie jest (nie było wtedy) tak źle... Dodam, że jedna sztuka była kupowana zaraz jak wychodziły, a druga na początku lipca.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Wilson 2012

Traw3k pisze:Ostatnio ważyłem swoje BLX-y 6.1 Toury, jednak te czarne i okazało się, że bardzo dobrze trzymają parametry - więc z kontrolą jakości Wilsona nie jest (nie było wtedy) tak źle... Dodam, że jedna sztuka była kupowana zaraz jak wychodziły, a druga na początku lipca.
Mój też ważył tyle ile powinien - 355g.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
mats88
Bywalec
Bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 12 lis 2011, 20:51

Re: Wilson 2012

ESP a co uważasz na temat mocy PS 95? Czy rzeczywiście to rakieta z segmentu "low-powered"?
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wilson 2012

mats88 pisze:ESP a co uważasz na temat mocy PS 95? Czy rzeczywiście to rakieta z segmentu "low-powered"?
Tak, stanowczo. Najbliżej jej w moim odczuciu do YT Prestige Pro.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wilson 2012

mats88 pisze:ESP a co uważasz na temat mocy PS 95? Czy rzeczywiście to rakieta z segmentu "low-powered"?
Karjar jeszcze może się wypowiedzieć... posiada tego Wilsona.
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wilson 2012

Prawie pełna gama nowych Wilsonów dostępna już do testów w Strefie Tenisa. Zainteresowanie spore więc lepiej zadzwonić i umówić się na konkretną godzinę na testy. Ja na razie się nie tykam bo już mam faworyta na kolejne sezony (jak mi PS6.1T 90 się znudzi).

[Update]
Torby Wilsona na 2012 też już dostępne w Strefie Tenisa:
http://strefatenisa.com.pl/torby-teniso ... ilter_id=3
Ta 12-tka RF wygląda super :).
pablo7697
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 18 lut 2012, 21:20

Re: Wilson 2012

Co do nowych Wilsonów, to może ktoś z Was wie gdzie można znaleźć informację lub może docelowo jest zorientowany z jaką siłą naciągany może być standardowo Wilson Sensation 16 w rakiecie:
Wilson Pro Staff Six One 100 BLX

Przeszukałem oryginalne strony Wilsona, pytałem wujka Google, różne fora i nic.
Grałem przez ok. 1 godz. ww. rakietą z oryginalnym naciągiem, dlatego chciałem sprawdzić, porównać, odnieść się do tego czym obecnie gram.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wilson 2012

Kiedyś było tak, że fabryczne struny były wciągane z siłą w okolicach środka zalecanego napięcia np. zakres 24-28kp to wciągano na 26kp.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wilson 2012

Hmm... zapomniałem, że ma być...

Wilson SIX.ONE 95 309G
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Wilson 2012

Z wyglądu niestety przypomina rakiety budżetowe z Makro...
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Wilson 2012

Z daleka wygląda mi to na jakiegoś Wilsona Roger Federer 27, szata graficzna nie powala.
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wilson 2012

Ale ma fantastyczne parametry do s&v. Zresztą jaki to problem przemalować ją na czarno? ;)
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Wilson 2012

Martinek pisze:Ale ma fantastyczne parametry do s&v. Zresztą jaki to problem przemalować ją na czarno? ;)
Czyli w dzisiejszych czasach jest bezużyteczna i nikt jej nie kupi, bo nikt nie gra serve&volley. Problem z malowaniem jest, bo to głównie za napis Wilson na rakiecie płacimy... ;).
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wilson 2012

logigamer pisze:Hmm... zapomniałem, że ma być...

Wilson SIX.ONE 95 309G
Co ciekawe model w Polsce dostępny tylko w Sportclubie.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Sampras7
Nowy
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 1 maja 2012, 17:09
Lokalizacja: Kraków

Re: Wilson 2012

Trzy grosze ode mnie jeśli chodzi o BLX PS 6.1 95 nowego:

Pierwsze co zauważyłem to swingweight - nie wiem skąd te parametry w opisach rakiet (np. na TW) ale jak dla mnie swingweight jest na pewno większy niż piszą i rakieta podczas całego zamachu wydaje się "zyskiwać na masie", to czuć po kilku pierwszych uderzeniach.

Moc? Może to kwestia szybkiego zamachu i mojej siły, ale zupełnie mi tego aspektu nie brakuje (naciągam średnio na 25kg).

Serwis jak i woleje bardzo pozytywnie, chociaż osobiście dodałem trochę ołowiu na godzinie 9 i 3, po takim zabiegu stwierdzam, że woleje są niesamowite, soczyste. Zagrania kombinacyjne tą rakietą to przyjemność.

Rakieta jest dosyć miękka, mi to odpowiada, daje bardzo dobre czucie przede wszystkim - czyli tak jak powinno być. Ostatnio dociążyłem ją do 354g i był to błąd - ciężko rozpędzić. Oryginalne 313g bez naciągu dawało mi uczucie, że czegoś trochę brakuje i w sumie dodałem 15g.

Wróć do „Wilson”