Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Zestawianie ram jako usługa sklepów ze sprzętem

Mechanik pisze:1. Wchodzę do sklepu i proszę o dobranie dwóch takich samych ram.
2. Sprzedawca idzie na zaplecze i przynosi mi kilka takich samych ram.
3. Coś z nich zdejmuje, zakłada, mierzy itd., chodzi o szczegóły jak to wyglądało.
4. Daje mi do ręki dwie dobrane rakiety.
Ja sobie (w tym konkretnym przypadku) wyobrażam to raczej tak:
1. Dzwonię/wysyłam maila do sklepu i proszę o dobranie dwóch takich samych ram.
2. Nie mam pojęcia, kto i co robił w sklepie, bo w tym samym czasie byłem w domu/na korcie.
3. Dostaję do ręki/przysłano mi 3 (bo zdaje się, że tyle rakiet ma JCz) dobrane ramy.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Zestawianie ram jako usługa sklepów ze sprzętem

Gary pisze:3. Dostaję do ręki/przysłano mi 3 (bo zdaje się, że tyle rakiet ma JCz) dobrane ramy.
KLIK!
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Zestawianie ram jako usługa sklepów ze sprzętem

El Diablo pisze:
Gary pisze:3. Dostaję do ręki/przysłano mi 3 (bo zdaje się, że tyle rakiet ma JCz) dobrane ramy.
KLIK!
Wiem, po napisaniu posta sobie sprawdziłem.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Zestawianie ram jako usługa sklepów ze sprzętem

Gary pisze:2. Nie mam pojęcia, kto i co robił w sklepie, bo w tym samym czasie byłem w domu/na korcie.
No mniej więcej tak to wyglądało ;-P.
Nie mam pojęcia jak przebiegał proces mierzenia/ważenia rakiet - o szczegóły polecam dopytać źródła sklep@novasport.pl.
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Zestawianie ram jako usługa sklepów ze sprzętem

W temacie dlaczego warto, i to nie tylko w kontekście parowania ale i sprawdzania parametrów w ogóle... zamówiłem jedną ramę marki Prince z wybranymi parametrami, w sprawdzonym rzucie (6 sztuk) maksymalna rozbieżność danych parametrów wynosiła:
- dla długości 2mm;
- dla sztywności 5RA;
- dla wagi 7g;
- dla balansu 2mm ( :::gd::: );
- dla momentu bezwładności 12 jednostek ( :::bd:: ).

Przy czym spośród powtarzalność parametrów prezentowała się następująco:
- dla balansu 2x 50% (połowa modeli miała balans X, druga połowa Y);
- waga pokrywała się dla 2 par, 2 pozostałe rakiety miały wagę inną niż wszystkie pozostałe;
- długość była identyczna dla 2/3;
- sztywność pokrywała się dla 50%;
- identyczny swingweight miały tylko 2 egzemplarze.

Podsumowanie...
W próbie wynoszącej 6 egzemplarzy nie było 2 identycznych ram.
Z powyższego zbioru można było wyizolować 2 rakiety, które różniły się od siebie tylko:
1) wagą (4g);
2) swingweightem (2 jednostki).
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Zestawianie ram jako usługa sklepów ze sprzętem

To po co tyle kupujesz? :P Nie bądź pazerny rotfl
ED, dwie to się jeszcze całkiem przyzwoicie sparuje ... jak ma się ze 20 w magazynie :)
Ale 6 sztuk?!?! Mission Impossible 6? ;) rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Zestawianie ram jako usługa sklepów ze sprzętem

Vivid pisze:To po co tyle kupujesz? :P Nie bądź pazerny rotfl
ED, dwie to się jeszcze całkiem przyzwoicie sparuje ... jak ma się ze 20 w magazynie :)
Ale 6 sztuk?!?! Mission Impossible 6? ;) rotfl
Kupiłem 4x Speed G i dopasowywałem do Czarnego Speeda. Zostawiłem jedną resztę odesłałem.
SW mierzyłem na maszynce Princa, różnica jednej jednostki między ramami (330 i 329) balans i waga też bez zarzutu (chyba 1mm różnicy).
Ale najlepsze jest to że i tak je czuje inaczej rotfl .
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Zestawianie ram jako usługa sklepów ze sprzętem

Kupiłem 2 Yonki, jeden nowy, drugi używany, 1g różnicy, balans identyczny, czuję je identycznie. rotfl
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Zestawianie ram jako usługa sklepów ze sprzętem

wyczesany pisze:... czuję je identycznie. rotfl
To przez tę nową fryzurę :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Zestawianie ram jako usługa sklepów ze sprzętem

Vivid pisze:
wyczesany pisze:... czuję je identycznie. rotfl
To przez tę nową fryzurę :P
Nawet ja nie wiem o czym mówisz. :D
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zestawianie ram jako usługa sklepów ze sprzętem

Wracając do tematu.
Powiem szczerze, że pomysł Vivida jest fajny ale nie dla sklepu z kilku względów:
- sklep musiał by zainwestować w maszynę + przygotowanie wysyłki zajmowało by więcej czasu;
- sklep musiał by jawnie przyznać się, że sprzedawane ramy mają odchyły - na razie takie info mają tylko ludzie mocno siedzący na forum;
- co z ramami do których nie można znaleźć pary? nie sprzeda się ich w parze ale będą musiały leżeć i czekać na kupca który kupi jedną sztukę;
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Zestawianie ram jako usługa sklepów ze sprzętem

wyczesany pisze:
Vivid pisze:
wyczesany pisze:... czuję je identycznie. rotfl
To przez tę nową fryzurę :P
Nawet ja nie wiem o czym mówisz. :D
No podobno Twój fryzjer kupił nowe fantazyjne w kształtach donice, nie testował na Tobie? rotfl

ESP, bez przesadyzmu ;) Raczej nikt z amatorów takiej wrażliwości nie ma. Dla 95% czy więcej, jak zważysz na normalnej wadze i nawet balans na palcu zmierzysz będzie OK. Różnice jak wiemy bywają spore, chodzi o to by klient nie dostał z dwóch biegunów.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Zestawianie ram jako usługa sklepów ze sprzętem

Vivid pisze:To po co tyle kupujesz? :P Nie bądź pazerny rotfl
ED, dwie to się jeszcze całkiem przyzwoicie sparuje ... jak ma się ze 20 w magazynie :)
Ale 6 sztuk?!?! Mission Impossible 6? ;) rotfl
Teraz rozumiem tego SMS'a jakiego dziś odebrałem.
Mordeczko, ja kupiłem 1 sztukę płacąc 10€ za możliwość wyboru spośród 6 zmierzonych uprzednio egzemplarzy.
Taką opcję oferuje TW Europe. Chciałem mieć pewność iż nie otrzymam ramy o nieprzystępnych parametrach.
pst pisze:Kupiłem 4x Speed G i dopasowywałem do Czarnego Speeda. Zostawiłem jedną resztę odesłałem.
SW mierzyłem na maszynce Princa, różnica jednej jednostki między ramami (330 i 329) balans i waga też bez zarzutu (chyba 1mm różnicy).
Ale najlepsze jest to że i tak je czuje inaczej rotfl .
Twój przypadek to inna liga. Miałeś ramę z naciągiem do której dobieraliśmy klona spośród ram nienaciągniętych i w dodatku z folią na rączce oraz innymi duperelami.
To co my wtedy robiliśmy to była cyrkowa ekwilibrystyka, założenia, przeliczenia ile co powinno ważyć, jak to przesunie balans etc.
Fakt, udało nam się dobrać ramę niemalże identyczną ale drugi raz bym się tak nie bawił.
wyczesany pisze:Kupiłem 2 Yonki, jeden nowy, drugi używany, 1g różnicy, balans identyczny, czuję je identycznie. rotfl
To teraz podziel się swoimi doświadczeniami z Wilsonami. ;-P :wink:
ESP pisze:- sklep musiał by zainwestować w maszynę + przygotowanie wysyłki zajmowało by więcej czasu;
To jest inwestycja, a jeśli takowej nie chciałby sklep podjąć zawsze może parować tylko pod kątem wagi i balansu.
ESP pisze:- sklep musiał by jawnie przyznać się, że sprzedawane ramy mają odchyły - na razie takie info mają tylko ludzie mocno siedzący na forum;
Choć nie potrafię znaleźć tego zapisu, któryś z dużych polskich sklepów miał swego czasu notkę o możliwym odchyle w wadze. Poza tym pragnę zauważyć iż sklepy, które oferują takie usługi wcale nie podkreślają iż ramy mają takie, a nie inne tolerancje w zakresie poszczególnych parametrów - zresztą czasem ciężko konkretne widełki od producenta uzyskać.

Protenis oferuje już pokrewną usługę.
Niedoskonałości produkcji powodują, że każda z Twoich rakiet różni się i jest inaczej wyczuwalna. Dbamy o to, abyś czuł w ręku zawsze do samo po wyjęciu rakiety z torby. Dostosujemy parametry pod konkretne wymagania. Sprawimy, że rakiety będą miały identyczną wagę, wyważenie i swingweight (odczucie wagi rakiety podczas całego cyklu uderzeniowego).
ESP pisze:- co z ramami do których nie można znaleźć pary? nie sprzeda się ich w parze ale będą musiały leżeć i czekać na kupca który kupi jedną sztukę;
Obracasz się w środowisku graczy podchodzących poważniej do gry tj. posiadających 2 lub więcej ram tego samego rodzaju, a zapewniam Cię że większość jednak kupuje 1 sztukę tak więc myślę, że to problem tworzony na siłę.
Poza tym kto powiedział, że wraz z dostawą towaru nie przyjdzie egzemplarz o takich samych parametrach jak jeden z zalegających na stanie?

Przykład Tennis Warehouse Europe, który oferuje, oczywiście za dodatkową opłatą, sprzedaż 2 identycznych rakiet lub wyboru egzemplarza spośród zmierzonych na podstawie przysłanych nam parametrów.
Ja skorzystałem z tej drugiej opcji. Zapłaciłem 10€ i dostałem e-mail z parametrami 6 egzemplarzy.
Gdyby żaden nie spełniał moich wymagań mógłbym zrezygnować z zamówienia (tracę 10€) lub zapłacić za zmierzenie kolejnych 6 sztuk.

Odnosząc powyższe do uwagi dot. czasochłonności, zakładam, że w TWE nie pracują idioci i ramy, które zmierzyli oznaczyli odpowiednio ergo jeśli ktoś poprosi o taką samą usługę dla tego samego modelu robota w większości (5 ram mają już zmierzonych) będzie wykonana.

Przypominam też że już kiedyś producenci (o dziwo Wilson) oferował sparowane ramy w pakietach po 2 sztuki, pytanie w jak szerokim zakresie parametrów.

Podsumowując chodzi jednak przede wszystkim o uniknięcie otrzymania czegoś o dużych odchyłach bo można skończyć z Radicalem, który waży tyle co Prestige, co nie Vidziu? ;)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Zestawianie ram jako usługa sklepów ze sprzętem

El Diablo pisze:
wyczesany pisze:Kupiłem 2 Yonki, jeden nowy, drugi używany, 1g różnicy, balans identyczny, czuję je identycznie. rotfl
To teraz podziel się swoimi doświadczeniami z Wilsonami. ;-P :wink:
Dla tych którzy nie czytają mojego bloga. Kupiłem 2 PSy 97 z prośbą o sparowanie, różnica w wadze ~6g i w balansie parę milimetrów. To już było mocno wyczuwalne.
Prezes fanklubu Staśka :D

Wróć do „Pozostałe”