Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Donnay wraca do gry... i to jak!

Wg przedstawiciela Donnay'a na Polskę, model X-Dual Pro... nie istnieje. Pan powiedział, że na pewno chodzi mi o model Platinum bo przecież oni mają wszystkie ramy jakie są dostępne :-)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Donnay wraca do gry... i to jak!

Znając życie nie pierwsza i nie ostatnia wtopa. Ale to trochę śmieszne aby osoby z boku bez wejść w Donnayu wiedziało więcej od dystrybutora, który powinien mieć katalogi i ofertę z wyprzedzeniem.

Z drugiej strony widać że "nowy" Donnay jest niepozbierany, a jego polityka jest niespójna.
Wypuścili ramy wyróżniające się na rynku, pomińmy tani chwyt powoływania się na historię marki z którą nie mają nic wspólnego, których ceny wskazywały na produkt ekskluzywny.

Szybko z takiej polityki cenowej zrezygnowano, wycofano dodatki do ram przy zakupie co spowodowało obniżki na metkach.

Dalej robi się coraz dziwniej... niedługo później wychodzi linia X-Dual, która ma być kolejną rewolucją. Nie mija dużo czasu i wychodzą kolejne ramy, tym razem XP-Dual tyle że te znacząco odbiegają od pozostałych ponieważ ramy są grubsze. No i w końcu dochodzimy do wydarzeń sprzed kilku dni czyli kolejna rama X-Dual o nazwie Pro. Kolejny odmieniec w linii będący właściwie kopią Dunlop 300 Toura/macierzy Pro Dunlopa.

Pierwsza kwestia jest taka. Po co taki nawał rakiet naraz? Skoro już wypuścili X-y mogli poczekać z wydaniem Duali. Reanimowali by wtedy zainteresowanie marką, które na pewno zgaśnie za jakiś czas.

Druga kwestia po co odbierać sobie atut unikalności? X-Dual Pro jak już wspomniałem to właściwie 300 Tour Dunlopa wzbogacony o sproszkowany róg jednorożca... tfu znaczy XeneCore ;) Wszystko oczywiście z odpowiednią przebitką cenową. :D

Trzecia kwestia niepokrywające się parametry tj. ten felerny problem Silver Lite'a i Silver Lite EXT'ed.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Donnay wraca do gry... i to jak!

Właśnie ta ekskluzywność, o której wspomniałeś, to największa wtopa/ściema. Nawet dość naiwni Amerykanie, zaczynają się orientować, że coś tu nie gra ;-) Przedział cenowy na pewno jednak do ekskluzywnych należy.
Awatar użytkownika
bombonus
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 6 mar 2011, 11:03

Re: Donnay wraca do gry... i to jak!

Nie mam zamiaru zmieniać rakiety, ale jestem na etapie testów ram Donnaya - z ciekawości jak się prezentują. Powiem tak, są na prawdę świetne, ta sztywność, cieniutka rama- miodzio :::gd::: Jedyne co mi się nie podoba, to jakość wykonania. 2 z 5 testówek, które dostał mój znajomy, są uszkodzone, czyli w jednej coś brzęczy w rączce, tak, że się nie da grać, a w drugiej są zniszczone dwie przelotki. Rakiety testowe mają zachęcać do kupna, a nie na odwrót. Tak, czy nie?
NTRP 3.5 i rośnie ;)
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Donnay wraca do gry... i to jak!

bugaloo pisze:Właśnie ta ekskluzywność, o której wspomniałeś, to największa wtopa/ściema. Nawet dość naiwni Amerykanie, zaczynają się orientować, że coś tu nie gra ;-) Przedział cenowy na pewno jednak do ekskluzywnych należy.
Po usunięciu "pakietu dodatków" Donki cenowo stoją tak jak zawodnicze ramy Wilsona czy Babolata czyli ≈200USD.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Donnay wraca do gry... i to jak!

Właśnie Donnay Polska poinformował mnie, że dostali info ze Stanów o modelu Pro i już leci do Polski. Mają go mieć za 2 tygodnie do testów (podobno jako pierwszy dystrybutor na świecie) ;-)
P.s. Sama rama X-Dual Pro to 299$. Z dodatkami prawie pod 400 można dociągnąć.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Donnay wraca do gry... i to jak!

Ale te 299$ to w sklepie Donnaya, który ma ceny zawyżone o około 50USD. :]

Obstawiam że szybko zmiękną. :]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Donnay wraca do gry... i to jak!

Fakt, ze sklepu Donnay'a ;-) Trochę chore, żeby pośrednik miał towar taniej niż producent. Co do spadku cen to wierzę, że kolejny raz Twoje prognozy okażą się prawdziwe :-)
grandslam
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 12 lip 2011, 14:26

Re: Donnay wraca do gry... i to jak!

Mam info z pierwszej ręki. Donnay Polska informuje, że problem Silver Lite'ów nieistnieje. :)
W Stanach były dostępne dwie wersje: 27 i 27,5 cali.
W Polsce są tylko Extended.
Jeśli chodzi o politykę Donnaya to:
X-Series są trudniejszymi rakietami od X-Duali. Nowa linia X-P to propozycja rakiet 'ułatwiających grę' czyli czegoś czego Donnay do tej pory nie miał. A nowa rakieta Blake'a jest taka jakiej sobie zażyczył. Nie chciał radykalnie zmieniać u schyłku kariery parametrów.
Podobno Donnay ma już dogadanego Tipsarevica i Karlovica, ambasadorem marki jest Bogdan Obradovic - kapitan Davis Cupowy Serbii.
A Strefa podobno zbyt mało chętnie dawała rakiety na testy - chyba po prostu bardziej się opłacało upychać Babolaty itd. ...
Grałem z dystrybutorem i taką sytuację mi przedstawił, podobno Trójmiasto, Śląsk, Olsztyn zachwycone...
No ale to zawsze gadka dystrybutora. Podobno wspólnikiem i konsultantem jest Mario Trnovsky - były trener Domachowskiej i Gawrona, dobry grajek i coach...
Mają dobrych insiderów więc coś z tego powinno być...
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Donnay wraca do gry... i to jak!

grandslam pisze:W Polsce są tylko Extended.
Intrygujące zważywszy że Yogi ma Silvera w wersji Lite kupionego w Polsce, który ma 27 cali...

Protenis podaje wagę 285g i długość rakiety 27,25 cala.
Obrazek

Parametry ze strony Donnay.com:
Obrazek

Parametry ze strony Donnay.pl:
Obrazek

Także biorąc pod uwagę to co napisałeś to waga na stronie Donnay.pl powinna wynosić 290g, a to i tak nie wyjaśnia czemu Yogi ma ramę o standardowej długości.

P.S.: Prosiłbym o większą uwagę przy czytaniu. Dokładnie podkreśliłem że parametry są wymieszane i niespójne.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Donnay wraca do gry... i to jak!

grandslam pisze:A Strefa podobno zbyt mało chętnie dawała rakiety na testy - chyba po prostu bardziej się opłacało upychać Babolaty itd. ...
Dobre :). Tak powiedzieli w Donnay'u? Niech lepiej zaczną promować ramy. Wkładanie rąk pod tyłek nie sprawi, że same ze sklepów wyjdą.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
grandslam
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 12 lip 2011, 14:26

Re: Donnay wraca do gry... i to jak!

Panowie
Strasznie mieszacie...:)
El Diablo pisze, że Yogi ma Silvera, który ma 27 cali... I bardzo dobrze - bo taki powinien być Silver według wszystkich opisów.
Problem może dotyczyć Silver Litów ale właściwie nie jest to problem bo w USA były dostępne modele 27 calowe i 27,5 calowe. W Polsce są te przedłużone-27,5 cali.
Co do wagi to we wszystkich opisach Silver lite ma 285g (bez naciągu).
CO do długości to Protenis rzeczywiście napisał 27,25 ale...są jedyni. DonnayUSA, TW i Donnay.pl mają 27,5.

Silver i Silver Lite to po prostu dwie różne rakiety.

A tak w ogóle to stałem się fanem Donnaya. Zadzwoniłem do dystrybutora, umówili mnie na spotkanie testowe. Przyjechałem do klubu Silva na Puławskiej i... szok.
Czeka na mnie Mario Trnovsky ze wszystkimi modelami i zaczynamy odbijać...graliśmy z godzinę, zwracał uwagę na to co daną rakietę wyróżnia. Podejście zajebiste!!!
I nie wiem czy to profesjonalne podejście to sprawiło czy rzeczywiście rakietami gra się super ale byłem zachwycony. Powitał mnie jeszcze drugi trener z teamu Donnay Polska, podziękował za przybycie... jaja! Rakiety rakietami ale podejście po prostu bomba, czułem się jakbym miał tam kupić 200 rakiet. :)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Donnay wraca do gry... i to jak!

grandslam pisze:El Diablo pisze, że Yogi ma Silvera, który ma 27 cali... I bardzo dobrze - bo taki powinien być Silver według wszystkich opisów.
Yogi ma Silver Lite'a, zakupionego w Polsce, który ma 27 cali.
Czyli problem pierwszy, ponieważ:
grandslam pisze:W Polsce są tylko Extended.
grandslam pisze:Problem może dotyczyć Silver Litów ale właściwie nie jest to problem bo w USA były dostępne modele 27 calowe i 27,5 calowe.
Kwestia opisana wyżej...
grandslam pisze:Co do wagi to we wszystkich opisach Silver Lite ma 285g (bez naciągu).
Tak więc jest problem ponieważ wg Donnay.com Silver Lite Extended bo taki ma być jedyny model dostępny na Polskę waży 290g.
grandslam pisze:Silver i Silver Lite to po prostu dwie różne rakiety.
Silver, Silver Lite i Silver Lite Extended to 3 różne ramy.

Skoro w Polsce jest tylko wersja przedłużana czyli model Extended to prawidłowo waga wg Donnaya to 290g. Zresztą przedstawiłem fragmenty opisów z różnych źródeł powyżej.
grandslam pisze:CO do długości to Protenis rzeczywiście napisał 27,25 ale...są jedyni. DonnayUSA, TW i Donnay.pl mają 27,5.
Szkoda że tylko ten parametr tak ładnie dostrzegasz. Teraz spójrz na wagę wersji przedłużanej na Donnay USA (z resztą nie musisz bo masz w moim poście parametry dla wersji przedłużanej, jak byk stoi 290g).

A orientację Donnay Polska w swojej ofercie mieliśmy okazję poznać przy okazji X-Dual Pro. Cytuję: Nie ma takiej rakiety. rotfl
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Donnay wraca do gry... i to jak!

Znaczy się poza balansem Silver Lite nie trzymają też długości? Albo miarkę mam z jakąś lewą podziałką, bo posiadam rakietę:
1. podpisaną Silver Lite
2. ważącą około 285g (dla bezpieczeństwa powiedzmy sobie, że to tak +/-5g :twisted: )
3. takiej długości jak inne takie ramy, które oglądałem i moje stare (ale tylko zwyczajnie przykładałem jedną do drugiej)
4. pomiar wykonany metodą przykładania miarki :twisted: wykazuje długość 27 jednostek po jednej stronie skali oraz 68,6 po drugiej... O ile miarka jest poprawnie wyskalowana jak mniemam w calach i centymetrach (tak by wynikało z opisu na kasetce) to by potwierdzało to, co napisano o niej w specyfikacjach TW. No chyba, że Polska to oddzielny rynek i jest inna specyfikacja. Albo zamokły w kontenerze i spuchły pół cala (Protenis dostał przeschnięte i stąd różnica) rotfl

Jak poza tym skomentować TO.
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Donnay wraca do gry... i to jak!

Yogi czyli masz zwykłego Silver Lite'a kupionego bo takie są jego parametry.
Ale to przecież niemożliwe bo...
grandslam pisze:W Polsce są tylko Extended.
Yogi Ty cwaniaku, emigrowałeś i się nie przyznałeś? ;) rotfl

Jeszcze raz:
Silver Lite: 27 cali, 285g, 325mm
Silver Lite Extended: 27,5 cala, 290g, 335mm
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Donnay wraca do gry... i to jak!

No i wyszło, że jestem zakamuflowana opcja... tylko jaka? Chyba po prostu "nie-polska"... :rolleyes:
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Donnay wraca do gry... i to jak!

Wiedziałem że to futro jest importowane! rotfl
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Donnay wraca do gry... i to jak!

Nasz Puchatek nie lubi tego co polskie? Zgłosimy do Wszechpolaków, będzie klepanie futra, kuśnierz się ucieszy ... ;)

Fakt faktem, Donnay ma niezły bajzel, a o promocję nie dba. Cóż, powodzenia ....
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Donnay wraca do gry... i to jak!

No i teraz nie wiem czy odszczekać, czy szczekać jeszcze głośniej... Zmierzyłem raz jeszcze swoją rakietę - poprzednio mierzyłem testówkę, którą miałem na TFie... Otóż moja rama ma jak w mordę 27,4... no, niecałe - takie 27,35. :wink: Kłopot w tym, że poprzednia z całą pewnością miała równiusieńko 27... Najciekawsze jest to, że po dokładnym przeglądnięciu wszystkich oznaczeń na ramie (odkleiłem w tym celu naklejkę z parametrami naciągu) byłem skonsternowany...

Na tabliczce znamionowej obok masy 285g mam wypisane coś takiego "Standard length: 27,5". Ponieważ "standard" w rakietach to raczej 27, zacząłem dociekać dalej. Otóż na jednym ramieniu widełek znalazłem holo-naklejkę z rozmiarem gripu, a na drugim... bez specjalnego opisu: "27.5"... Wygląda na to, że to "standard" to wartość, do której celują, ale jak wyjdzie 0,5 cala mniej, to się nie martwią, tylko kleją inne holo i jazda... Masa, balans, a teraz jeszcze okazuje się, że długość rakiety - po uznaniu... Wyjaśniałoby to również dlaczego różne sklepy podają różne wartości poszczególnych parametrów - dostają towar, ważą, mierzą i w zależności od tego, co akurat wezmą to wyniki mają różne...

Z jednej strony - kapitalna rama, idealna baza pod eksperymenty wagowe. Z drugiej - radzę dokładnie upewniać się jaki egzemplarz zostanie Wam wysłany, jeśli złożycie zamówienie... :( Mój na szczęście leży mi idealnie.
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Donnay wraca do gry... i to jak!

A teraz trochę pozytywów... Grałem dziś Donnay X-Dual Core Gold 99 i... rewelacja! Jestem wręcz zszokowany jak dobrze mi ona leżała i jakie piłki (czasami ;-P ) wchodziły! Waga, SW, sztywność (niska!) rewelacja.

PS.: Dzięki Napalm! ;)

Wróć do „Pozostałe”