Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Donnay wraca do gry... i to jak!

bugaloo pisze:2 nowe ramy na Stronie Donnay'a...
Akurat te ramy (X-P Dual Tour i Dual 27) mnie kompletnie nie interesują. Jedna ma ramę dochodzącą do 27mm, a druga łeb 102 cali^2.

Ze znaku rozpoznawczego tj. cienkiej ramy nie zostało już nic. Ale cóż... pieniądz to pieniądz i trzeba szukać klienta gdzie się da. Ale tak jak napisałem wcześniej, to jest brak konsekwencji.
bugaloo pisze:...a ED śpi ;-)
Właściwie to wybywa na jakieś 3 tygodnie ;).
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Donnay wraca do gry... i to jak!

Powiedzmy, że jesteś wstępnie usprawiedliwiony ;-). Hasło przewodnie na "długi wyjazd"... mobilny internet ;-).
Co do ram to też nie moja bajka. Ten 27mm wynalazek to pod mobilne działo powinien podpadać chyba.
Awatar użytkownika
OscaroGee
Weteran
Weteran
Posty: 1009
Rejestracja: 25 paź 2010, 10:52
Lokalizacja: Gdynia/Wejherowo i czasami Częstochowa

Re: Donnay wraca do gry... i to jak!

Ze względu, że nikt o tym nie wspomniał, to odważę się ja - kolejne nowe ramy Donnay-a:
http://www.tennis-warehouse.com/Donnay_ ... DPRO1.html
http://www.tennis-warehouse.com/Donnay_ ... DFORM.html
Widać, że firma uzupełnia swoją gamę, żeby zdobywać kolejnych klientów.
Ta pierwsza, to wg mnie ciekawa pozycja (może ciut za sztywna) i do tego rasowe malowanie.
Parametry zbliżone do nowego Radicala Pro i nowego PS 6.1 95 BLX - czyżby producenci umówili się w tym roku na takie parametry? :rolleyes:
Ta druga to pozycja dla Babolatowców! ;)
Awatar użytkownika
Qbkens
Początkujący
Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 27 sie 2008, 15:44

Re: Donnay wraca do gry... i to jak!

Wie ktoś może jaki fabryczny naciąg i o jakich parametrach siedzi w Donnay'ach? - jeśli to ma znaczenie, to konkretnie chodzi mi o model X-Dual Core Silver 99.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Donnay wraca do gry... i to jak!

Struną Donnay'a, bodajże zalecaną czyli jakimś syntetykiem. Przynajmniej znajomy dostał Donnaya Silver w wersji Lite z taką struną. Tyle że Donki w Polsce były sprzedawane bez naciągów.

Trzeba pamiętać, że producenci często sprzedają tą samą ramę bez oraz z naciągiem.
Czasem sklepy same z siebie naciągają rakiety czymś.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Qbkens
Początkujący
Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 27 sie 2008, 15:44

Re: Donnay wraca do gry... i to jak!

Ok, dzięki.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Donnay wraca do gry... i to jak!

Wysłany: 20 lut 2012, 21:35_________________________
Malutki update... miałem okazję zagrać Donnay X-Dual Core Goldem w wersji 99 cali^2.
Jak dla mnie są to specyficzne ramy. W obecnie dostępnych konfiguracjach na pewno nie dla mnie.

Podobno wraz z wersją Pro One 18x20 ma wyjść również wersja przedłużona. Staram się nie skreślać żadnej marki na wstępie dlatego jeśli pojawi się opcja Pro One 16x19 w wersji minimum 27,5 cala to dam jej szansę.

Na chwilę obecną nie jestem fanem. :::bd::

Wysłany: 28 maja 2012, 23:52_________________________
Z rozmowy z zagranicznym dystrybutorem Donnaya dowiedziałem się że Donnay nie zamierza wprowadzać zawodniczych modeli dłuższych niż standardowe 27 cali. Powodem ma być spory swingweight i niska manewrowalność prototypów.

Niemniej w końcu do Polski zawitały modele Pro One 16x19 oraz Formula. Cóż, jeśli okoliczności pozwolą dam szansę modelowi Pro One...

Teoretycznie miałem dać sobie spokój z Donnay'ami ale Silver Lite mnie nawet pozytywnie zaskoczył.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Donnay wraca do gry... i to jak!

"Obmacałem" właśnie 2 packi Pro One 97. Rakiety były teoretycznie parowane w Stanach i niby fajne ale... Różnica wagi "z naklejek" powinna wynosić 1g, a waga pokazuje 7. Balans nawet przy najprostszym sprawdzaniu pokazuje różnice (ramy położone na szybko na kancie stołu), no i jeszcze farba (napisy zwłaszcza)... schodzi od samego patrzenia. :-( Jak prezentują się na korcie nie wiem, inwalidztwo na granie nie pozwala, machanie na "sucho" bardzo przyjemne. Poczekam na opinię kuzyna i kiedyś na pewno przyjrzę się im bliżej.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Donnay wraca do gry... i to jak!

Nie wiem czy natrafiłeś na wpisy, ale była gdzieś na TT dyskusja, że parametry z tych naklejek często mijają się z prawdą. :/
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Donnay wraca do gry... i to jak!

El Diablo pisze:Nie wiem czy natrafiłeś na wpisy, ale była gdzieś na TT dyskusja, że parametry z tych naklejek często mijają się z prawdą. :/
Ostatnio rzadko mam czas na TT, więc mi umknęło. Pytanie zatem po kiego ***** wymyślili tą zabawę z naklejkami? W teorii pomysł może i zacny... tylko gdzie praktyka? :rolleyes:
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Donnay wraca do gry... i to jak!

El Diablo pisze: Podobno wraz z wersją Pro One 18x20...
Na TW już opis jest. Szkoda, że jak pisałeś, wersji przedłużonej nie będzie... :::bd::
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Donnay wraca do gry... i to jak!

Jeśli ktoś lubił te rakiety to może się cieszyć. Teraz będą dostępne pod znaczkiem Snauwaert. rotfl

Bracia Choe mnie rozbrajają. Przypomnę, że zaczęli od sprzedawania swoich rakiet pod znaczkiem Donnaya (za licencję którego podobno mało nie dali) w cenie premium, nie wyszło... zaczęli sprzedawać w cenach bliższym normalnym, było lepiej ale świata nie podbili. Pod koniec było nie wesoło, obok problemów z zaopatrzeniem (TW zrezygnowała ze sprzedaży ich sprzętu) aż po jakość samych produktów (np. rama z rzekomą rączką 4 i takowym kapslem, a pod owijka paleta w rozmiarze 3 etc.). Licencja się skończyła ale najwyraźniej nie dają za wygraną.

Swoją drogą dla mnie wyjątkowo słabe jest sprzedawanie co rusz tego samego produktu pod innym znaczkiem.
No chyba, że będą jakieś inne rakiety oferowali pod nowym logiem... ale jakoś w to wątpię.
Sam tego nawet palcem nie ruszę. :]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Pozostałe”