itor
Bywalec
Bywalec
Posty: 89
Rejestracja: 6 maja 2017, 20:18

Wasz obecny Święty Gral

Czy macie na obecną chwilę rakietę, która stała się waszym Świętym Gralem:) Pochwalcie się :)

Mój rakietowy ŚĢ to Head Radical Tour OS 18x19 Twin Tube :)
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Wasz obecny Święty Gral

Ja tam z tych nieGraalowych, BPD chyba będzie na zawsze :).
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Wasz obecny Święty Gral

Marcin_L pisze: 16 paź 2020, 16:44 Ja tam z tych nieGraalowych, BPD chyba będzie na zawsze :).
Jak (prawie) zwykle zgadzam się z Marcinem. :wink: Tyle że u mnie jest to Babolat APD. Od 14 lat już.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
itor
Bywalec
Bywalec
Posty: 89
Rejestracja: 6 maja 2017, 20:18

Re: Wasz obecny Święty Gral

Która iteracja ? Cortex czy orginal ? Odnośnie APD jak i PD.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Wasz obecny Święty Gral

Ja mam 2 bez cortexu, jeden z 2006 r., drugi dokupiony ze 2 lata później i 1 z cortexem, z bodajże 2011 r.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
itor
Bywalec
Bywalec
Posty: 89
Rejestracja: 6 maja 2017, 20:18

Re: Wasz obecny Święty Gral

Gary pisze: 16 paź 2020, 17:54 Ja mam 2 bez cortexu, jeden z 2006 r., drugi dokupiony ze 2 lata później i 1 z cortexem, z bodajże 2011 r.
Uwielbiam ten bez cortexu. Zarówno APD i PD.
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Wasz obecny Święty Gral

Ja tam nie wiem. Jedna czarna (może i korteks), dwie niebieskie (chyba bez).
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1330
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Wasz obecny Święty Gral

Trudne pytanie - dla mnie dwie najlepsze rakiety, jakimi grałem to obecny Wilson Pro Staff 97 oraz, leżący na zupełnie innym biegunie Babolat Aero Pro Drive GT z 2013 roku.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Wasz obecny Święty Gral

rafbat pisze: 16 paź 2020, 20:40 Trudne pytanie - dla mnie dwie najlepsze rakiety, jakimi grałem to obecny Wilson Pro Staff 97 oraz, leżący na zupełnie innym biegunie Babolat Aero Pro Drive GT z 2013 roku.
Ten moment, kiedy masz Lambo Gallardo i musisz udawać, że jest fajne, podczas gdy tęsknisz do swojego Opla Astry, 1.6 benzyna :).
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: Wasz obecny Święty Gral

Mój ŚG to od ponad roku Wilson Clash 100 z małą modyfikacją - skórzaną owijką bazową Wilson Premium Leather (waga po modyfikacji 300 g bez naciągu). Nie zarzekam się, że tak już zostanie na zawsze :D , ale obecnie to dla mnie idealna rama w połączeniu z naciągiem Soderling New York 1,24 na pionach i MSV Focus Hex Ultra 1,10 na poziomach 20/19 kg.
Burzum
Początkujący
Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 13 sie 2011, 18:20

Re: Wasz obecny Święty Gral

Za nastolatka to był Wilson ProStaff 6.0 bodajże. Para rakiet zdecydowanie poza zasięgiem finansowym, ale miałem okazje czasem pograć.
--
From YT:

I hate those people who compare Federer to Jesus. I mean he is great but he is not Federer.
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1330
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Wasz obecny Święty Gral

Marcin_L pisze: 16 paź 2020, 20:57
rafbat pisze: 16 paź 2020, 20:40 Trudne pytanie - dla mnie dwie najlepsze rakiety, jakimi grałem to obecny Wilson Pro Staff 97 oraz, leżący na zupełnie innym biegunie Babolat Aero Pro Drive GT z 2013 roku.
Ten moment, kiedy masz Lambo Gallardo i musisz udawać, że jest fajne, podczas gdy tęsknisz do swojego Opla Astry, 1.6 benzyna :).
Pierwsze auto to była Astra 1.4, ale jesteś niebezpiecznie blisko w swoich przeczuciach :D

A tak na poważnie - mam jakiś sentyment do tego dawnego APD. To był bodaj ostatni model lub przedostatni, a później weszły już Pure Aero, które, w moim odczuciu, chciały być lepszą wersją dobrego. To niestety rzadko kiedy dobrze się kończy :/
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Wasz obecny Święty Gral

Rakiety, do których mam sentyment i jakiś szacunek:
Wilson Pro Staff 6.0 Original 85. Miałem, coś wspaniałego!
Head Radical 260 Trisys MP. Grałem, spoko, ale sentyment mam za szatę graficzną :P

Natomiast najlepsza rama jaką grałem i miałem - Head Radical MP z serii YT Innegra.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
tkpp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: 12 mar 2013, 10:42

Re: Wasz obecny Święty Gral

Pro Staff 6.0 85 to chyba "najcenniejsza" moja rakieta. Poza tym kilka Wilsonów 85 z tej samej lub bardzo zbliżonej matrycy. Wilson Midsize Ultra 2, Dunlop 200g, Yonex R-22, Head Elite Pro z końca lat 80, Head Prestige Tour 660.
Burzum
Początkujący
Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 13 sie 2011, 18:20

Re: Wasz obecny Święty Gral

Ja najbardziej pamiętam pierwszą moją grafitową rakietę: to był Hanil z napisem "Lucky Ace". Zaczynałem grać rakietami drewnianymi, Germiną babci i własnym Polsportem, chyba "Gem". Miłe wspomnienia.

Edit: pogooglalem, to był chyba "Serw". Niebieska. Ale przy okazji znalazłem na OLX Polsport GEM - zamówiłem i dołącze do porównania Babolat Pure Aero VS i Organix 10.
--
From YT:

I hate those people who compare Federer to Jesus. I mean he is great but he is not Federer.
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: Wasz obecny Święty Gral

rafbat pisze: 16 paź 2020, 22:44
Marcin_L pisze: 16 paź 2020, 20:57
rafbat pisze: 16 paź 2020, 20:40 Trudne pytanie - dla mnie dwie najlepsze rakiety, jakimi grałem to obecny Wilson Pro Staff 97 oraz, leżący na zupełnie innym biegunie Babolat Aero Pro Drive GT z 2013 roku.
Ten moment, kiedy masz Lambo Gallardo i musisz udawać, że jest fajne, podczas gdy tęsknisz do swojego Opla Astry, 1.6 benzyna :).
Pierwsze auto to była Astra 1.4, ale jesteś niebezpiecznie blisko w swoich przeczuciach :D

A tak na poważnie - mam jakiś sentyment do tego dawnego APD. To był bodaj ostatni model lub przedostatni, a później weszły już Pure Aero, które, w moim odczuciu, chciały być lepszą wersją dobrego. To niestety rzadko kiedy dobrze się kończy :/
Ja miałem pierwszą wersję APD. Fantastycznie mi się nią grało. Miałem tylko 1 sztukę,, bo już „obowiązywał” nowy model biało-żółty z systemem Cortex. Kupiłem te nowe wówczas modele, a ten ciemny APD sprzedałem, czego później żałowałem....
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Wasz obecny Święty Gral

Cortex u Babolata to jak FlexPoint u Heada ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Wasz obecny Święty Gral

Yonex Ezone Xi 100 lite - chyba najlepszy tweenerek jaki powstał. Większość egzemplarzy była cięższa niż na papierze o 5-7g więc faktyczna waga 280g czy czasami nawet 285g dodawała kopa. Balans nie przekraczał 32,5 cm , w cięższych schodził nieznacznie poniżej (32,2 cm). Komfort na najwyższym poziomie.
To przez nią wsiąkłem w Yonex'a.
Yonex fan
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Wasz obecny Święty Gral

W sumie po namyśle: FH Federera, serw, wolej i smecz Samprasa, 2H BH Djokovica.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Wasz obecny Święty Gral

Marcin_L pisze: 18 paź 2020, 18:19 serw [...] Samprasa.
Z tym łokciem nad głową? Nieee... :sadisptd:
Prezes fanklubu Staśka :D

Wróć do „Pozostałe”