4,5
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 13 paź 2012, 22:15

"Normalna" wersja rakiety, a wersja "Lite"

Zastanawiam się nad różnicami między rakietami o "normalnej/standardowej" wadze, a tym samym modelem rakiety w wersji "Lite" (czyli np. wersje "L" u Wilsona, "S" u Heada czy oczywiście wersje "Lite" u Yonka czy Babolca).
Pytanie brzmi: czy JEDYNĄ różnicą (nazwijmy to "technologiczną") między w/w wersjami rakiet jest różnica wagi (oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że pociąga to za sobą różnice w balansie, SW itp.)?
A jeśli tak, to czy np.dodając do rakiety w wersji "Lite" odpowiednią ilość gram można sobie z niej zrobić pełnowartościową rakietę w wersji "normalnej"?
I co za tym idzie, czy jest jakieś konkretne/charakterystyczne miejsce, z którego producenci ubierają wagi w celu przerobienia rakiety do wersji "Lite"? (nie wiem czy słusznie, ale wyobrażam sobie, że łatwiej im odjąć 15g pianki z rączki, niż np.obniżać wagę główki) (???)
Ostatnio zmieniony 13 lip 2016, 18:03 przez 4,5, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: "Normalna" wersja rakiety, a wersja "Lite"

4,5 pisze:Pytanie brzmi: czy JEDYNĄ różnicą (nazwijmy to "technologiczną") między w/w wersjami rakiet jest różnica wagi (oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że pociąga to za sobą różnice w balansie, SW itp.)?
W większości przypadków tak.
4,5 pisze:A jeśli tak, to czy np.dodając do rakiety w wersji "Lite" odpowiednią ilość gram można sobie z niej zrobić pełnowartościową rakietę w wersji "normalnej"?
Często tak, choć nie jest to regułą.
4,5 pisze:I co za tym idzie, czy jest jakieś konkretne/charakterystyczne miejsce, z którego producenci ubierają wagi w celu przerobienia rakiety do wersji "Lite"? (nie wiem czy słusznie, ale wyobrażam sobie, że łatwiej im odjąć 15g pianki z rączki, niż np.obniżać wagę główki) (???)
Myślisz w dobrym kierunku ale nie ubierają pianki, a dają mniej ołowiu na/w rączkę. Możesz sobie poszukać zdjęć w sieci, ja podrzucę jedno - jak Babolat dociąża rakiety.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
4,5
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 13 paź 2012, 22:15

Re: "Normalna" wersja rakiety, a wersja "Lite"

Jezu, na prawdę robią to tak ordynarnie jak na tych zdjęciach? Wygląda gorzej niż jakbym sam to zrobił w domu.

Czyli jeśli np.rakieta w "normalnej" wersji jest mi za ciężka, bądź ma za duży SW, a w wersji "Lite" z kolei jest za lekka, to dodając odpowiednią ilość ołowiu można w większości przypadków zrobić sobie taką "prawie wersję normalną" z przystępniejszą masą/balansem/SW?
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: "Normalna" wersja rakiety, a wersja "Lite"

Dobra gościu, nie ściemniaj nam tu ;)
Powiedz wprost, wyczaiłeś gdzieś "odchudzoną" wersję jakiejś ramy za fajne pieniądze i ze sknerstwa kombinujesz jak tu z niej zrobić wersję bardziej "utuczoną" :P

A co do pytań to ED już odpowiedział, ja się podpisuję.

Co do zasady wersje "odchudzone" są produkowane z dwóch powodów:
1. Bo ktoś chce grać tak lekką ramą.
2. Bo ktoś chce sobie dopasować ramę idealnie pod siebie, a z ramą wyjściową koło 300g to amator już nic w sumie nie zrobi ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
4,5
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 13 paź 2012, 22:15

Re: "Normalna" wersja rakiety, a wersja "Lite"

Hehehe. Fajne. :-)
Nie wyczaiłem, tylko od roku walczę z za wysokim SW (327) w Yonku Ai100 (mam kłopoty z 1hbh przy dłuższych meczach/turniejach). Poza tym jednym parametrem rakieta leży mi idealnie. No i zastanawiam się nad kupnem wersji 285g (z SW bodajże 311) i dodaniem 10-15g np.na rączkę, żeby SW podciągnąć do 315-318 jednostek,ale nie bardziej.
Taki ze mnie kombinator.. :-P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: "Normalna" wersja rakiety, a wersja "Lite"

Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: "Normalna" wersja rakiety, a wersja "Lite"

4,5 pisze:Hehehe. Fajne. :-)
Nie wyczaiłem, tylko od roku walczę z za wysokim SW (327) w Yonku Ai100 (mam kłopoty z 1hbh przy dłuższych meczach/turniejach). Poza tym jednym parametrem rakieta leży mi idealnie. No i zastanawiam się nad kupnem wersji 285g (z SW bodajże 311) i dodaniem 10-15g np.na rączkę, żeby SW podciągnąć do 315-318 jednostek,ale nie bardziej.
Taki ze mnie kombinator.. :-P
Uf, czyli te "4,5" to nie IQ, a najwyżej ilość promili w wydychanym. ;)
W tym kraju to w sumie powód do dumy. rotfl
;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
4,5
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 13 paź 2012, 22:15

Re: "Normalna" wersja rakiety, a wersja "Lite"

E, no! :wink:
"4,5" to ilość godzin, którą mogę efektywnie grać na korcie przy 29-stopniowym upale bądź w tropikalnym deszczu. Ale właśnie w tej piątej godzinie zaczyna mi brakować pary z backhandu i stąd pomysł nt. rakiety z mniejszym SW. :::gd:::
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: "Normalna" wersja rakiety, a wersja "Lite"

W takim razie forum dla tenisowych mutantów dwa razy w lewo, potem dwa razy w prawo i na drzewo. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Normalna" wersja rakiety, a wersja "Lite"

4,5 jest prostsza droga, po prostu podążaj za Vivid'em, zna drogę na pamięć więc z pewnością trafi. ;)
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: "Normalna" wersja rakiety, a wersja "Lite"

Basic pisze:4,5 jest prostsza droga, po prostu podążaj za Vivid'em, zna drogę na pamięć więc z pewnością trafi. ;)
Biorąc pod uwagę ilości koksu jakie przed meczami przyswajasz ;) to może być pewnym, że to Ty będziesz Go witał u bram tego klubu. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Normalna" wersja rakiety, a wersja "Lite"

Vivid pisze:
Basic pisze:4,5 jest prostsza droga, po prostu podążaj za Vivid'em, zna drogę na pamięć więc z pewnością trafi. ;)
Biorąc pod uwagę ilości koksu jakie przed meczami przyswajasz ;) to może być pewnym, że to Ty będziesz Go witał u bram tego klubu. :P
No a po co Ci dawałem wizytówkę tego klubu ;-P .
Poza tym ciesz się, że koksowałem tylko żeń-szeń a nie jakieś chińskie grzybki do tego rotfl .
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: "Normalna" wersja rakiety, a wersja "Lite"

Basic pisze: Poza tym ciesz się, że koksowałem tylko żeń-szeń a nie jakieś chińskie grzybki do tego rotfl .
Ja się mam cieszyć? O_O
To chyba powinna jakaś dama się cieszyć z jaką byłeś potem umówiony. ;)
No chyba, że Ty jak mapi, też nam się chcesz tu ujawnić? :P
Cholera, jak już ruszyli to hurtem, jeszcze trochę i heterycy będą tu w mniejszości. :twisted:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Normalna" wersja rakiety, a wersja "Lite"

Vivid pisze:Ja się mam cieszyć? O_O
To chyba powinna jakaś dama się cieszyć z jaką byłeś potem umówiony. ;)
No chyba, że Ty jak mapi, też nam się chcesz tu ujawnić? :P
Cholera, jak już ruszyli to hurtem, jeszcze trochę i heterycy będą tu w mniejszości. :twisted:
Vivid a Ty znowu bierzesz wszystko swoim przykładem, nie każdy jak Ty musi się koksować, żeby później dama mogła się cieszyć ;-P .

Ja musiałem koksować na korcie, jak inaczej moja oaza by wytrzymała rotfl .
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Normalna" wersja rakiety, a wersja "Lite"

Vivid to w ogóle powinien mieć zakaz wypowiadania się w tym temacie - przecież w tytule jest jasno "Lite" a Vivid do tej kategorii się nie łapie rotfl.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359

Wróć do „Pozostałe”