Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Denerwujące praktyki producentów

Ot taki temat zbiorczy dotyczący denerwujących praktyk producentów sprzętu tenisowego i mam tu na myśli te bardziej dotyczące naszych interesów w postaci cen, możliwości zakupu etc., a nie stosunkowo trywialne kwestie, że zawodnik "X" nie gra akurat danym modelem rakiety...

Wymienię kilka, które zostały już omówione do znudzenia:
- brak pełnych pokrowców do rakiet - pod płaszczykiem m.in. ochrony środowiska (chyba Head albo Wilson tak lobbował tę zmianę) producenci zaczęli sprzedawać rakiety bez pokrowców, oczywiście nie przełożyło się to na niższą cenę rakiet;
- wypuszczanie poszczególnych wersji danego modelu wg własnego widzi-mi-się, co byłoby do przeżycia gdyby nie następny punkt...
- blokady na sprzedaż zagraniczną - Babolat, Prince, Tecnifibre, Wilson.

Teraz Babolat i Head uderzyli w rynek rakiet używanych.
Tennis Warehouse jest chyba najlepszym sklepem tenisowym jaki można sobie wyobrazić, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów wprowadził 2 ciekawe rzeczy:
- sprzedaż rakiet używanych;
- możliwość oddania swoich rakiet w celu obniżenia ceny zakupu nowej.

I właśnie ta pierwsza nie przypadła do gustu wymienionym producentom. Koniec, końców TW nie sprzedaje już używek tych dwóch marek. :::bd::
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Denerwujące praktyki producentów

Jeżeli mówimy o pełnych pokrowcach to nie byłbym tu krytyczny. Wiadomo, że chodzi o obniżenie kosztów. Ale z drugiej strony komu są one potrzebne? Niedzielnym graczom raz na miesiąc? ... Bo ktoś kto gra regularnie ma kilka ram i termobag. Czyli ten pokrowiec na jedną rakietą przyda się gdy oddajemy ramy do wciągnięcia i gdy je ... odsprzedajemy. Ale do wciągnięcia można spokojnie oddać w worku foliowym w jakim teraz dostarcza się ramy.
Także nie hamletyzuj mi tu! :twisted: Wiem, że Ty z lupą odprysków szukasz :P, ale zapewniam Cię, jesteś w tym swoistą "osobliwością". :)

Sprzedaż używek przez sklep? Wiesz, każdy sposób na uwalenie konkurencji dobry. Ebay-a nie zlikwidują.
Myślę, że podejście jest takie - część klientów woli zaoszczędzić i kupić używkę, ale trochę się obawiają co dostaną i czy w ogóle dostaną ...
Myślę, że pokutuje u wielu ludzi przeświadczenie, że jak kupią od sklepu z renomą to na pewno ramę dostaną i dodatkowo będzie to rama nadająca się do gry. Liczą, i pewnie słusznie, że rama jest sprawdzona i nie zostanie wystawiona na sprzedaż jeżeli np. będzie pęknięta.

Nie wiem natomiast o co Ci chodzi z tym wypuszczaniem ram według widzi-mi-się. Możesz to wyjaśnić?

Co do regionalizacji sprzętu - też dla mnie jest to niezrozumiałe. Ale zależy czy idzie o dostępność modelu tylko w danym regionie, czy o zakaz dla dilerów sprzedaży do innego kraju.
Co do pierwszego przypadku - pamiętam taki jeden model polówki Nike.
Podobała mi się wersja zielona, niestety tylko w USA, a Europa miała wyłączność na jej niebieską wersję.
Nie widziałem sensu kupowania jednej koszulki w Stanach, ale szkoda.
Co do drugiego przypadku - to akurat rozumiem, ceny na rynkach różnych krajów są różne, trzeba chronić dilerów.
Był tańszy sprzęt w Czechach i była awantura w Polsce ze strony dilerów.
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2016, 20:44 przez Vivid, łącznie zmieniany 1 raz.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
2_D
Orator
Orator
Posty: 583
Rejestracja: 27 sty 2016, 16:08
Lokalizacja: K.G.

Re: Denerwujące praktyki producentów

Faktycznie pełne pokrowce są/były OK i nie wiem po co było to zmieniać. Oczywiście z punktu wiedzenia producenta sprawa nie wymaga komentarza, ale właśnie dla tych "niedzielnych graczy", czy osób zostawiających rakiety do naciągnięcia taki pełny pokrowiec to IMO niezbędnik.
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Denerwujące praktyki producentów

Pokrowce są przydatne. Co z tego, że mam termobag, jeśli wsadzę kilka rakiet bez pokrowców to się poobijają. O naciąganiu już napisano, zawsze oddaję w pokrowcu chociażby dlatego że wrzucam tam naciąg.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
rubipatrol
Bywalec
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 10 lut 2015, 08:52

Re: Denerwujące praktyki producentów

Yonex cały czas daje lekki pokrowiec materiałowy, którego osobiście używam zarówno trzymając kilka rakiet w termobagu jak i czasem biorąc jedną rakietę bez torby na kort...
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Denerwujące praktyki producentów

kolt pisze:Pokrowce są przydatne. Co z tego, że mam termobag, jeśli wsadzę kilka rakiet bez pokrowców to się poobijają.
Tobie to TomPL ten termobag wystrugał z jakiegoś twardego dębu? Czy jesteś klient na bogato i Ci z marmuru wykuli? :P
30 lat noszę ramy luzem w termobagach i nigdy ich nie poobijałem. Chyba mam jakieś magiczne termobagi. O_O
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Denerwujące praktyki producentów

TomPL nie ma czasu na takie pierdoły, prowadzi szkolenia i przygotowuje rozprawę o obrotach ciał kulistych.

Albo masz wyjątkowe bagi albo nosisz je z wyjątkową delikatnością. Kiedy wrzucałem torbę bez pokrowców do bagażnika samochodu kilka razy słyszałem niezbyt przyjemny dźwięk obicia ramy o ramę. To samo kiedy czasami musiałem przejść się na korty. Może masz lepszą technikę noszenia baga albo to co dla ciebie nie jest obiciem dla mnie jest.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Denerwujące praktyki producentów

Mówiąc że nie poobijałem ram miałem na myśli, że nie ma na nich odprysków czy rys. Jeżeli są to tylko rysy na godzinie 6-tej na główce, od zahaczenia o kort w czasie gry czy od oklepywania podeszwy butów z mączki.
Ramy wkładam do torby, nie wrzucam. Do bagażnika też wkładam jak człowiek, nie jak ... Basic (z kopyta). :P
A wkładałem 2 ramy np. do komory na 6 ram, czyli nie były upchnięte "na szprotkę".
Nie kumam tego, jak normalnie włożysz ramy do komory to nie mają tam zbytnio ruchu, nie mają jak się poobcierać.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Denerwujące praktyki producentów

Vidziu, wierz mi że o obicie ramy o ramę nie trudno, szczególnie jak się z taką łazi. Dlatego ja jedną daję do pełnego pokrowca co pozwala już na bezpieczne przenoszenie 3 ram, gdyż ta opakowana rozdziela... nie
"przeszkadza mi" to oczywiście w tym, że i tak 2 pozostałe są w workach welurowych (?). :P
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Denerwujące praktyki producentów

Fobii na tym punkcie specjalnie nie mam, ale też staram się rozdzielać "golasy" czymś w worku.
Za Chiny Ludowe nie pojmę jak można nie dać zwykłego worka do ramy za 800pln. Przecież to też reklama.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Denerwujące praktyki producentów

El Diablo pisze:Vidziu, wierz mi że o obicie ramy o ramę nie trudno, szczególnie jak się z taką łazi. Dlatego ja jedną daję do pełnego pokrowca co pozwala już na bezpieczne przenoszenie 3 ram, gdyż ta opakowana rozdziela... nie
"przeszkadza mi" to oczywiście w tym, że i tak 2 pozostałe są w workach welurowych (?). :P
Robię podobnie. Jak mam w przegrodzie 3 ramy to środkowa jest w pokrowcu. Zazwyczaj biorę 2 i wtedy jedna jest w pokrowcu, a jedna bez. Nie uważam się za pedanta ale staram się szanować ramy. Nie rzucam nimi, odkładam ostrożnie.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Denerwujące praktyki producentów

Jeżeli myślicie, że wzbudzicie we mnie wstyd i zacznę ramy pakować w worki foliowe (mam ich sporo po wszelkich zakupach "rakietowych") to ... się mylicie! :P
Ale akceptuję Wasze dziwactwa i nie będę się czepiał. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Denerwujące praktyki producentów

Ja podpobnie w przegrodzie mam 3 rakiety w tym środkowa w pokrowcu.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Denerwujące praktyki producentów

Vivid pisze:Jeżeli myślicie, że wzbudzicie we mnie wstyd i zacznę ramy pakować w worki foliowe (mam ich sporo po wszelkich zakupach "rakietowych") to ... się mylicie! :P
Ale akceptuję Wasze dziwactwa i nie będę się czepiał. ;)
No całe szczęście, bo już się pewnie chłopaki szykowali do napisania instrukcji "Zarządzanie rakietami..." :]
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Denerwujące praktyki producentów

TomPL pisze:
Vivid pisze:Jeżeli myślicie, że wzbudzicie we mnie wstyd i zacznę ramy pakować w worki foliowe (mam ich sporo po wszelkich zakupach "rakietowych") to ... się mylicie! :P
Ale akceptuję Wasze dziwactwa i nie będę się czepiał. ;)
No całe szczęście, bo już się pewnie chłopaki szykowali do napisania instrukcji "Zarządzanie rakietami..." :]
:::gd::: rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Denerwujące praktyki producentów

TomPL pisze:
Vivid pisze:Jeżeli myślicie, że wzbudzicie we mnie wstyd i zacznę ramy pakować w worki foliowe (mam ich sporo po wszelkich zakupach "rakietowych") to ... się mylicie! :P
Ale akceptuję Wasze dziwactwa i nie będę się czepiał. ;)
No całe szczęście, bo już się pewnie chłopaki szykowali do napisania instrukcji "Zarządzanie rakietami..." :]
Mamy już specjalistę od zarządzania, gdyby była taka potrzeba. ;)
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Denerwujące praktyki producentów

Od zarządzania rakietami to jest dwóch specjalistów - Artlight i Basic. Tylko każdy stosuje inne podejście to tego zarządzania :twisted: . Jeden kolekcjonuje niczym filatelista, a drugi zarządza jak z wieży kontroli lotów rotfl .
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Denerwujące praktyki producentów

Filatelista powiadasz...? :) A mogłem się wczoraj bardziej skupić w tych dwóch przegranych gemach... :twisted:.

Basic z kolei rzeczywiście "zarządza" i to nie tylko lotem (koszącym) rakiet w kierunku okolicznych płotów, ale także...rozkładem zajęć niektórych warszawskich przedszkolaków.

Już wyjaśniam - zaraz za ogrodzeniem (tym samym, w kierunku którego Krzychu miota sprzętem...) ulubionych kortów Basica znajduje się...przedszkole. Lokalna wieść niesie, że panie przedszkolanki przed wyjściem z dzieciakami do ogrodu mają już w zwyczaju sprawdzać na kortach czy przypadkiem nie gra tam aktualnie "ten pan co tak rzuca mięsem oraz rakietami w nasze ogrodzenie płosząc naszych milusińskich niczym wściekły odyniec w zagajniku".

Nie bez powodu, kolega wpuszczany jest obecnie na obiekt wyłącznie w weekendy...:).
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Denerwujące praktyki producentów

Artlight pisze:
Nie bez powodu, kolega wpuszczany jest obecnie na obiekt wyłącznie w weekendy...:).
W nocy podobno też go wpuszczają, chyba że się tylko przechwala... :rolleyes:
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Denerwujące praktyki producentów

Artlight pisze:Filatelista powiadasz...? :) A mogłem się wczoraj bardziej skupić w tych dwóch przegranych gemach... :twisted:.

Basic z kolei rzeczywiście "zarządza" i to nie tylko lotem (koszącym) rakiet w kierunku okolicznych płotów, ale także...rozkładem zajęć niektórych warszawskich przedszkolaków.

Już wyjaśniam - zaraz za ogrodzeniem (tym samym, w kierunku którego Krzychu miota sprzętem...) ulubionych kortów Basica znajduje się...przedszkole. Lokalna wieść niesie, że panie przedszkolanki przed wyjściem z dzieciakami do ogrodu mają już w zwyczaju sprawdzać na kortach czy przypadkiem nie gra tam aktualnie "ten pan co tak rzuca mięsem oraz rakietami w nasze ogrodzenie płosząc naszych milusińskich niczym wściekły odyniec w zagajniku".

Nie bez powodu, kolega wpuszczany jest obecnie na obiekt wyłącznie w weekendy...:).
I może jeszcze Basic zakaz zbliżania się do przedszkoli dostał rotfl ?
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359

Wróć do „Pozostałe”