Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Serwis odnowy powłoki lakierniczej etc.

Przyglądam się temu przedsięwzięciu od jakiegoś czasu ale dzisiaj w końcu ruszyła strona internetowa tego serwisu dlatego nadszedł czas by podzielić się "znaleziskiem".

Chodzi o znajdujący się w Warszawie Serwis Rakiet.
Działalność obejmuje:
- sprzedaż sprzętu tenisowego;
- modyfikacje i sparowanie rakiet (w zakresie wagi, balansu i momentu bezwładności);
- naciąganie rakiet (+ możliwość pomiaru DT);
- usunięcie starej powłoki lakierniczej oraz nałożenie nowego lakieru lub hydrografiki.

To właśnie ten ostatni aspekt działalności przykuł moją uwagę i o ile nie mogę się zgodzić ze wszystkim co można znaleźć na ich stronie oraz profilu FB to wydaje się iż usługa "wymiany lakieru" jest przemyślana.

Przykłady:
- niebieskie czaszki;
- płomienie;
- jednolity żółty.

Pierwszą rzeczą jaka wpadła mi do głowy gdy zacząłem weryfikować usługi serwisu była wątpliwość w postaci różnicy wagi rakiety na wejściu i na wyjściu. To jest w zasadzie pierwsza kłopotliwość jaką można napotkać podczas lakierowania - niewiele osób zdaje sobie sprawę, że powłoka lakiernicza nie jest lekka, choć biorąc pod uwagę jakość jakiej ostatnimi czasy doświadczamy na sprzęcie mogłoby się wydawać, że jest to 1 warstwa malowana wałkiem. I tutaj plus, serwis zapewnia, że waga i balans pozostanie bez zmian. Kolejnym plusem jest fakt iż usługa jest kompleksowa czyli obejmuje usunięcie oryginalnej szaty graficznej... i gdybym miał się do czegoś przyczepić to właśnie do braku opisu jak usuwana jest stara warstwa lakieru - niestety niektóre środki do usuwania farby mogą negatywnie wpływać na spoiwo włókien grafitu...

Niemniej jednak sam fakt istnienia serwisu uważam za dobry krok w kierunku przybliżania Polski do tenisowej Europy w której usługi, powiedzmy "zaawansowane", typu parowanie, modyfikowanie, pomiary RDC i inne są może nie standardem ale są obecne od jakiegoś czasu.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Serwis odnowy powłoki lakierniczej etc.

Widziałem to już na FB :). Pomysł ciekawy z tą powłoką lakierniczą ale to w sumie bardziej dla napaleńców co nie mają czasu, a chcieli by mieć indywidualną rakietę.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
golp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 252
Rejestracja: 29 paź 2012, 15:31
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt: Strona WWW

Re: Serwis odnowy powłoki lakierniczej etc.

Hydrografika to całkiem dobry pomysł na odświeżenie jakiejś starej mocno obdrapanej ramy. Może się kiedyś na to skuszę i zrobię komuś fajny tenisowy prezent w postaci unikatowej packi. :-)
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Serwis odnowy powłoki lakierniczej etc.

Ja bym chętnie oddał do malowania ale .... nie ma czarnych grometów do Heada Graphene Radical Pro. Napisałem maila do nich czy gromety malują. Dostałem w odpowiedzi info, że raz pomalowali ale jest to materiał zbyt miękki i już przy naciąganiu robią się odpryski.
Więc już miałem nadzieje, że się uda mieć jedną "swoją" rakietę ale przez gromety nie ma to sensu. Co ciekawe w limitowanej wersji G Radicala MP są czarne gromety ale nie można ich kupić osobno. :(

A, czas realizacji ok 3 tygodnie. Czasem krócej w zależność ile rakiet jest do malowania. :)
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Serwis odnowy powłoki lakierniczej etc.

Sebex to kup sobie rakietę i wyjmij z niej gromety do swojej :D. W czym problem :P?
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Serwis odnowy powłoki lakierniczej etc.

W tym, że jak będzie dobra cena Radicali to kupię na zapas. I np. zamiast 6 mam kupić 12?! Chociaż jeszcze chce przetestować Graphene XT Prestige Pro. :D
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Serwis odnowy powłoki lakierniczej etc.

Ty łamiesz tak rakiety często czy co, że aż 12 Ci potrzeba?
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Serwis odnowy powłoki lakierniczej etc.

Nieeee. Mój Radical już wychodzi ze sprzedaży. Więc zapasy trzeba będzie robić. Ale idąc Twoim tokiem myślenia żeby kupić rakietę z grometami zamiast samych grometów to będę musiał kupić 6 moich i 6 z czarnymi grometami. rotfl

Wróć do „Pozostałe”