Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Pacific BX2 X Fast Pro

Pacific BX2 X Fast Pro

Data wydania: 2014 rok
Prekursor: Pacific X Fast Pro
Sukcesor: brak

Obrazek


Parametry
Powierzchnia główki: 100 cali² (645 cm²)
Długość: 695mm*
Rama: 25-23.5-23mm (zmienna)**
Przeplot: 16x19
Waga (bez naciągu): ±310g*
Balans (bez naciągu): ±321mm*
Swingweight (z naciągiem): ≈328 kg·cm²**
Sztywność (z naciągiem): ≈68RA**
________________________________________
* - Parametry w zamierzeniu producenta.
** - Za Tennis Warehouse.

Jako że jestem obecnie w temacie nowych "pacyficznych" ram to niejako przy okazji przypomniałem sobie o tym modelu.
Jego prekursor był testowany przez Vivida mogłoby się więc wydawać, że wystarczy przeczytać recenzję kolegi lub dorwać tenże model zamiast polować na doceniony przez Tennis Magazin jego nowszy odpowiednik.
Zasadniczo można się na takim podejściu oszukać, o ile matryca z jakiej pochodzą ramy jest identyczna to parametry już niekoniecznie, a parametrem, który został w największym stopniu zmieniony jest ten najważniejszy czyli swingweight. Wersja BX2 jest o 10g cięższa co w zasadzie byłoby względnie do pominięcia gdyby pozostałe cechy pozostały niezmienione, tak jednak nie jest. Moment bezwładności został zwiększony aż o 18 jednostek co musi być zauważalne. Oczywiście Pacific chwali się również, że upchał więcej włókna bazaltowego w ramie ale jak wiecie nigdy nie patrzymy na nieweryfikowalne technologie - dlaczego? Krótko... Babolat, GT, technologia wolframowa bez wolframu. Można poczytać na forum. ;)
Wracając do tematu, wyżej wymieniony magazyn ocenił nowe wcielenie modelu Fast Pro jako najlepszą rakietę zawodniczą w swoim teście - zainteresowanych odsyłam do numer 1-2/2015 (tutaj wycinek dot. tylko tej rakiety) - co samo w sobie może już budzić pewne zainteresowanie.

Założyłem ten temat jednak z innego powodu, pamiętam, że korespondowałem z kimś o tym modelu, m.in. również o wyżej wspomnianym teście, mój rozmówca miał z tego co kojarzę przetestować ten szpadel i ciekaw jestem czy do testów doszło i jakie są jego odczucia. :::whistle:::

Nawiasem mówiąc info dla zainteresowanych. Z tego co wiem tester jest dostępny u dystrybutora tej marki.

Wróć do „Pozostałe”