Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Długość rakiety

Witam,
rozumiem, że długość rakiet dla seniorów waha się między 27 a 29 cali.
Jakie znaczenie może to mieć przy wyborze rakiety? Czy raczej w ogóle długością nie ma się co kierować?
Jakie są plusy i minusy rakiet dłuższych nad rakietami krótszymi?
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Długość rakiety

Poradnik: Rakieta na początek
El Diablo pisze:Długość...
Zalecane: 27-27,25 cali
SPOILER:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Długość rakiety

OK, czyli rozumiem, że bez dobrej techniki nie ma się co pchać w dłuższą rakietę, chyba że ktoś potrzebuje ze względu na wzrost (ja mam 178cm).
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Długość rakiety

Spodziewam się iż oczekujesz stanowczej odpowiedzi tak/nie.
Otóż, co zresztą powtarzamy na każdym kroku, wszystko to kwestia preferencji. :]

Używanie przedłużanych rakiet (≥27,5 cala) znajduje uzasadnienie w przypadku graczy niskich (Bartoli*, Chang, Cibulkova, Coria, Dawidienko, Errani, Ferrer, Henin, Rochus) i/lub z oburęcznym backhandem (Bouchard, Ferrero, Fognini, Monaco, Nalbandian, Santoro*, Seppi, Tsonga) ale dla tych ostatnich i nie tylko to bardziej kwestia preferencji niż faktycznej potrzeby o czym mogą świadczyć przykłady zawodników, którzy grają jednoręcznym backhandem i mają ≥180cm (Corretja, Gasquet, Robredo), w ich przypadku ciężko doszukać się uzasadnienia innego niż - po prostu im pasuje.

Errani swego czasu wygłosiła prawdziwą litanię pochwalną dot. jej rakiety w kontekście jej długości. Zresztą dziennikarze podchwytują takie informacje i wałkują je do upadłego, to samo mamy obecnie przy okazji każdego meczu Federera (w kontekście zmiany na rakietę o grubszym profilu i większej główce). Nie zagłębiałbym się jednak w przemyślenia czy informacje medialne dot. sprzętu zawodników, czy to komentatorzy naszych rodzimych stacji czy to gwiazdy wielkiego formatu (McEnroe etc.) łączy ich jedno, plotą trzy po trzy nie będąc w temacie.

Obecnie kwestia doboru długości rakiety to problem bardziej wirtualny gdyż w sensownym zakresie parametrów rakiety mają zwykle 27 cali, poza Babolatem, który oferuje część modeli w wersji przedłużanej (brawa :::gd::: ) ciężko znaleźć modele o długości 27,5 cali lub więcej, które nie są spin doktorami dla emerytów.

* - Ci się nie mieszczą w żadnej kategorii, oburęczne zagrania z obu stron. Przy czym Santoro miał blisko 180cm i używał 27,5 calowej rakiety, natomiast Bartoli mając 170cm i wyjątkowo pokraczny tenis grała ramą 29 calową.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Pozostałe”