Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Slazenger Phantom 90

Znajomy odkopał w piwnicy szpadelek jak w temacie, nowiutki. Co nieco znalazłem o nim na TT, ale parametrów nijak. Może Rogaty Wódz coś przechowuje w przepastnym archiwum lub jakaś inna dobra dusza?
W sumie historię ma niezłą, bo zdaje się, że pod koniec kariery zamiatał nią Connors.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
pi50
Orator
Orator
Posty: 502
Rejestracja: 2 lip 2013, 16:53

Re: Slazenger Phantom 90

hokej pisze:Znajomy odkopał w piwnicy szpadelek jak w temacie, nowiutki. Co nieco znalazłem o nim na TT, ale parametrów nijak. Może Rogaty Wódz coś przechowuje w przepastnym archiwum lub jakaś inna dobra dusza?
W sumie historię ma niezłą, bo zdaje się, że pod koniec kariery zamiatał nią Connors.
A jeszcze nie skamieniała? Cenne wykopalisko. rotfl A tak w ogóle, to gratuluję.
Babolat Aero Pro Drive 2013 GT x2 pi50 Limited Edition
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Slazenger Phantom 90

Jak słyszę Connors to zawsze wiem o co chodzi... o ten żarówiasty żółty szpadel, który krył się pod znaczkiem Estusy. No, dokładnie o jego prekursora, choć właściwie ciężko tu mówić o prekursorze skoro tylko farbę i znaczki zmienili. rotfl :wink:

Niestety, nawet w łapach nie miałem.
Miałem przyjemność poodbijać tylko Phantomem z dwoma mostkami. Zresztą pod nazwą Phantom to Slazenger upchnął sporo ram kompletnie nie podobnych do siebie. :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Slazenger Phantom 90

Connors bodajże grał wersją 95 Phantoma. Hokej, czy ta Twoja rama to taka cała czarna?
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Slazenger Phantom 90

Artlight pisze:Connors bodajże grał wersją 95 Phantoma.
Ja się skłaniam ku 90-tce... :wink:
Artlight pisze:Hokej, czy ta Twoja rama to taka cała czarna?
Jeśli to Phantom, którego używał Connors to musi. Chociaż może nie tyle cała, ale dominował ciemny kolor.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Slazenger Phantom 90

Mam ją w łapach, wczoraj to tylko zdjęcia pokrowca. :D
Dominujący czarny kolor z przejściami szarości, biały CAP na 1/3 obwodu, klasyczny układ serca rakiety i coś , co mnie najbardziej zdziwiło - wynalazek w rodzaju wilsonowskich PWS-ów na godzinie 12, 7 oraz 5. O_O Na ich wysokości grommety są również szersze (białe) z jakimiś magicznymi wstawkami po obu stronach struny od zewnętrznej strony główki (czerwone paski).

Bardzo symetryczna główka, mimo 90cali na pierwszy rzut oka większa od mojego X10 Mid (93 cale), wyraźnie szersza po bokach. Stan idealny, zero zadrapań, jest podejrzenie, że ma nawet fabryczny naciąg (Pacific NylTec), bo kolega nie przypomina sobie, aby ją kiedykolwiek naciągał.
Edycja - kolega ma chyba sklerozę, bo NylTec jest obecnie w sprzedaży. :D Chyba że to "fafnasta" wersja tego naciągu. :wink:

Solidny szpadelek - 353g wagi z naciągiem bez tłumika i owijki wierzchniej, balans 34cm. Na temat swingweight`u nawet boje się pomyśleć, w odczuciu swoje waży.

Obiecuję zdjęcia jak się ciut w robocie ogarnę tudzież wrażenia z odbijania po przeciągnięciu. Na TalkTennis jeden z użytkowników ostrzegał przed nieostrożnym obchodzeniem się z tą rakietą przy naciąganiu ze względu na duże różnice sztywności w miejscu PWS-ów, będę jak saper. ;-P
--------------------------

Edycja - zapomniałem podać przeplot - 16x18
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Slazenger Phantom 90

Eeee....to te niby PWS-y rzeczywiście w dziwnych miejscach są. No, skoro Ci to wygląda na główkę większą niż 93 cale, to ja się jednak :D będę upierał, że to europejska wersja tej rakiety, która chodziła właśnie w rozmiarze 95.

No i daj znać koniecznie czy pacjent przeżył naciąganie!
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Slazenger Phantom 90

Te jak to określamy pseudo PWS'y pojawiały się w wielu ramach i wielu miejscach. Nie pamiętam czy dokładnie o ten model chodzi ale bodajże w ceramicznej Pantherze te muldy były w 4 miejscach (8h, 10h, 2h, 4h). Prince ze swoim systemem wyważenia to też w niektórych modelach 2 muldy tyle, że na 10h i 2h.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Slazenger Phantom 90

Operacja się udała, pacjent przeżył. :D

Waga bez naciągu - 336g
Waga w pełni uzbrojonej rakiety (naciąg, dumper, owijka Toalson Ultra Grip ) - 357g

Naciągnąłem ulubionym ostatnio zestawem, czyli X-One 1.24/Black Venom 1.15@23/22. Wspomniany Pacific to było na oko 1,4. Zwraca uwagę bardzo gęsty przeplot w centrum.
Ten sam zestaw na O10Mid (sztywność 59) dał odczyt DT 37, w przypadku Phantoma 35. Można wnioskować, że sztywność Slazengera jest dużo poniżej 60.

Kolega napalony jak Arab na kurs pilotażu już porwał rakietę i będzie dzisiaj grał, ale w najbliższym czasie pożyczę.
Obiecane zdjęcia
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 16 paź 2013, 13:37 przez hokej, łącznie zmieniany 2 razy.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Slazenger Phantom 90

No super zdjęcia: (:]
Obrazek
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Slazenger Phantom 90

Hmm, ja je widzę w poście.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Slazenger Phantom 90

Nie dodałeś ich do jakiejś prywatnej galerii? Podobna rzecz stała się z fotkami z meczu Pio-hitman.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Slazenger Phantom 90

Przeładowałem, powinno być już ok.
Poprawiłem też w temacie Hitman vs Pio, sprawdź proszę wyczes czy wszystko jest ok.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Slazenger Phantom 90

Kurczę, ta rama ślicznie wygląda!
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Slazenger Phantom 90

No teraz widzę - piękna, też bym spróbował pograć. :D
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Slazenger Phantom 90

Właściciel rzeczonej ramy, grający stale Prestige`m Microgel MP 18x20 po 90min gry przekazał wnioski co następuje:
- precyzyjna jak żyleta.
- uderzenie sweetspotem to winner a`la Federer ( rotfl ).
- uderzenie niecentryczne to pocisk niesterowany, ale ręki nie wyrywa (ach ta mała sztywność).
Wnioski dla mnie o tyle ciekawe, że styl Kolegi można nazwać "wygrywanie poprzez zamęczanie". A tu mi orgastycznie syczy do ucha przez telefon o winnerach O_O (:] .

Więcej napiszę jak sam się do niej dorwę.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Slazenger Phantom 90

Robi wrażenie. Grałbym :).

Wróć do „Pozostałe”