goti
Początkujący
Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 23 kwie 2012, 22:59

Wilson BLX Pro Staff 95 vs Babolat Pure Storm Tour GT

Witam, miał okazję może ktoś grać tymi rakietami i może podzielić się odczuciami? Ewentualnie co można wyczytać ze specyfikacji jakie są, mogą być różnice w grze? ;] Babolat ponoć ma bardzo dobrą manewrowość co przy takiej sporej wadzę aż się wierzyć nie chce. ;p
Z góry dzięki za odpowiedzi. ;]

BTW. I jak to jest, że w Babolacie struny ważą 23g, a w Wilsonie 13g? ;-P
Przynajmniej według TW - Babolat waży 343g, a Wilson 326g. Rozumiem, trochę większa główka ale bez przesady aż taka różnica w wadzę? ;] Chyba, że to ważenie z ori naciągiem, i pewnie jakiś gruby jest w Babolacie.
Babolat:

Kod: Zaznacz cały

Pow. główki:  630 cm2/ 98 cali kw. 
Waga: 320 g 
Balans: 310 mm 
Sztywność: 69 ra 
Długość: 685 mm / 27 cali 
Szer. ramy: 21/21/21 mm 
Układ strun: 16 x 20

Wilson:

Kod: Zaznacz cały

Pow. główki:  613 cm2/ 95 cali kw. 
Waga: 313 g 
Balans: 310 mm 
Sztywność: 62 ra 
Długość: 685 mm / 27 cali 
Szer. ramy: 18/18/18 mm
Układ strun: 16 x 19
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wilson BLX Pro Staff 95 vs Babolat Pure Storm Tour GT

Jeśli obie ramy będą miały parametry zgodne z założeniami producenta to bardziej manewrowalny będzie BLX 6.1 PS 95 gdyż ma węższą ramę, mniejszą główkę i niższy swingweight.

Jej problemem jest tylko to, że mimo lekkości jest dość wymagająca.

A wymienione przez Ciebie różnice w wadze wynikają z rozrzutu parametrów. Te podane przez producenta są docelowe, a co wychodzi z fabryki to osobna sprawa.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
fufu10
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 16 cze 2009, 16:26
Lokalizacja: Kraków

Re: Wilson BLX Pro Staff 95 vs Babolat Pure Storm Tour GT

Rzeczywiście, bardziej manewrowalną ramą jest PS95, dla mnie była to nawet dość mocno wyczuwalna różnica. Ogólnie PST to całkiem fajna rama, ale głównie poleciłbym ją dla osób operujących z za końcowej linii. Jeżeli chodzi o mnie, to zdecydowanie lepiej grało mi się PS95. Kontrola, rotacja, manewrowalność i co najważniejsze czucie, to przewaga Wilsona. Jeżeli chodzi o moc to przewagę ma Babolat. Wilson to super rama, ale pamiętać tutaj trzeba że moc musimy sobie sami wygenerować ! Natomiast myślę że jest tu spora możliwość do tuningu (nie próbowałem) i zmiany charakterystyki tej ramy. Nie wiem niestety ile ważyły egzemplarze które testowałem, bo słyszałem że mogą znacząco różnić się parametrami.
NTRP-4.0
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Wilson BLX Pro Staff 95 vs Babolat Pure Storm Tour GT

fufu10 pisze:Nie wiem niestety ile ważyły egzemplarze które testowałem, bo słyszałem że mogą znacząco różnić się parametrami.
Niebezpieczeństwo jest dość wysokie moim zdaniem. Sam kupując Blade'y parowałem w sklepie chyba z 40 minut. Rozstrzał wagowy i balansów był niezły.
goti
Początkujący
Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 23 kwie 2012, 22:59

Re: Wilson BLX Pro Staff 95 vs Babolat Pure Storm Tour GT

A która ramą się lepiej rotuję ? Bo różnica w przeplocie niewielka.

Nie chce zakładać nowego tematu więc może tu jeszcze spytam. Ewentualnie może jakaś inną rakietę znacie z wagą powyżej 300g, która da mi mega duży dostęp do rotacji, sporą kontrolę, dużą stabilność, małą moc.
Awatar użytkownika
fufu10
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 16 cze 2009, 16:26
Lokalizacja: Kraków

Re: Wilson BLX Pro Staff 95 vs Babolat Pure Storm Tour GT

Tak jak już napisałem, w moim odczuciu lepszy dostęp do rotacji oferował Wilson.
NTRP-4.0
goti
Początkujący
Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 23 kwie 2012, 22:59

Re: Wilson BLX Pro Staff 95 vs Babolat Pure Storm Tour GT

No to już zdecydowałem szukam Wilsona tylko na razie ciężko coś dostać w dobrej cenie z używek, może jakieś podobne rakiety polecicie?
6.1 Tour 90 dla mnie trochę za trudny, znowu stary Wilson Ultra kevlar 95 wagowo, sw, manewrowość dla mnie idealne tylko za dużo mocy za mało kontroli, a waga 343 z naciągiem, której nie czuć i nie ciąży tak po 2h gry jak w Tourze.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wilson BLX Pro Staff 95 vs Babolat Pure Storm Tour GT

Widzę, że temat zboczył w innym kierunku. Jeśli oczekujesz porad odnośnie innych rakiet proszę założyć temat w "Co wybrać?" i tam kontynuować.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Pozostałe”