Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Pacific "Zero Tolerance"

O tym, że można utrzymać parametry sprzedawanych rakiet na porządnym poziomie świadczy program Pacifica (a wcześniej Fishera) "Zero Tolerance", który gwarantuje, że rakiety tego samego modelu są identyczne co do parametrów. Niestety "wielcy" mają tak dużą sprzedaż, że mają w głębokim poważaniu klientów, a koszty by im pewnie mocno wzrosły, jakby trzeba było co drugą wyprodukowaną rakietę odrzucać (a ile podrób na rynku by było ;) ).
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Pacific "Zero Tolerance"

Ppeter, "No Tolerance" dotyczy chyba tylko wagi rakiety, natomiast innych parametrów nie.
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Szuma
Orator
Orator
Posty: 597
Rejestracja: 10 mar 2009, 14:10
Lokalizacja: Warszawa/Ostrowiec Św.

Re: Pacific "Zero Tolerance"

ppeter pisze:O tym, że można utrzymać parametry sprzedawanych rakiet na porządnym poziomie świadczy program Pacifica (a wcześniej Fishera) "Zero Tolerance",który gwarantuje, że rakiety tego samego modelu są identyczne co do parametrów. Niestety "wielcy" mają tak dużą sprzedaż, że maja w głębokim poważaniu klientów, a koszty by im pewnie mocno wzrosły, jakby trzeba było co drugą wyprodukowaną rakietę odrzucać (a ile podrób na rynku by było ;) ).
Potwierdzam, miałem 3 ramy Fischera i wszystkie miały parametry zgodne co do grama i milimetra. Co do innych producentów to najgorzej wypada Wilson moim zdaniem, miałem w rękach 3 ramy które różniły się od siebie balansem o ok. 6-7mm. :] Już nawet nie mówię o jakości lakieru który odpada od samego patrzenia się...
W Babolacie chociaż balans się zgadza przeważnie, różnice w wadzie to już norma niestety. :/
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Pacific "Zero Tolerance"

ppeter pisze:O tym, że można utrzymać parametry sprzedawanych rakiet na porządnym poziomie świadczy program Pacifica (a wcześniej Fishera) "Zero Tolerance", który gwarantuje, że rakiety tego samego modelu są identyczne co do parametrów.
To jest niestety niedopowiedzenie... tak jak napisał SevenUP gwarancję masz tylko na wagę rakiety.
SevenUP pisze:Ppeter, "No Tolerance" dotyczy chyba tylko wagi rakiety, natomiast innych parametrów nie.
Poza tym ten "Zero Tolerance" jest tylko dla kilku modeli. :(
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Pacific "Zero Tolerance"

SevenUP pisze:ppeter, No Tolerance dotyczy chyba tylko wagi rakiety, natomiast innych parametrów nie.
Ze strony Pacifica:
This is Pacific's guarantee that you always have 100% identical racquets, so your game depends on your form on the day, and not on differing racquets.
W wolnym tłumaczeniu, Pacific gwarantuje, że zawsze otrzymasz w 100% identyczne rakiety, więc Twoja gra zależy od dyspozycji dnia, a nie od różniących się rakiet.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Pacific "Zero Tolerance"

Ppeter, gwarantuję Ci, że "Zero Tolerance" dotyczy tylko wagi.
TW sprawdzało to swego czasu u źródła czyli Fischera.

Oto rozwinięcie...
Tennis Warehouse pisze:Fischer's No Tolerance Guarantee ensures each frame is made to its specified unstrung weight. Unstrung, unused frames feature a money-back guarantee good for 30 days from purchase if the customer is not satisfied the frame meets the weight specified.
Tłumaczenie pisze:Gwarancja "No Tolerance" Fischera zapewnia, że każda rama jest wykonana tak aby była zgodna z określoną przez producenta wagą bez naciągu.
Nienaciągnięte, nieużywane rakiety obejmuje gwarancja zwrotu pieniędzy jeśli w ciągu 30 dni od dokonania zakupu klient stwierdzi iż rakieta nie spełnia podanego kryterium wagowego.
Ten tekst dodawali w opisach ram na stronie żeby uniknąć potencjalnych nieporozumień.
Jak widać, słusznie. :wink:

Jakoś nie sądzę aby Pacific sam z siebie rozwinął to na wszystkie parametry.
Problem jest taki, że wagę i balans można zagwarantować.... ale jak dorzucimy do tego swingweight to zaczynają się poważne schody. Dlatego najbardziej realnym rozwiązaniem jest pomiar rakiet po wyprodukowaniu i podawaniu ich dla każdego modelu z osobna. Choć jak pokazał Donnay i z tym można mieć problem. rotfl
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Pacific "Zero Tolerance"

Na stronie Fishera faktycznie była notka o wadze, na stronie Pacifica nic takiego nie znalazłem, poza tym odnosiłbym to tylko do parametrów podawanych na stronie producenta, czyli waga, balans, przekrój ramy. Wydaje mi się, że ludzie na TW podawali, że jeżeli była odchyłka w balansie to niemal pomijalna, poza tym wystawianie takiego opisu na stronach amerykańskich aż prosi się o proces. ;)

Zaglądnąłem do katalogu online, jest tam użyte sformułowanie "in racquet specification & racquet quality" w opisie "Zero Tolerance", czyli 100% zgodności co do specyfikacji i jakości.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Pacific "Zero Tolerance"

Naprawdę nie wiem czemu się upierasz ale proszę Cię bardzo. :rolleyes:
Wpis pracownika TW odnośnie "Zero Tolerance" Pacifica z 2011 roku.
Tennis Warehouse pisze:The unstrung static weight is guaranteed to be zero tolerance. Balance and swingweight etc may vary.
Tłumaczenie pisze: Waga bez naciągu jest gwarantowana, tj. ma zerową tolerancję. Balans i swingweight etc. mogą być różne.
Mimo odnalezienia tego wpisu zapytałem o tą kwestię ponownie. Tak dla pewności.

Fischer oraz, jak mam nadzieję, obecnie Pacific z reguły trzymają parametry. Ale kwestia jaką poruszamy to co naprawdę gwarantuje "Zero Tolerance". I między innymi dlatego mam nadzieję iż Pacific pokusi się o reedycję, którejś Pro 98-mki.

P.S.:
ppeter pisze:Na stronie Fishera faktycznie była notka o wadze, na stronie Pacifica nic takiego nie znalazłem, poza tym odnosiłbym to tylko do parametrów podawanych na stronie producenta, czyli waga, balans, przekrój ramy.
Również sztywność i nie tylko... przykładzik.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Pacific "Zero Tolerance"

Nie upieram się, przytaczam to co napisał na swoich stronach Pacific, jeżeli "specification" to dla nich waga, to im gratuluję. Na tyle co przeglądnąłem ich stronę, nigdzie nie znalazłem informacji, że to dotyczy wagi, a tak jak pisałem, pamiętam takie adnotacje na stronach Fischera.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Pacific "Zero Tolerance"

Co, jak sam napisałeś, nie oznacza, że jest problem. Fischer trzymał parametry nawet kiedy nie zobowiązywał się do tego. Jeśli z Pacificem jest podobnie to nic tylko się cieszyć. :::gd:::
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Pacific "Zero Tolerance"

Napisałem do Pacifica i odpisali mi, że "Zero Tolerance" dotyczy wagi i sztywności, natomiast balans zawsze może trochę się różnić.
Skoro sztywność ma być identyczna to wygląda na to, że przekrój ramy powinien być utrzymany, a SW niekoniecznie ze względu na balans (nie chce mi się już o to do nich pisać).
Przy okazji dostałem ulotkę na temat nadchodzącej technologii BX2 (bazalt2), więcej bazaltu w bazalcie, lżejszy, mocniejszy, lepiej tłumi :wink:.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pacific "Zero Tolerance"

ppeter pisze:Przy okazji dostałem ulotkę na temat nadchodzącej technologii BX2 (bazalt2), więcej bazaltu w bazalcie, lżejszy, mocniejszy, lepiej tłumi :wink:.
To teraz trzeba czekać na promocje tych z gorszym bazaltem :).
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Pacific "Zero Tolerance"

W USA BX2 ma być jakoś w środku roku.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pacific "Zero Tolerance"

El Diablo pisze:W USA BX2 ma być jakoś w środku roku.
Zapytałem Tennispoint.com i ma być od... poniedziałku.* :)

*
SPOILER:
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Pacific "Zero Tolerance"

ppeter pisze:Napisałem do Pacifica i odpisali mi, że "Zero Tolerance" dotyczy wagi i sztywności, natomiast balans zawsze może trochę się różnić.
Trochę to trwało ale Tennis Warehouse podał co Pacific rozumie pod pojęciem "Zero Tolerance":
  • waga bez naciągu +/- 3g
  • balans bez naciągu +/-2mm
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Pozostałe”