Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Yonex 2011

Jeśli wierzyć słowom przedstawiciela Yonexa na USA, które zostały puszczone na FB to w 2011 będą nowe Yonki...

RDiS 100-tka ma być zmieniona. Nie wiadomo tylko czy to będzie tylko niewielka aktualizacja + zmiana farby czy totalnie nowy szpadel.

Aha i żeby nie było... nowe szpadle mogą być związane z... UWAGA! Przejęciem Karoliny Woźniackiej!

Obrazek
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Yonex 2011

Karolina jest niezbyt zadowolona z Babolca? W sumie dziwne by było gdyby firma odpuszczała taką zawodniczkę (wyniki, medialność).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2011

Kontrakt kończy się w tym roku. Skoro Dementiewa nie będzie już na liście płac to może wysupłali coś i oferta była bardziej atrakcyjna. Babolat ma raczej dość pełną promocję (PD - Clijsters, PDR - Roddick (choć żeby było śmieszniej gra PD), APD - Nadal/Tsonga/Schiavone, Pure Storm - Gonzalez... właściwie tylko PS Ltd. nie ma jakiegoś bardzo znanego nazwiska).

Obrazek
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Yonex 2011

Wiesz, PS Ltd. i gra Woźniackiej? To już trzeba być bardzo naiwnym by to kupić ... :D
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2011

Wiesz Vi... jakby nie było Babolat na początku miał 2 dobre packi... Pure Controla Gen.I oraz Soft Controla. Potem zmiana macierzy PC Gen.II, brak SC... aby w końcu totalnie przerobić PC na to co było po roku 2000.

Babolat jednak wyrósł na potęgę dzięki tweenerom.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Yonex 2011

ED, przecież Ty wiesz, że według mojej ręki to Babolat nigdy nie zrobił dobrej rakiety rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2011

Nowe ramy będą z linii zwanej V Core, która ma zastąpić RDiS.
Woźniacka będzie promować i za pewne używać V Core 100S, jest to czerwono biała rama z ramą zmienną w przedziale 22-24mm. "S" w nazwie odnosi się do "spin" (rotacja).

Będą jeszcze inne V Core'y, mianowicie 95D i 98D. "D" w tym przypadku odnosi się do "drive". Ramy są również czerwono białe ale kosmetyka będzie inna. 95 będzie miała ramę zmienną 20-21mm, a 98-ka 21-22mm, waga to kolejno 320g (balans 310mm) i 305g (315mm). Oba kijki mają przeplot 16x20. 100S ważyć ma 300g, mieć balans 320mm i przeplot 16x19. Wagę podano dla ram bez naciągu.

Informacje dostarczył zweryfikowany user z TT o pseudonimie "jura".
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yonex 2011

ED to ma dojścia :!:brv_cmn:!: :)
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2011

Żadne dojścia. Jura dzieli się informacjami które zdobywa. Na tym polega zdrowy tenisowy entuzjazm. Dowiadujesz się czegoś to się tym dzielisz i tyle. :)

Sztuką jest oddzielić bełkot, kłamstwa i wodolejstwo od rzetelnych informacji... ale w sumie wszystko się sprowadza do zorientowania się kto jest kim i nawiązaniu kontaktów.

Łedit:
Parametry dla ram bez strun...
V Core 95D RA67, SW 286
V Core 98D RA67, SW 277
V Core 100S RA71, SW 284

Aby móc porównać do danych TW inny szpadel Yonka, który TW już zmierzyło...
E Zone 100 RA68, SW 272
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Yonex 2011

Jeżeli dobrze kojarzę, to sztywność dla rakiet V Core podana jest przed naciągnięciem (więc przyjdzie odjąć jakieś 3 punkty :wink: ).
Obrazek
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yonex 2011

Raczej ramy nie pode mnie ;). Ale wersję "Drive" sobie spróbuję.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Yonex 2011

"Babskie kolory"?... ale za to patriotyczne :wink: Też zamierzam wypróbować te nowe packi, myślę że w Polsce będą Marzec/Kwiecień.
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yonex 2011

bugaloo pisze:"babskie kolory"?... ale za to patriotyczne :wink: Też zamierzam wypróbować te nowe packi, myśle że w Polsce będą Marzec/Kwiecień.
Nie, "babskość" mnie nie zraża. Nie w przypadku Yonex'ów. Wolę przeploty otwarte, ale przy jednak niższym RA niż wersja 100S. A 98'kę spróbuję dla frajdy, tak jak wcześniej E-Zone'a.

Bugaloo, z tym marzec/kwiecień to jakoś potwierdzone info, czy przypuszczenie?
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Yonex 2011

Potwierdzone - raczej nie :wink: To bardziej moje przypuszczenia po lekturze TW (wątek nowych ram Yonex'a został tam chyba zdjęty, bo nie mogę go znaleźć). Dodałem po prostu około miesiąca opóźnienia w stosunku do planowanej premiery. Odnośnie sztywności, to ramy Yonex'a (seria E Zone) mimo wysokiego jej indeksu wydają się stosunkowo komfortowe.
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yonex 2011

Zatem czekamy :)
bugaloo pisze:Odnośnie sztywności, to ramy Yonex'a (seria Ezone) mimo wysokiego jej indeksu wydają się stosunkowo komfortowe.
"Stosunkowo" to tak, racja. Jednak, jak dla mnie nieco E-Zone 100 jest za sztywna.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Yonex 2011

Sztywna jest, to fakt ale wydaje się ciut przyjaźniejsza niż inne packi z RA 68 :wink:
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2011

bugaloo pisze:Jeżeli dobrze kojarzę, to sztywność dla rakiet V Core podana jest przed naciągnięciem (więc przyjdzie odjąć jakieś 3 punkty :wink: ).
Tak ale masz podane dla porównania parametry E Zone'a 100 i różnica między naciągniętą, a nie naciągniętą wynosi... 0! Także spokojnie.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2011

Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
amber
Nowy
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 13 paź 2010, 11:31

Re: Yonex 2011

Witam!
Może te informacje będą pomocne w rozszyfrowaniu nowych rakiet Yonka.
http://www.powershow.com/view/2abd36-Mm ... OREEU?r=se
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2011

Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Yonex”