Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Przesiadka z Yonex RDS001 na RDS006 (wydzielony)

Nigdy nie grałem Y006, ale mam znajomego, który przerzucił się na tę ramę z uwaga ... Y001. Podobno kontrola i komfort wzorowe.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: RAKIETA=> Yonex RDS 006

To nie musi dziwić. Po prostu 001 mogła być dla niego zbyt wymagająca (może za mało mocy, za duża waga itd.).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: RAKIETA=> Yonex RDS 006

Wcale mnie to nie dziwi. Jak napisał Vivid - "jedynka" wymaga. Sam mam poczucie w chwilach słabości, że przydałoby się coś lżejszego, że łatwiej byłoby się "wyrobić na piłkę". Czasem sięgam wtedy po RDX100, który w swych założeniach jest bardzo, bardzo bliski RDS006 (jak i RDX150 Vivid'a). To są bardzo solidne rakiety. Idealne "klubówki" - ich recenzje były już pisane.
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: RAKIETA=> Yonex RDS 006

Pamiętajcie, iż w założeniach są to zdecydowanie inne ramy. Powiedziałbym, że stworzone do innych celów i innych typów graczy. Stąd moje lekkie zdziwienie, iż można tak bardzo zmienić preferencje co do rakiety.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: RAKIETA=> Yonex RDS 006

Nic z tych rzeczy. Ponieważ lubuję się w motoryzacyjnych metaforach - co jest lepsze:
- Fiat 500
- LandRover Defender
- Lamborghini Gallardo?
Śmiem zaryzykować tezę, że dla dowolnego kierowcy każdy z tych samochodów będzie najlepszy... w zależności od tego, do czego będzie potrzebny. Na samotną przejażdżkę niemiecką autostradą wziąłbym Gallardo, ale na zatłoczone ulice Warszawy zdecydowanie wybieram "Pięćsetkę". Pomijam fakt, że Lambo utknie na pierwszym krawężniku - o ile dotrze do niego przez dziury w naszych drogach... A nawet jak dotrze i jakimś cudem na krawężnik wjedzie (albo jak będzie miejsce przy krawężniku), to i tak zaraz mi go ukradną lub porysują. Defender dobrze poradzi sobie z dziurami, ale wziąłbym go raczej na rodzinny wypad na Mazury. Teoretycznie najlepszy byłby czteronapędowy kompakt z mocnym silnikiem (coś na podstawie czego buduje się rajdówki WRC), ale on w swojej uniwersalności traci głębię zalet wszystkich aut wymienionych wyżej.

Tak samo jest z rakietami. O ile Yonex RDS001 jest rakietą wymagającą i dającą dużo radości przy ambitnym graniu, o tyle lekką, łatwą i przyjemną rakietą do przebijania jest RDX100 (vel. RDS006). Jeśli w danym momencie mam ochotę "poprzebijać", to frajdy więcej będzie z "setki". ;)
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: RAKIETA=> Yonex RDS 006

Sęk w tym Yogi, że obie wspomniane paletki są jakby na innych krańcach. Czymś pośrednim byłby RDS 003. Taki (powiedzmy) kompakt w nomenklaturze samochodowej. Zgodzisz się?
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: RAKIETA=> Yonex RDS 006

Zgoda, choć ja za "pomiędzy" uznałbym raczej RDS002. Niemniej jednak działa to tylko jeśli oczekujesz czegoś "uniwersalnego" na stałe. Jak chcesz czegoś "kompletnie innego", to wtedy bierzesz "szóstkę" lub "jedynkę"... ;) I całe szczęście, że jest wybór.
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®

Wróć do „Yonex”