Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Yonex Ezone 2017 Lite

Po doświadczeniach z DR (odchodzenie od Yonex’owatości) i wejściem w kategorię +50 :/ doszedłem do wniosku, że do końca kariery tenisowej zostanę ze swoimi Yonex’ami Ezone Xi lite. Kiedy w tym roku pojawiła się nowa już 5 generacja Ezone’ów to nawet specjalnie nie zainteresowałem się. Całkiem przypadkiem, zauważyłem, że przy wersji Lite powrócono do bardziej otwartego układu strun czyli 16/18 tak jak w Xi (DR ma 16/19) oraz kształt ramy jest prawie identyczny z Xi (różnią się mostkiem – w Xi jest na 8 strun, w E 2017 jest 6 jak w DR). Wyglądało, że Yonex wraca do korzeni, a że ostatnio lepiej grało mi się lżejszymi packami to zanabyłem 1 na próbę.

W tej 5 już generacji Yonex zrezygnował z dodatkowych literek w oznaczeniu i teraz jest to tylko Ezone (jak 1 generacja) (dalej będę pisał E 2017).

Yonex Ezone Lite 2017
Główka – 100’ (645)
Waga – 270 g
Balans – 33,0 cm
Długość – 27’
Sztywność – 64
Grubość ramy – 24/26/22 mm.
Układ strun - 16/18

Wygląd
Malowanie matowe czarno limonkowe ale ciemniejsze niż w DR(1), wzornictwo niestety mniej profi niż w DR „blue”. Kształt ramy i rozmieszczenie przelotek (poza mostkiem) wygląda na identyczne z Xi czyli bardziej „Yonex’owy”. Sam przekrój ramy opływowy jak w DR.

Parametry
O ile przy Xi ciężko było znaleźć egzemplarz który dokładnie spełniał specyfikację to przy E 2017 wszystko jest dokładnie zgodne.
Same parametry są praktycznie identyczne jak w DR Lite poza sztywnością, którą obniżono z 67 na 64.

Gra
Packę jak zwykle naciągnąłem swoim podstawowy drutem MSV Fokus Hex 1,10 mm, ale nie wciągałem jej lżej jak DR’y tylko tak samo jak posiadane Xi (23/22).
Czuć, że rakieta jest lekka, ale też z racji na opływowy kształt macha się nią szybciej niż Xi.
Sweetspot jest w końcu duży jak przystało na Yonex’a :D , no i czuć że rama jest miększa :D .
Mimo, że zeszli ze sztywności to rakieta generuje bardzo dużo mocy, było więcej niż z Xi która była o 10 g cięższa O_O . Czuć dynamikę rakiety.
Dostęp do rotacji bardzo dobry, jest lepszy niż w DR.
Rakieta jest bardzo manewrowalna, wiadomo niska waga, ale pomaga też aerodynamiczny profil ramy.
Stabilność z racji na wagę nie jest jej mocną stroną.
Precyzja zagrań jest porównywalna z DR które mają przecież gęstszy przeplot (16/19) i jest lepsza niż w Xi które mają taki sam przeplot (16/18).

Tak się składało, że nowego Ezona mogłem sprawdzać jedynie w grze na punkty, a że przeciwnicy byli wymagający to mecze zaczynałem od standardowego, sprawdzonego zestawu czyli Xi, dopiero w okolicach początku lub połowy 2 seta brałem E 2017.
I tu mimo wkradającego się zmęczenia po ponad 1 h, grałem nowym E 2017 mocniejsze piłki, serwis też znacznie mocniejszy i bardziej rotowany. Kolega powiedział, że jak od początku grałbym E 2017 to on by nic wtedy nie ugrał.

No i cóż, drugi egzemplarz już zamówiony, a i żoneczka pod choinkę już dostała swój.

Jak pisałem wyżej jedyny mankament to waga, trochę za lekko – liczyłem że jak przy Xi będzie trochę więcej gramów niż podają w papierach, a tu nic, dokładnie tyle co napisali. Niestety model E 2017 285 g ma już gęstszy przeplot (16/19) i czuję , że to byłoby nie to, tym bardziej że sztywność jest sporo wyższa bo 68 O_O .

Dla kobiet, albo lubiących lekkie rakiety bez przesadnego balansu na główkę, E2017 Lite może być idealną propozycją. Rakieta daje dużo przyjemności z gry, taki solidny tweenerek.
Yonex fan

Wróć do „Yonex”