Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2017

Django pisze:Czy przy dłuższych wersjach ram moment bezwładności jest większy zazwyczaj tak jak w powołanych wyżej przypadkach?
Jeśli przedłużasz dźwignię to nie ma innej możliwości...

Zresztą napisałem, że moją obawą jest to, że Yonex prawdopodobnie się nie wysilił i po prostu uciął ramy 0,5 cala dalej niż przy standardowych ramach....
El Diablo pisze:DR98+ wygląda jak najzwyczajniej w świecie przedłużona DR98 bez rekonfiguracji layupu i masy...
Jeśli tak samo zrobili z innymi ramami to DR100+ może mieć balans w okolicach 2HL przy momencie bezwładności na poziomie 345 jednostek... tylko kto to tym ma grać? ...
Chodzi o to, że są 2 podstawowe podejścia do przedłużek...
1) Rama wychodzi z matrycy i jest ucinana dalej niż standardowa - pamiętamy, że przedłużenie rakiety to tylko dłuższa rączka, nie zmienia się w ramie nic innego.
2) Rama ma zmieniony layup czyli rozkład masy - bardziej kosztowna sprawa bo po odcięciu dodatkowej długości nie stworzymy ramy standardowej.

Podejście pierwsze jest najbardziej ekonomiczne, tłucze się wszystko na tym samym layupie i matrycy. Wada jest jedna, jeśli są to przedłużki ram cięższych to produkt końcowy może być maczugą.
Podejście drugie jest trudniejsze bo stworzenie dobrej przedłużki jest sztuką. Trzeba tak ustawić wszystko w ramie żeby z jednej strony była manewrowalna, a więc posiadała odpowiedni balans, a z drugiej strony żeby miała wystarczająco dużo masy w okolicach górnej części główki żeby była stabilna.

Ponadto należy pamiętać iż dostosowanie parametrów sprowadza się do doważenia rakiety ołowiem, pianką oraz innym materiałem "dociążającym" - i dotyczy to każdej ramy. Nie łudźcie się, że kupując RF97 dostajecie "czysty grafit" (choć jak wielokrotnie podkreślałem rama 100% grafitowa, nie jest nią nigdy nawet w zbliżonych proporcjach). Nie będę dobijał fanów linii Prestige gdzie tego najbardziej wartościowego materiału musi być mniej bo CAP'y ważą swoje.

Wróćmy jednak do meritum...

Deklarowana masa i balans modeli, których dotyczy temat...
SV98 305g/315mm
SV98+ 305g/325mm

SV100 300g/320mm
SV100+ 300g/330mm

DR98 310g/310mm
DR98+ 310g/320mm

DR100 300g/320mm
DR100+ 300g/330mm

Co na podstawie tego możemy wywnioskować? Jeśli wierzyć w rozbieżności w momencie bezwładności jakie opublikował TW można założyć iż modele "+" mają ten sam layup co modele standardowe. Co za tym idzie po ich skróceniu do 27 cali i "uzupełnieniu" różnicy w masie i przesunięciu balansu można uzyskać model standardowy. Jedyne co się nie układa to wyższa sztywność dla pozostałych modeli przedłużonych ale to może być kwestia partii produkcyjnej, jakby nie było dopuszczalne odchyłki są tu spore.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yonex 2017

Dobra, teraz tylko liczyć, że DR98+ będzie w EU. Nie pogardzę i przytulę na testy. :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2017

Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2017

Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Yonex 2017

Andy i Chris przesiadają się na DR98+ po tym teście. Andy ze "zwykłego" DR98, a Chris z przedłużanego Roddicka (czy jak się tam teraz ten Pure Drive nazywa). A w polskich sklepach będą plusy? Czy trzeba ewentualnie ściągać?
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2017

Trzeba ściągać.
Dzwoniłem do dystrybutorów Yonexa w Polsce, Niemczech i UK jak również do TW Europe. Wszyscy twierdzili, że ten, jak i inne wyżej wymienione przedłużki, nie są przewidziane na rynek europejski.

Nie pierwsze dziwne posunięcie Yonexa.
Problem nie sprowadza się tylko do tego, że przewidzieli te przedłużki na rynek USA, ale również do tego, że to jest ostatni sezon Ezone DR, pod koniec roku ma wyjść aktualizacja tej linii w której też jakaś przedłużka ma być... tylko czy będzie równie dobrze oceniona jak DR?
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Django
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 8 wrz 2010, 13:39
Lokalizacja: Tarnów

Re: Yonex 2017

http://www.Yonex.co.jp/sp/tennis/news/2 ... 11500.html

Wersja 98 o wadze 305 gram o balansie 315 mm.
Yonex :)
2_D
Orator
Orator
Posty: 583
Rejestracja: 27 sty 2016, 16:08
Lokalizacja: K.G.

Re: Yonex 2017

U nas także zapowiadają nowe Yonexy: http://Yonex.com.pl/nowy-ezone/
Awatar użytkownika
Django
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 8 wrz 2010, 13:39
Lokalizacja: Tarnów

Re: Yonex 2017

Yonexy Ezone 2017 również pojawią się w niebieskiej farbce jak DR.
Yonex :)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2017-2018

Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Yonex 2017-2018

Całkiem fajna rama, 97 LG, albo G chętnie bym zobaczył w swojej torbie. Jeśli będę grał więcej w tym roku to może sobie sprawię. :)
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yonex 2017-2018

I oby była przyjemniejsza w czuciu niż Duel G (za "tępa i metaliczna")... jak np Tour G. :)
Awatar użytkownika
Django
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 8 wrz 2010, 13:39
Lokalizacja: Tarnów

Re: Yonex 2017-2018

Używałem przez rok DG 97 (310) a obecnie DG 97 w wersji cięższej. Jestem ciekawy jak będzie po zmianie układu strun na 16 x 19 z dotychczasowego 16 x 20 :) . W mojej ocenie tą dodatkową strunę bardziej czuję w 330-tce niż 310-tce :) . Być może następnym razem pominę tą topową strunę poziomą - na tt bodajże jest taki temat.

Malowanie - trochę dziwny mi się wydaje ten niebieski pasek :) . Ciekawe jak wygląda rama po drugiej stronie jeśli chodzi o kolorki.

Zobaczymy czy będzie tym nowościom bliżej do Tour G czy DG zarówno jeśli chodzi o manewrowość oraz czucie.
Yonex :)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Yonex 2017

El Diablo pisze:[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=mN7_tWKP37k[/youtube]
O! Z tym "czymś" w łapie to ostatnio ZG przyłapałem :twisted:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2017-2018

Podejrzewam, że prędzej ze standardową 100-tką niż przedłużaną 98-mką.

Nawiasem nowe Vcore Pro wyglądają dużo lepiej niż na zdjęciach Yonexa...
https://uploads.tapatalk-cdn.com/201802 ... a9d7dd.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/201802 ... 1ef5ad.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/201802 ... 49285b.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/201802 ... 85e636.jpg
@Peter Szucs
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Yonex 2017-2018

Te literki, ta farba ... takie jak Heady z linii Prestige Graphene Touch .... ??? ....
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Django
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 8 wrz 2010, 13:39
Lokalizacja: Tarnów

Re: Yonex 2017-2018

Yonex :)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2017-2018

Nowe Vcore'y zastępujące SV-ki...

Vcore 95
Obrazek
Vcore 98
Obrazek
Vcore 100
Obrazek

W zasadzie w powyższym zmieniono trochę rozkład przeplotu, głównie w aspekcie wchodzenia strun w ramę - widać to najlepiej na wydłużonym kanale przelotek na widełkach.
Obrazek

No i zrobili zagłębienie na przelotki w czubie główki - tego typu zagłębienia znaleźć można w pierwszej generacji Pure Strike'ów, Steamie 99 (a co za tym idzie w modelu Blade 99).
Obrazek

Dodali jeszcze "płetewki" przy mostku i go nieco przemodelowali...

Zasadniczo więcej kosmetyki niż zmian. Jeśli coś zmienili w layupie to może być inna rama od poprzedniczki, jeśli nie zmienili to lepiej zakupić poprzedniczki na wyprzedaży.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Yonex 2017-2018

Kurczę, jak dla mnie to Yonex: a) coś za często miesza w tych swoich liniach (mam wrażenie, że częściej niż inni producenci, ale może się mylę) oraz b) ma za dużo różnych linii rakiet i nie bardzo wiadomo, która jest dla kogo i czym się między sobą różnią.

Ktoś jeszcze tak to widzi?
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2017-2018

Artlight pisze:Kurczę, jak dla mnie to Yonex: a) coś za często miesza w tych swoich liniach (mam wrażenie, że częściej niż inni producenci, ale może się mylę) oraz b) ma za dużo różnych linii rakiet i nie bardzo wiadomo, która jest dla kogo i czym się między sobą różnią.

Ktoś jeszcze tak to widzi?
Nie zgodzę się z pogrubionym fragmentem.
Yonex ma 4 linie, a w zasadzie 3 z czego jedna ma 2 podgrupy.

Linie:
1. Ezone
2. Vcore:
  1. Vcore
  2. Vcore Pro
3. Astrel

Ezone to typowe baselinerowe tweenery PD, APD, Burn, T-Flash etc.
Astrel to ramy dla seniorów.
Jedynie linia Vcore jest trochę rozmyta bo Vcore 100 to tweener porównywalny do Ezone'ów 98/100.

Dlatego w mojej ocenie podział jest zbyt mętny ale nie jest wcale gorszy od wielu nakładających się na siebie linii jakie ma np. Head.
Prestige, Radical, Speed, Instinct, Extreme... jak jeszcze dołożymy do tego modele lite i o różnych główkach to dopiero mamy pomieszanie z poplątaniem.

Wilson też w swojej ofercie robi syf podciągając dziwnie niektóre model pod daną linię...
Linia Ultra nastawiona na dynamikę ma w sobie Ultra Toura wypranego z dynamiki.
Linia Blade dostała w spadku Steama 99 figurującego obecnie pod nazwą Blade 99.

Najbardziej przejrzystą linię ma obecnie chyba Tecnifibre - T-Flashi T-Fight z numerkami odpowiadającymi wadze poszczególnych modeli. Proste.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Yonex”