Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Yonex Vcore Duel G 100 280g (LG)

Yonex Vcore Duel G 100 - wersja LG - 280 g

Główka – 100’ (645)
Waga – 280 g
Balans – 33,5 cm
Długość – 27’
Sztywność – 62
Grubość ramy – 20/21,5/21,5 mm.
Układ strun - 16/20

Wygląd:
Malowanie nie do końca mnie przekonało, bardziej pasowało by dla Ezone’ów.
Sama rama z racji na grubość wygląda mocno profi.

Parametry:
Parametry mierzalne w domu dokładnie spełniają specyfikację.

Gra:

Najpierw packę naciągnąłem swoim podstawowy drutem MSV Fokus Hex 1,10 mm, i pomny doświadczeń z wersją Vcore Si zszedłem na pionach o 1kg (22/22) względem tego co wciągam w posiadanym Vcore Xi (23/22). Niestety wraz było bardzo twardo (subiektywnie tak ze 24/23. Wyciąłem i wciągnąłem MSV Fokus Hex Soft 1,15 mm 21/20 kg O_O . Teraz odpowiada to odczuciom z Vcora Xi przy 23/22 kg. Dlaczego tak jest, nie mam pojęcia. Wygląda jakby po naciągnięciu rama jakoś rozprężała się i robiło się o 2 kg więcej. Częściowo pewnie ma na to wpływ ilość strun poziomych - 20.

Rakieta jest wymagająca, sweetspot mały, może trochę większy niż w Si, ale jak na Yonex to jednak bardzo mały.
Nie grałem nią za dużo, ale tej miękkości (sztywność tylko 62) praktycznie nie czuć.
Na razie nie mogę wskazać jakichś specjalnych zalet poza wąską ramą. Niby przy tej sile naciągnięcia (21/20) jest : kontrola, rotacja, dobry serwis ale ta ilość strun poziomych (20) przeszkadza tej rakiecie jeśli będzie w rękach amatora (NTRP 3-4).
Myślę, że w niej dobrze sprawdzały będą się dynamiczne naciągi.

Podsumowując, packa dla bardziej poważnie podchodzących do tenisa.
Yonex fan
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex Vcore Duel G 100 280g (LG)

Słowem ten egzemplarz Japońcom nie wyszedł. ;)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Yonex Vcore Duel G 100 280g (LG)

El Diablo pisze:Słowem ten egzemplarz Japońcom nie wyszedł. ;)
Na pewno ja nie jestem grupą docelową dla tego produktu, aczkolwiek potrzymam go jeszcze, bo jest dobry do poprawiania techniki.
Yonex fan
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Yonex Vcore Duel G 100 280g (LG)

Lechu67 pisze:Podsumowując, packa dla bardziej poważnie podchodzących do tenisa.
Kobiet ... :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Miran
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 12 wrz 2012, 15:59
Lokalizacja: Laskowa

Re: Yonex Vcore Duel G 100 280g (LG)

Lechu czy mógłbyś dodać jeszcze coś o tym Duelu z perspektywy czasu.
Ja kupiłem okazyjnie dwa 300g i jestem ciekawy jak się tym będzie grało.
Odbijałem 97 310g i było bardzo przyjemnie ale to może być jednak zupełnie inna rakieta.
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Yonex Vcore Duel G 100 280g (LG)

Lechu67 pisze: Najpierw packę naciągnąłem swoim podstawowy drutem MSV Fokus Hex 1,10 mm, i pomny doświadczeń z wersją Vcore Si zszedłem na pionach o 1kg (22/22) względem tego co wciągam w posiadanym Vcore Xi (23/22). Niestety wraz było bardzo twardo (subiektywnie tak ze 24/23. Wyciąłem i wciągnąłem MSV Fokus Hex Soft 1,15 mm 21/20 kg O_O . Teraz odpowiada to odczuciom z Vcora Xi przy 23/22 kg. Dlaczego tak jest, nie mam pojęcia. Wygląda jakby po naciągnięciu rama jakoś rozprężała się i robiło się o 2 kg więcej. Częściowo pewnie ma na to wpływ ilość strun poziomych - 20.
To mnie zaintrygowało. Właśnie gram nowym Ezonem 100, który zastąpić ma wysłużoną APD, wciągniętym dla mnie standardowo 23/23 (tym samym naciągiem co zawsze) i mam wrażenie, jakby było co najmniej 2-3 kg silniej. Sztywność nieco niższa co prawda, ale i tak przy odbiciu jest wrażenie "poduszki" w stosunku do Babolata. Teraz wciągnę pewnie na 21, zobaczymy. Sorry za off top :wink: .
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Yonex Vcore Duel G 100 280g (LG)

Miran pisze:Lechu czy mógłbyś dodać jeszcze coś o tym Duelu z perspektywy czasu.
Ja kupiłem okazyjnie dwa 300g i jestem ciekawy jak się tym będzie grało.
Odbijałem 97 310g i było bardzo przyjemnie ale to może być jednak zupełnie inna rakieta.
Coś dodać? O_O Będę sprzedawał :/ .
No dobra: Jak pisałem wcześniej - rakieta wymagająca, mały sweetspot więc jak czysto nie trafisz piłka w sieci lub wystawka dla przeciwnika. Fajnie się gra płaskie piłki.
Mocy mało - raz że packa miękka, dwa przeplot 16/20. Jak wciągnąłem ją na przeplot 16/19 (można - rezygnując z górnej 1 struny w podwójnych przelotkach) przybyło mocy i sweetspot się powiększył ale i tak brakuje mu bardzo dużo do Ezonów Xi czy dawnych Yonków.
Dla młodego z dobrą techniką może być fajna - moc okiełznana, dobra kontrola.
Dla +45 nie nadaje się.
Yonex fan
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Yonex Vcore Duel G 100 280g (LG)

hohvar pisze:
Lechu67 pisze: Najpierw packę naciągnąłem swoim podstawowy drutem MSV Fokus Hex 1,10 mm, i pomny doświadczeń z wersją Vcore Si zszedłem na pionach o 1kg (22/22) względem tego co wciągam w posiadanym Vcore Xi (23/22). Niestety wraz było bardzo twardo (subiektywnie tak ze 24/23. Wyciąłem i wciągnąłem MSV Fokus Hex Soft 1,15 mm 21/20 kg O_O . Teraz odpowiada to odczuciom z Vcora Xi przy 23/22 kg. Dlaczego tak jest, nie mam pojęcia. Wygląda jakby po naciągnięciu rama jakoś rozprężała się i robiło się o 2 kg więcej. Częściowo pewnie ma na to wpływ ilość strun poziomych - 20.
To mnie zaintrygowało. Właśnie gram nowym Ezonem 100, który zastąpić ma wysłużoną APD, wciągniętym dla mnie standardowo 23/23 (tym samym naciągiem co zawsze) i mam wrażenie, jakby było co najmniej 2-3 kg silniej. Sztywność nieco niższa co prawda, ale i tak przy odbiciu jest wrażenie "poduszki" w stosunku do Babolata. Teraz wciągnę pewnie na 21, zobaczymy. Sorry za off top :wink: .
Ja bym dodatkowo jednak zrobił różnicę między pionami, a poziomami o 1kg - przy moich jest wtedy wyraźnie bardziej komfortowo/Yonex'owo. Robiłem równo, ale przy tym samym naciągu robiła się decha. Równo (23/23) wciągam tylko hybrydkę MSV FH 1,10/ MSV FH +30 1,15 bo to drugie bardzo miękkie jest.
PS
Oddzwoń bo posiałem gdzieś twój numer. :? , obiecuję nie będę długa gadał. :wink: :rolleyes:
Yonex fan
Miran
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 12 wrz 2012, 15:59
Lokalizacja: Laskowa

Re: Yonex Vcore Duel G 100 280g (LG)

Dziękuję. No, nie zabrzmiało to obiecująco. Ale czytałem troszkę po zagranicznych forach i rakieta albo jest totalnie krytykowana albo bardzo chwalona. Co ciekawe 97 310g jest oceniana zdecydowanie lepiej. Ja kupiłem dwie ze skórkami i nowymi naciągami za 350zł. Można potestować, wielkiej straty nie będzie. Pozdrawiam.
Miran
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 12 wrz 2012, 15:59
Lokalizacja: Laskowa

Re: Yonex Vcore Duel G 100 280g (LG)

Nie jest tak źle jestem po pierwszych testach i pomimo że naciąg jest wciągnięty zbyt mocno jak dla mnie da się grać.
Brakuje mi dynamiki szczególnie przy serwisie a sweetspot nie jest tragiczny choć moje Prince mają większy i więcej wybaczają.
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Yonex Vcore Duel G 100 280g (LG)

Miran pisze:.....sweetspot nie jest tragiczny choć moje Prince mają większy i więcej wybaczają.
A powinno być na odwrót ze względu na kształt ramy. Jak będziesz zmieniał naciąg to wciągnij w jednej pomijając w poziomach 1 strunę od góry - jak dla mnie jest dużo lepiej i bardziej przypomina Yonka. Imo na siłę wsadzili u góry to strunę :/ (jest praktycznie przy samej ramie - porównaj z innymi rakietami), a po co - nie wiem. :rolleyes: Chyba tylko po to, aby te podwójne przelotki były równe.
Yonex fan

Wróć do „Yonex”