Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Yonex Ezone DR 100 285g

Yonex Ezone DR 100 wersja 285g

Główka – 100’ (645)
Waga – 285 g
Balans – 32,5 cm
Długość – 27’
Sztywność – 67
Grubość ramy – 23/26/22 mm.
Układ strun - 16/19

Minęło sporo czasu nim Yonex wypuścił ponownie packę o tych parametrach – poprzedniczka to chyba RQ7.
Wprowadzając przy 100’ ramę 285g, obniżyli wagę Lite’ów z 275g na 270g :/ .

Wygląd:
Całkiem przez przypadek dostałem wersję „blue” – czarno-ciemnoniebieska, wygląda super i całkiem agresywnie :!Vicky!: , bo nie ma białych wstawek sugerujących lżejszą wersję.
Kształt ramy jest bardziej zbliżony do Ai niż Xi czyli mniej Yonex’owy.

Parametry:
O ile przy Xi ciężko było znaleźć egzemplarz który dokładnie spełniał specyfikację to przy DR wszystko jest dokładnie zgodne :::gd::: .
Trzeba zaznaczyć, że o ile wg mnie seria Ai następująca po Xi była ich okrojoną wersją (brak miękkich przelotek dla środkowych strun poziomych :::bd:: ), to trochę poprawili to w DR. Nie wrócili co prawda do miękkich przelotek na poziomach, ale wprowadzili po 3 poszerzone przelotki na godz. 2-4-8-10 co ma powiększyć sweetspot. Podobne rozwiązanie chyba rok wcześniej wprowadził Head (widziałem to Extreme’ch).


Gra:
Packę naciągnąłem swoim podstawowy drutem MSV Fokus Hex 1,10 mm, aczkolwiek pomny doświadczeń z wersją DR lite zszedłem na pionach o 1kg (22/22) względem tego co wciągam w posiadanych Xi (23/22).
Z racji, że moje Xi Lite są przeważnie o 5-9 g cięższe od tego co jest w specyfikacji i są przez to zbliżone do przedmiotowego DR to w ocenie będę się odnosił właśnie do nich.
Ten 1 kg mniej na pionach kompensuje odczucia w odbijaniu DR i Xi. DR daje lepsze czucie, ale jest mniej tweener’owaty niż Xi. Jeśli chcemy sobie pograć dla frajdy to Xi będzie lepszy ma jednak większy sweetspot mimo że w ulotkach w Ai iDR piszą o ciągłym powiększaniu go. Natomiast w poważniejszej grze (turniej, wymagający sparing) DR lepiej się sprawdzi, jest dokładniejszy.
DR jest trochę szybsza w zamachu i kompensuje tym te parę gram różnicy na wadze, chociaż SW jest porównywalne.
Stabilność jest większa w DR, a tego trochę brakowało w moich Xi. Stwierdziłbym nawet, że stabilność jest niewiele mniejsza niż w Xi 300 g.
Dostęp do rotacji jest porównywalny.
Moc jest porównywalna, ale jeśli wciągniemy o ten 1 kg mniej na pionach.
Ale jeśli szukamy typowego tweenerka do przyjemnego poodbijania to Xi jest dużo lepszy, aczkolwiek już nie dostępny w sprzedaży.

Podsumowując, DR to fajna packa dla bardziej wymagającej gry. Idealne rozwiązanie dla szukających trochę lżejszej rakiety niż podstawowe modele 300g, ale oferujące ich zalety.
Yonex fan

Wróć do „Yonex”