Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2016

Zdjęcie z zaplecza...

Recenzje modeli SV95 i SV100...
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=LNmuw3_u_aQ[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=iA2HFiZxmvI[/youtube]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Django
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 8 wrz 2010, 13:39
Lokalizacja: Tarnów

Re: Yonex 2016

Niebieska farba pojawiła się też na DR 100 .
Yonex :)
andrusz
Nowy
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 2 paź 2012, 16:53

Re: Yonex 2016

Miał ktoś okazje pograć nowymi Yonkami dłużej? Ja miałem tylko możliwość krótkiego przetestowania Vcore SV 100/300 i Vcore Duel G 100/300 (1 set w meczu na punkty każdą rakietą).

Na codzień (od roku) gram EZone Ai 100/300g, a wcześniej Ezone Xi 100/300, więc tylko do nich mogę porównywać.

Moje wrażenia:
- Vcore SV 100/300g: pierwsze wrażenie: ale ta piłka leci! Ma o wiele więcej mocy niż Ai. Rotacja też lepsza, ale nie grałem tak długo, bo większośc piłek uderzałem płasko lub z lekką rotacją (wtedy nie wiedziałem, że to taki "rotacyjny potworek"). Dość dużo wybacza - może nie aż tak dużo jak Ezone, ale nie ma tragedii. Można nią zagrywać mocno rotowany i prezycyjny serwis. Generalnie bardzo łatwo i przyjemnie mi się nią grało. Polubiłem tą rakietę.
- Vcore Duel G 100/300g: dwa w jednym: moc i prezycja! Power ma niesamowity, w dodatku można uderzać bardzo precyzyjnie, piłka leci dokładnie tam, gdzie chcemy. Ale jest jedno "ale", ma bardzo mały sweet spot, więc niecentryczne trafienia lecą "w kosmos". Nawet serwis, który generalnie mi wchodzi, to tutaj często miałem nieudany. To ewidentnie rakieta dla baardzo zaawansowanych graczy - jeszcze nie dla mnie (mój poziom to ok. NTRP 4.5)

Nie grałem jeszcze EZone DR, ale spodziewam się podobnej charakterystyki do serii Ai.

Bardzo spodobała mi się SV 100 i chyba to będzie moja kolejna rakieta (jak ceny spadną), ew. SV 98.
4,5
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 13 paź 2012, 22:15

Re: Yonex 2016

A jak ze sztywnością rakiety? Pytam, bo ja jak się przesiadłem z Ai na Si to od razu łokieć i nadgarstek zaczął boleć tak, że musiałem w podskokach wracać do Ai. Ww parametrach na TW widać, że ciut zjechali z ekstremalnego 71RA w Si na 69RA w SV, ale jakie odczucia? Czy jest wyczuwalnie sztywniejsza od Ai i Xi?
andrusz
Nowy
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 2 paź 2012, 16:53

Re: Yonex 2016

Nie, nie czułem żeby rakieta była jakoś specjalnie sztywna. Ale grałem nią krótko, więc może "jeszcze" nie poczułem. ;-)

Tak przy okazji sprawdziłem na TW sztywność kilku rakiet:
EZone Ai 100: 68
EZone Ai 98: 64
EZone DR 100: 69
EZone DR 98: 62

VCORE Si 100: 71
VCORE Si 98: 70
VCORE SV 100: 69
VCORE SV 98: 67

VCORE Duel G 100: 65
VCORE Duel G 97 (310g): 64

Ciekawe, że Ai/DR 98 tak bardzo się różnią od wersji 100 - muszę to kiedyś przetestować na korcie.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yonex 2016

andrusz pisze: Ciekawe, że Ai/DR 98 tak bardzo się różnią od wersji 100 - muszę to kiedyś przetestować na korcie.
Kolosalna różnica. Inne ramy, inne czucie, inna moc. Miałem DR98/100.
2_D
Orator
Orator
Posty: 583
Rejestracja: 27 sty 2016, 16:08
Lokalizacja: K.G.

Re: Yonex 2016

Ai 100, a DR 100 to dwie rożne ramy różniące się sztywnością i wyważeniem.
4,5
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 13 paź 2012, 22:15

Re: Yonex 2016

Napisz proszę coś więcej -myślałem, że zmiany Ai vs DR są niewielkie. (?)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2016

2_D pisze:...wyważeniem.
Prawdopodobnie chodzi Ci o rozkład masy, a przez to inną wypadkową w postaci momentu bezwładności ale pisząc wyważenie sugerujesz części odbiorców, że masz na myśli balans/środek ciężkości*, a te w zamyśle producenta mają być takie same.


* - Możesz znaleźć zwroty pokroju "wyważona na główkę".
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
4,5
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 13 paź 2012, 22:15

Re: Yonex 2016

A czy w takim razie moglibyście coś bliżej napisać o Waszych odczuciach z gry, porównując Ai do DR, bo mi w Ai właśnie wysoki swingweight najbardziej przeszkadzał (spóźniałem uderzenia). Czy wg Was (mających porównanie) w DR jest on wyczuwalne niższy czy wyższy? /bo wg TW różnica jest praktycznie żadna
2_D
Orator
Orator
Posty: 583
Rejestracja: 27 sty 2016, 16:08
Lokalizacja: K.G.

Re: Yonex 2016

4,5 - spóźniasz w AI tym bardziej będziesz spóźniał uderzenie w DR... Tzn chyba. :)
W DR swing jest wyraźnie wyższy /większy. Ale to lepiej Diablo wyjaśni.
El Diablo pisze:
2_D pisze:...wyważeniem.
Prawdopodobnie chodzi Ci o rozkład masy, a przez to inną wypadkową w postaci momentu bezwładności ale pisząc wyważenie sugerujesz części odbiorców, że masz na myśli balans/środek ciężkości*, a te w zamyśle producenta mają być takie same.
Jak zwykle masz rację. Chodzi o rozkład masy inny niż w Ai - bardziej na głowę i inna wypadkową w postaci momentu bezwładności (to nie wynika z balansu? Pytam poważnie bo nie rozumiem, nie wiem...).
agassi66
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 167
Rejestracja: 7 lut 2008, 11:15

Re: Yonex 2016

Trochę z innej beczki. Jak się ma rozkład masy w DR98 w stosunku do Vcore SV98 i ewentualnie, jeśli ktoś testował, DR 98 vs. Babolat Pure Strike 98 (stary model czarno czerwony). Chodzi mi przede wszystkim o odczucia dotyczące łatwości gry (odmachu), gdyż w Pure Strikach, niestety spóźniam forehand i volley. Swingweight jest pojęciem bardzo złudnym dlatego chodzi mi o wrażenia z gry.
Obrazek
andrusz
Nowy
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 2 paź 2012, 16:53

Re: Yonex 2016

logigamer pisze:
andrusz pisze: Ciekawe, że Ai/DR 98 tak bardzo się różnią od wersji 100 - muszę to kiedyś przetestować na korcie.
Kolosalna różnica. Inne ramy, inne czucie, inna moc. Miałem DR98/100.
A mógłbyś tak w skrócie opisać różnice w grze?
2_D
Orator
Orator
Posty: 583
Rejestracja: 27 sty 2016, 16:08
Lokalizacja: K.G.

Re: Yonex 2016

andrusz pisze:
logigamer pisze:
andrusz pisze: Ciekawe, że Ai/DR 98 tak bardzo się różnią od wersji 100 - muszę to kiedyś przetestować na korcie.
Kolosalna różnica. Inne ramy, inne czucie, inna moc. Miałem DR98/100.
A mógłbyś tak w skrócie opisać różnice w grze?
DR 98 to większa precyzja zagrań, lepsza kontrola uderzeń i na początku ograniczony dostęp do rotacji i mocy. Jak już się przyzwyczaisz to różnice co do mocy i rotacji zacierają się. Mocno uogólniając oczywiście 100ką gra się łatwiej. Aha posiadam wszystkie te ramy tj. Ai100, DR100, dr98
98 bardzo mi leży. Fantastyczna rama.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2016

2_D pisze:Jak zwykle masz rację. Chodzi o rozkład masy inny niż w Ai - bardziej na głowę i inna wypadkową w postaci momentu bezwładności (to nie wynika z balansu? Pytam poważnie bo nie rozumiem, nie wiem...).
Nie rozumiem pytania. Środek ciężkości nie jest tak istotny jak moment bezwładności, który mówi zdecydowanie więcej. Mając sztangę prostą z obciążnikami na skrajach i w środku mamy te same środki ciężkości ale inny rozkład masy. Co ma wynikać z usytuowania środka ciężkości/balansu?

Kompletnie osobną kwestią jest sprawa odczuć, kiedy analiza szerszego zakresu parametrów tego nie potwierdza.
SPOILER:
Powyższe dla modeli, które w zapewnieniach producenta mają się różnić, dla zgrywy warto porównać Wilsonowskie Autografy 97, które oficjalnie mają być identyczne z wyjątkiem nowej farby - tam są rozrzuty... Pole czystego trafienia różni się 1,6 cala kw., moment bezwładności 16 jednostek różnicy, twistweight też ma dwucyfrową różnicę.

Rozwodzenie się jednak nad tym nie ma większego sensu.
W czyichś odczuciach są inne? To są inne, dla niego.
Ktoś uważa, że są identyczne? To znaczy, że albo są identyczne albo nie wyczuwa różnic.
Nie ma co analizować. Zagrać, jak się podoba to grać, jak nie to zmienić i tyle.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
2_D
Orator
Orator
Posty: 583
Rejestracja: 27 sty 2016, 16:08
Lokalizacja: K.G.

Re: Yonex 2016

Diablo słaby jestem z fizyki, więc biorę w ciemno co piszesz. :::gd:::
I oczywiście uderzyć piłkę to 1000 słów.
4,5
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 13 paź 2012, 22:15

Re: Yonex 2016

Tak czytając powyższe posty się zastanawiam: czy jest jakaś generalna zasada, że jakieś konkretne uderzenia łatwiej się wykonuje rakietami wyważonymi na główkę albo na rączkę? (Np. serwuje się łatwiej rakietami wyważonymi bardziej HH, a 1HBH łatwiej czystko trafić rakietami z HL?)
Pytanie nie dotyczy woleja, bo to to chyba zawsze łatwiej HL - ale może się mylę...

P.S. może to pytanie powinno być w jakimś innym dziale, ale chciałbym je trochę podciągnąć pod Ai vs DR i pozostałe pytania dot.wyważenia i SW..
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2016

4,5 pisze:Tak czytając powyższe posty się zastanawiam: czy jest jakaś generalna zasada, że jakieś konkretne uderzenia łatwiej się wykonuje rakietami wyważonymi na główkę albo na rączkę? (Np. serwuje się łatwiej rakietami wyważonymi bardziej HH, a 1HBH łatwiej czystko trafić rakietami z HL?)
Pytanie nie dotyczy woleja, bo to to chyba zawsze łatwiej HL - ale może się mylę...
Problemy w takim pytaniu są "po obu stronach" tj. z jednej strony co to znaczy serwuje? Płaski? Z kickem? Podcięty? A i to zupełnie pomijając, że sam serwis niezależnie od rodzaju jest bardzo złożony - prowadzenie rakiety, przyspieszenie główki, pętla etc. To od strony uderzenia, a od strony sprzętu... ile tak naprawdę znaczy środek ciężkości czy waga? Niewiele choć faktycznie jednym wyjątkiem byłby klasyczny wolej w którym ten środek ciężkości na rączkę wiele ułatwia.

Przy takich pytaniach warto spojrzeć na zawodników grających "na pierwszy rzut oka" to samo np. jednoręczny topspin z backhandu.
Weź na warsztat Henin, Federera i Dimitrova choćby pod kątem tego środka ciężkości będzie to kolejno rama 95 z balansem mocno na łeb, rama 97 z balansem HL i rama 93 z balansem w okolicach neutralnego.

Cechy, parametry etc. rakiety muszą być dopasowane do "całości" poszczególnych uderzeń zawodnika - odprowadzenie, pętla, kąt natarcia, przyspieszenie etc.

Słowem to nie jest takie proste. ;)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Yonex”