Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Yonex RQiS Tour-2

Yonex RQiS Tour-2

Data wydania: 2007 rok
Prekursor: brak
Sukcesor: brak

Obrazek


Parametry
Powierzchnia główki: 100 cali² (645 cm²)
Długość: 27,5 cali (699mm)*
Rama: 21-28-20mm (zmienna)**
Przeplot: 16x18
Waga (bez naciągu): ±285g*
Balans (bez naciągu): ±325mm*
Swingweight (z naciągiem): ≈326 kg·cm²**
Sztywność (z naciągiem): ≈67RA**
________________________________________
* - Parametry w zamierzeniu producenta.
** - Za Tennis Warehouse.

Przeglądając stare materiały ogarnęła mnie lekka nostalgia kiedy natrafiłem na żarówiaste farbki modeli RDS, żółtego 001 czy też wściekle pomarańczowego 002. RQiS Tour-1 o eleganckiej czarno-czerwonej farbie choć nieco grubaśnym profilu również wzbudził u mnie wspomnienia mimo iż odbijałem nim tylko przez chwilę i to z ciekawości. Ahhh, stare czasy... ale nie o te wymienione rakietki przyszło mi dzisiaj zapytać.

Czy ktoś miał okazję odbijać tą rakietą i mógłby podzielić się swoimi doświadczeniami w tej materii? Co prawda bardziej chodziłoby mi o opinie Pań ale niestety nie mamy zbyt wielu czynnie grających forumowiczek. Pamiętam, że Mouila (tak, pamiętam, jedno 'L' ;-P ) grała swego czasu modelem RQS11, potem zaprzyjaźniła się na dłużej z RDS002 i sądząc po preferencjach i sposobie gry raczej na taką armatę (rama dochodząca do 28mm) by nawet nie spojrzała.

Dzięki z góry. :]

Wróć do „Yonex”