Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Yonex Vcore Tour 97 (310g)

Yonex Vcore Tour 97

Data wydania: 2012 rok
Prekursor: brak
Sukcesor: brak danych

Obrazek

Parametry
Powierzchnia główki: 97 cali² (626 cm²)
Długość: 27 cali (686mm)*
Rama: 20,5-20,5-20mm (zmienna)**
Przeplot: 16x20
Waga (bez naciągu): ±310g*
Balans (bez naciągu): ±310mm*
Swingweight (z naciągiem): ≈314 kg·cm²**
Sztywność (z naciągiem): ≈67RA**
________________________________________
* - Parametry w zamierzeniu producenta.
** - Za Tennis Warehouse.


Czy jakaś dobra dusza, która grała tą wersją (310g) tego modelu mogłaby podzielić się swoimi doświadczeniami?

Z góry dziękuję. :]
Awatar użytkownika
TaKaN
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 473
Rejestracja: 5 lut 2012, 18:34
Lokalizacja: Szczekociny/Częstochowa

Re: Yonex Vcore Tour 97 (310g)

Zamierzasz zmienić rakietę czy czysta ciekawość?
"Jesteś tak dobry jak Twój ostatni mecz"

Obrazek VCore 98D
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex Vcore Tour 97 (310g)

Nie miałem przyjemności poobijać tego szpadelka więc jestem ciekaw opinii kolegów i koleżanek, którzy mieli taką możliwość. :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
TaKaN
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 473
Rejestracja: 5 lut 2012, 18:34
Lokalizacja: Szczekociny/Częstochowa

Re: Yonex Vcore Tour 97 (310g)

Jak dobrze pójdzie to na wiosnę dam Ci poodbijać bo coraz poważniej zastanawiam się nad kupnem. :)
"Jesteś tak dobry jak Twój ostatni mecz"

Obrazek VCore 98D
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex Vcore Tour 97 (310g)

TaKaN pisze:Jak dobrze pójdzie to na wiosnę dam Ci poodbijać bo coraz poważniej zastanawiam się nad kupnem. :)
Jak dobrze pójdzie to liczę, że uda nam się regularnie grać w turniejach deblowych w przyszłym roku. :]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
TaKaN
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 473
Rejestracja: 5 lut 2012, 18:34
Lokalizacja: Szczekociny/Częstochowa

Re: Yonex Vcore Tour 97 (310g)

Myślę, że o to możemy być spokojni :) ciekawe tylko jak dużo tych ich będzie. A w lidze masz zamiar grać?
"Jesteś tak dobry jak Twój ostatni mecz"

Obrazek VCore 98D
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex Vcore Tour 97 (310g)

TaKaN pisze:Myślę, że o to możemy być spokojni :) ciekawe tylko jak dużo tych ich będzie.
Pogadam z Panem M. na ten temat. :wink: W razie czego postaram się nagrać nam jakieś sparingi. :::e_grd:::
TaKaN pisze:A w lidze masz zamiar grać?
Chyba tak. Zobaczę jak mi się robota będzie układać na wiosnę.

Dobra, kończmy ten OT bo chciałem poczytać o T97. rotfl :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Gypsy
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 123
Rejestracja: 10 gru 2010, 13:37

Re: Yonex Vcore Tour 97 (310g)

Packą gram od około pół roku. Bardzo sympatyczna rama, dająca przyjemne czucie piłki i całkiem przyzwoitą moc. Podrasowałem ją jedynie skórzaną bazówką i przez cały okres "naszej współpracy" testowałem różnorakie struny. Najlepiej grało mi się hybrydą SP Tornado 1.23/ SP Micronite 1.27, jakoś ciężko grało mi się przy tej ramie wciągając poly na całą rakietę, niezależnie od eksperymentowania z siłą wciągnięcia.

Zdecydowanym plusem rakiety jest kontrola długości uderzeń na woleju, a także precyzja serwisu.
Co ciekawe większość znajomych, którzy próbowali odbijać pożyczoną ode mnie rakietą stwierdzali jednogłośnie, że jest to "kołek", na szczęście byli to z reguły gracze z szerokiego grona "machaczy patelnią" znani również pod nazwą "babolaciarze" a co za tym idzie, opinia ich była dzielona przeze mnie przez liczbę 10. :)

W tym tygodniu rozstaję się z Vcore 97 Tour, analiza mojej gry w ostatnim czasie dała do myślenia- wracam do starych nawyków tenisowych tj. rotacyjnych, więc potrzebuję większej głowy i mniejszej liczby strun. Od przyszłego tygodnia doważam sobie Vcore-y Xi 100 i wracam do rotacji, której "97-ka" nie dała mi tyle ile potrzebowałem. Dała mi z pewnością więcej winnerów ale zabrała topspin, a nie ma nic przyjemniejszego jak utrudnić rywalowi grę wysokim kozłem. :)
Awatar użytkownika
Django
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 8 wrz 2010, 13:39
Lokalizacja: Tarnów

Re: Yonex Vcore Tour 97 (310g)

Obecnie w moim thermobagu zagościła jedna sztuka Yonex VT 97 (310) obok moich podstawowych VT 89 :) i jednego Ezone Xi 98 :). Pierwsze wrażenia całkiem niezłe: manewrowość, większa główka, swoboda w uderzeniach. Jedno co mnie nie przekonywało to
poziom mocy, który wydawał mi się mniejszy niż VT 89, co zresztą o ile pamiętam odpowiadało recenzjom dostępnym w sieci (low powered and spin rather than flat shots* :) ). Ostatnio wciągnąłem do niego naciąg Head Sonic Pro (1,25 mm na 21 kG) i rakieta jak dla mnie ewidentnie odżyła. Poprzednio naciąg był wciągnięty z siłą 25 kG (co-poliester 1,25 mm). Po zmianie wrażenia znacznie lepsze - odbijało mi się dość komfortowo, a dynamika wzrosła (choć na pewno nie do poziomu E XI 98 :) ) bez istotnych zmian w aspekcie kontroli. Pozytywne wrażenia z gry 1 hbh oraz wolejem (co nie zawsze towarzyszyło moim przygodom z innymi rakietami tego producenta) . Nie zamierzam się jej pozbywać :) ale jak na razie pozostaję przy dotychczasowych ramach.

* - niska moc i bardziej do gry rotacyjnej niż płaskiej;
Yonex :)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex Vcore Tour 97 (310g)

Dziękuję Panowie za wasze opinie. :D
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Aurelius
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 817
Rejestracja: 25 gru 2009, 22:36

Re: Yonex Vcore Tour 97 (310g)

Wysłany: 22 września 2013, 16:19_________________________
Pozwólcie, że podepnę się pod temat. A jak porównacie do tej Tour 97, ramę Vcore Xi 98? Pytanie stąd, że trafia mi się okazja nabyć 2 ramy Xi 98. Praktycznie nowe, bo kolega który chce je sprzedać, zagrał nimi dosłownie ok. 20 h. Ja z kolei przymierzałem się już do zakupu Vcore Tour 97, a tu trafiła mi się naprawdę dobra okazja, bo cena za 2 ramy, to 900 zł. Obecnie gram od 3 lat RDS 002. I w sumie nie wiem, co mam robić?

Wysłany: 23 września 2013, 21:42_________________________
Szukałem i znalazłem. Jakby ktoś był także zainteresowany, jak ma się Vcore Tour 97 do Vcore Xi98 (także w wersji Ezone), to taką dyskusję podjęto na forum TennisWarehouse -> KLIK!

Oczywiście liczę też nadal na jakieś informacje od użytkowników tut. Forum. :)

Wybaczcie moderatorzy za nadpisanie postu, ale gdybym edytował swój poprzedni, to (chyba) nie odświeżyłby się.
Luz. Scaliłem poprzedni z najnowszym. Wilk syty i owca cała. / EDward
Obrazek
W teorii nie ma różnicy między teorią a praktyką. W praktyce jest.
Dean Fixsen
Awatar użytkownika
mtarnas
Orator
Orator
Posty: 590
Rejestracja: 22 sie 2009, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Yonex Vcore Tour 97 (310g)

Najlepsza rama jaką do tej pory grałem, mam 2 szt. od przeszło roku i nie zamieniłbym na żadną inną. Jak uda się wyrwać za dobre pieniądze to dokupię jeszcze kilka na zapas. :)

Wróć do „Yonex”