Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Yonex 2014

W sumie trochę wcześnie, szczególnie biorąc pod uwagę kompletny brak wycieków, aby zakładać ten temat no ale jako Yonkofil nie mogłem się powstrzymać.

Jak przebąkiwałem w innym temacie będą nowe Yonexy, najpewniej wypuszczone na AO 2014.
SPOILER:
W ploteczkach mowa o tym, że aktualizowane będą zarówno ramiczki z linii Ezone Xi jak i Vcore Xi.
Ile w tym prawdy? Biorąc pod uwagę ramę Martiny na pewno można potwierdzić wymianę tych pierwszych...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Może w końcu kiedyś jakoś 18x20...

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4
Awatar użytkownika
Slice
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 31 lip 2013, 08:37

Re: Yonex 2014

El Diablo pisze:W sumie trochę wcześnie, szczególnie biorąc pod uwagę kompletny brak wycieków, aby zakładać ten temat no ale jako Yonkofil nie mogłem się powstrzymać.
ED, co sprawia że stajemy się Yonkofil-em? Co w tej rakiecie jest wyjątkowego, że jest tak mało popularna, a zarazem tak "doskonała" (produkowana w Japonii, bardzo zaawansowana technologicznie, przez co jej parametry zostawiają w tyle konkurencje). Przyznaję się bez bicia, nigdy nie grałem rakietami Yonex, dlatego z tym większym zaciekawieniem śledzę i czytam wszystkie opinie.
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yonex 2014

Slice pisze:ED, co sprawia że stajemy się Yonkofil-em?
Jakieś pięć modeli w thermobagu ;).
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Yonex 2014

Obiektyw pisze:
Slice pisze:ED, co sprawia że stajemy się Yonkofil-em?
Jakieś pięć modeli w thermobagu ;).
Szczerze mówiąc, to odkąd mam Jonka (Vcore Xi 100, 300g), rozumiem, jak do tego może dojść. :) Lubię grać tą rakietą, choć ważne mecze gram PD. Na razie szukam jeszcze dobrego dla mnie zestawu i siły naciągu, ale mimo, że nie jest to (póki co) moja rakieta "podstawowa", to wiem, że pozostanie w mojej torbie. :)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2014

Bycie Yonkofilem to stan umysłu, a nie posiadania... doświadcza tego niewielu... :meditate:

rotfl

A tak poważnie, jak z każdym specyficznym produktem mniej lub bardziej odstającym od kanonu, albo się to lubi albo nie... a jak się dłużej korzysta to potem różnie bywa z przesiadkami. Chyba najlepszym współczesnym przykładem są ramy z O-portami Prince'a, które są bardzo wytłumione - jednym to pasuje, innym niekoniecznie.

To oczywiście kwestia indywidualna. Jeden zagra wszystkim i nie poczuje różnicy, inny zagra i nie będzie mu pasowało więc po co się męczyć? I tak można powiedzieć, że przyzwyczajenie drugą naturą człowieka. Choćby specyficzny kształt rączki może być problematyczny. Mimo iż obwody w danej numeracji są w założeniu takie same to kształt sprawia iż inaczej leżą w dłoni.

P.S.:
Slice pisze:Co w tej rakiecie jest wyjątkowego, że jest tak mało popularna, a zarazem tak "doskonała" (produkowana w Japonii, bardzo zaawansowana technologicznie, przez co jej parametry zostawiają w tyle konkurencje).
Prośba. Nie używaj hasła "technologia" ani jego odmian pisząc o zaletach i wadach rakiet. Pomijając fakt iż większość to marketing to od czasu użycia grafitu nie było żadnego faktycznego przełomu technologicznego w produkcji rakiet tenisowych. Nie będę się zagłębiał w te, które jakieś podstawy mają - geometria ramy czy dociążenie (IPS, PWS) etc. Ostatnie posty jakie w tym kontekście popełniłeś powinny Ci dać do myślenia.

Poza tym niefortunnie użyłeś pojęcia "parametry"...
Rakieta to nie TV, gdzie np. im większa częstotliwość odświeżania tym lepiej.
Sugerujesz iż większa lub mniejsza wartość danego parametru jest lepsza lub gorsza. A to prosta zasada "coś za coś". Weź podstawowe parametry jakie podają producenci i się zastanów, co jest lepsze? Wyższa czy niższa sztywność? Wyższy czy niższy swingweight? ... Wnioski nasuwają się same.

Faktyczną zaletą Yonexów jest tylko to, że z reguły lepiej trzymają parametry.
Cała reszta to tylko kwestia preferencji.

Chyba wystarczy tego. :off-top: :]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Slice
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 31 lip 2013, 08:37

Re: Yonex 2014

El Diablo pisze:Prośba. Nie używaj hasła "technologia" ani jego odmian pisząc o zaletach i wadach rakiet.
Poprawie się na przyszłość, obiecuje :). W tym przypadku chciałem zwrócić uwagę na sam proces projektowania. Jak sam wspomniałeś w jednym z postów rakiety Yonexa zmieniają się wizualnie, można prześledzić zmiany. Projektanci nie boją się "nowości" i chętnie je wprowadzają.
El Diablo pisze:Poza tym niefortunnie użyłeś pojęcia "parametry"...
Rakieta to nie TV, gdzie np. im większa częstotliwość odświeżania tym lepiej.
"Parametry", które miałem na myśli:

Cytuję: "Dzięki konstrukcji Yonex ISOMETRIC liczba strun głównych i poprzecznych,
które się przecinają jest większa. W efekcie sweet spot wzrasta o 7%."

Cytuję: "Micro Core to rewolucyjny materiał o wysokiej zawartości uretanu umieszczony
na 2 i 10 godzinie wewnątrz ramy głowicy. Idealnie dopasowany do masy rakiety zwiększa
stabilność każdego uderzenia. VCORE Xi 98 zwiększa szybkość odbitej piłki o 7%
pozostawiając przeciwnika bez możliwości odegrania mocnego returnu z głębi kortu."

Wiem, że to tylko marketing ale jednak możliwy do zmierzenia "parametr" :).
Twoje uwagi jednak bardzo cenne i trafne. Muszę być bardziej precyzyjny w wypowiedziach.
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Odp: Yonex 2014

Hmm, ciekawe czemu w obu przypadkach jest 7%? Zbieg okoliczności? Szczęśliwa liczba? rotfl
Awatar użytkownika
Slice
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 31 lip 2013, 08:37

Re: Odp: Yonex 2014

Martinek pisze:Hmm, ciekawe czemu w obu przypadkach jest 7%? Zbieg okoliczności? Szczęśliwa liczba? rotfl
Ja tylko cytowałem: http://www.Yonex.com.pl/do_pobrania/katalog_tennis.pdf
Strona 2 i 4.
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Odp: Re: Odp: Yonex 2014

Slice pisze:
Martinek pisze:Hmm, ciekawe czemu w obu przypadkach jest 7%? Zbieg okoliczności? Szczęśliwa liczba? rotfl
Ja tylko cytowałem: http://www.Yonex.com.pl/do_pobrania/katalog_tennis.pdf
Strona 2 i 4.
Nie był to atak w Twoją stronę, ale w śmieszny "marketing" Yonexa (i wielu innych producentów, vide 17% Heada).
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Yonex 2014

Jeju nowe Yonki. :::yay::: Ucieszyłbym się gdyby zeszli nieco ze sztywności w VCore 98 i 100S. Poza tym fajnie jakby kontynuowali model 95-calowy, a ostatnio trochę go pominęli.

Choć swoją drogą może dzięki nowym packom stanieje 97 Tour. :::gd:::
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yonex 2014

Ta Martiny mi się nie widzi, jak Ezone, grubas.

ED, nie ma więcej szczegółów? 95", mniejsza sztywność? 18x20? rotfl :wink:
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Yonex 2014

logigamer pisze:ED, nie ma więcej szczegółów? 95", mniejsza sztywność? 18x20? rotfl :wink:
Nie oszukujmy się, cokolwiek wypuszczą i tak prędzej czy później kupimy. rotfl
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yonex 2014

SevenUP pisze:
logigamer pisze:ED, nie ma więcej szczegółów? 95", mniejsza sztywność? 18x20? rotfl :wink:
Nie oszukujmy się, cokolwiek wypuszczą i tak prędzej czy później kupimy. rotfl
No właśnie znów mnie ciągnie do Yonexa... :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yonex 2014

logigamer pisze:No właśnie znów mnie ciągnie do Yonexa... :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
Mnie też korci zmiana. Od ponad dwóch lat tylko 98D i 98D ... nuuuda ;). Nowy Yonek by się przydał. rotfl
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yonex 2014

Obiektyw pisze:
logigamer pisze:No właśnie znów mnie ciągnie do Yonexa... :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
Mnie też korci zmiana. Od ponad dwóch lat tylko 98D i 98D ... nuuuda ;). Nowy Yonek by się przydał. rotfl
Czekajmy więc, czekajmy. ;) A jak nic nie będzie, tylko kolejne pręty to 97T zakupię. :::yay:::
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2014

SPOILER:
Trochę mnie martwi, że na ten moment dostrzec można tylko Ezone'y...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yonex 2014

Na DC chłopaki z Yonka mówili, że na razie EZone'y. :tired:
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Django
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 8 wrz 2010, 13:39
Lokalizacja: Tarnów

Re: Yonex 2014

Yonex :)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2014

Tiaaa... cóż, nie mogę odpowiedzieć inaczej na ten materiał. rotfl

Dokładnie tak odbieram tą reklamę Yonexa. :]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Yonex”