Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Yonex RDiS 200 (295g)

Yonex RDiS 200 (295g)

Data wydania: 2010 rok
Prekursor: Yonex RDS 002
Sukcesor: brak danych

ObrazekObrazek

Parametry

Powierzchnia główki: 98 cali² (632 cm²)
Długość: 27 cali (686mm)*
Rama: 22-22-21mm (zmienna)**
Przeplot: 16x19
Waga (bez naciągu): ±295g*
Balans (bez naciągu): ±320mm*
Swingweight (z naciągiem): ≈315 kg·cm²**
Sztywność (z naciągiem): ≈62RA**

________________________________________
* - Parametry w zamierzeniu producenta.
** - Za Tennis Warehouse.
Awatar użytkownika
PIOTR69
Senior
Senior
Posty: 2273
Rejestracja: 10 lut 2008, 09:56
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Re: Yonex RDiS 200 (295g)

Witam, dostałem polecenie służbowe od ED-a, aby skrobnąć kilka słów na temat tego szpadelka z racji tego, że mam dwa takie egzemplarze w użyciu :wink:. Nie spodziewajcie się jakiś super profesjonalnych recenzji, bo nie mam takiej weny twórczej i wiedzy jak niektórzy forumowicze, będą to moje subiektywne odczucia. Nie jest tajemnicą, że ostatnio jestem z 200-tką pogniewany z racji porażek, które ostatnio poniosłem, ale to pewnie moja wina, bo przed ważnymi meczami wciągnąłem dwa naciągi, którymi wcześniej nie grałem. :idioticus: Generalnie to bardzo przyjazna rama dla gracza, daje odpowiednią moc i kontrolę z linii końcowej. Nie jest to ta czysta moc jaką generuje Yonex 001, ale wystarczy, aby zagrać winera. Czucie też jest na dobrym poziomie, co wielokrotnie mogli odczuć moi przeciwnicy, gdy gram skróty. Rakieta jest "manewrowna" i dobrze sprawdza się w grze pod siatką, ale ja do gry deblowej, gdzie czas reakcji jest krótki używam Yonexa RDX-100, packa amatorska, ale nie ma sobie równych jeżeli chodzi o grę pod presją. Serwis 200-tki jest soczysty, można próbować różnych rotacji, włącznie z kickiem. Ta ocena Yonexa RDiS 200, dotyczy chwili, gdy wciągnięty miałem Signum Pro Plasma Pure 1.18- 26/25 kg- dla mnie bardzo dobre połączenie. Z Signum Pro Firestorm 1.25 ( 25,5/24,5kg ) oraz MSV Focus Hex Black 1.10 (którego użyczył mi na chwilę Złośliwy Gnom) rakieta traci na mocy i staje się deskowata z mniejszą mocą. Z naciągiem Prince Beast XP 1.25 ( 25/24kg ) jest znowu jak katapulta i ciężko mi przy mocniejszym uderzeniu utrzymać piłkę w korcie. Złośliwy Gnom na TF-ie zauważył, że jest tu potrzebny bardziej zamknięty uchwyt, ja dodam, że może i mocniejsze przedramię niż moje. Nie wiem, czy moje spostrzeżenia się przydadzą, bo nie ma tu odniesień do popularnych modeli rakiet, przepraszam za to, ale od kilku lat gram tylko yonkami i nie mam porównania z Headami, Wilsonami itp. Generalnie polecam ten model :::gd::: , ale jak wiele osób mówi Yonexy są specyficzne i albo się je kocha od pierwszego uderzenia, albo się od nich ucieka gdzie pieprz rośnie, czytaj do innych marek. :::sup2:::
Ostatnio zmieniony 20 maja 2012, 19:58 przez PIOTR69, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
NTRP 3.14
Tenis - I love this game!
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex RDiS 200 (295g)

Gicior. :::gd:::

Spokojna Twoja rozczochrana. Gnoma też zaprzęgłem do zaopiniowania tej packi. :::pure_dev:::
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
ZlosliwyGnom
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 960
Rejestracja: 30 paź 2009, 09:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Yonex RDiS 200 (295g)

Zostałem wyzwany do tablicy, więc też skrobnę coś od siebie. Pierwszy raz trzymałem "200" Piotra jakiś rok temu podczas rozgrzewki na MKT. Vivid spogladajac z boku stwierdził, że dobrze leży mi w ręku. Przypomniałem sobie o tym, gdy postanowiłem poszukać następcy dla mojego Dunlopa 300. Od razu zaznaczę, że nie zmieniłem zdania o Dunlopie. Nadal jest to dla mnie dobra rakieta. Postanowiłem jednak poszukać packi z większym sweetspotem i bardziej komfotowej. Zdaje się, że znalazłem to w 200. Wiekszość parametrów pokrywa się z Dunlopem, ale Yonek ma ciut więcej mocy, znacznie więcej rotacji przy czuciu na podobnym poziomie. Muszę jednak popracować nad naciągiem. Na razie przetestowałem oryginalny naciąg Yonka (Yonex PolyTour Pro), MSV Focus HEX 1,1, SPPP 1,18. Jak na razie żaden nie "żeni" mi sie dobrze z tą rakietą. Mam już dwa następne druty do testów. Jeśli one nie wypalą wypróbuję standardowy SP Tornado.
Yonex EZONE DR98 (310g)
NTRP 2.1765298753578
Awatar użytkownika
PIOTR69
Senior
Senior
Posty: 2273
Rejestracja: 10 lut 2008, 09:56
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Re: Yonex RDiS 200 (295g)

Myślę, że cienkie Tornado lub Hyperion mogą sprostać temu zadaniu, kwestia na ile kg wciągniesz. Wydaje mi się, że to jest ważna kwestia w tych ramach. Spróbuj 26/25kg.
Obrazek
NTRP 3.14
Tenis - I love this game!
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yonex RDiS 200 (295g)

Tego Yonka miałem na własność dość dawno temu ale ostatnio dane mi było z kolegą, któremu ją sprzedałem, poodbijać trochę.

Wygląd: Jak dla mnie rewelacja. Kształt widełek, kolory. Super.

Gra: Potwierdziły się moje wcześniejsze spostrzeżenia. Rakieta przyjemna w ręku ale ze zbyt wyuzdaną mocą. Jestem totalnym amatorem ale ta rakieta była zbyt dzika i zbyt ciężka do okiełznania. W sumie to też jedyny Yonek z czuciem które mi nie odpowiada. Inne niż jestem przyzwyczajony w tej stajni... Gdyby nie nowe Radicale, to bym grał Yonkami, dokładnie VCORE 98D. Dla mnie duży zawód ale jak powyżej widać są też fani tejże rakiety ;).

Wiem, że mało, ale rakieta nie przypadła mi do gustu. Na pewno błąd Yonexa ;-P :wink:.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex RDiS 200 (295g)

Dzięki Panowie. :::gd:::
O to mi chodziło. W razie czego proszę się dzielić swoimi odczuciami na temat tego szpadelka w tym temacie... no chyba, że będziecie gotowi do "popełnienia" recenzji. :wink:

Swoją drogą przypominam iż recenzję tego modelu napisał Obiektyw: Klik!
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Yonex”