Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
author
Nowy
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 17 sty 2012, 13:40

RDX 300 - Grafit+HMG+Ni+Ti+Tungsten

Rakietą Yonex RDX 300 gram ponad trzy lata, czyli od początku mojej przygody z tenisem. Poznałem ja na wskroś i wiem o niej prawie wszystko. :) Niestety do tej pory, mimo intensywnego szperania w necie - nie udało mi się rozszyfrować z czego jest zrobiona? Z nazwy materiału który umieściłem w tytule - jedynie pierwszy wyraz jest mi zrozumiały. O rozszyfrowanie pozostałych - zwracam się do Kolegów - POMOŻECIE? ... z góry dziękuję!
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: RDX 300 - Grafit+HMG+Ni+Ti+Tungsten

Grafit, grafit wysokomodułowy, nikiel, tytan, wolfram...

Nikiel, tytan oraz wolfram były wykorzystane w technologii, która zwała się Super Metal IPS.
Generalnie IPS jest jedną z najstarszych i najbardziej logicznych "technologii"* używanych przez Yonexa.

Obrazek

IPS to generalnie to samo co Wilsonowskie PWS z tą różnicą, że u Wilsona dodatkowa waga to 2 wybrzuszenia na godzinach 3&9, natomiast u Yonexa to po prostu dołożenie masy wewnątrz ramy. Oba systemy opierają się na sprawdzonej podstawie tj. im większa masa na 3&9 tym mniejsze wyginanie ramy czyli większa stabilność.

Nie wiadomo czemu na krótki czas, tj. na linię RDX, IPS został przerobiony na Super Metal IPS ale Yonex szybko wrócił do klasycznego IPS'a.

* - Cudzysłów wynika z faktu iż ciężką nazwać dołożenie masy technologią... ale w przemyśle to nie pierwszy raz. Przed 2005 rokiem, kiedy rakiety przedłużane były szerzej dostępne wielu producentów fakt przedłużenia rakiety wyróżniało jako osobną technologię. Czysta głupota...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
author
Nowy
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 17 sty 2012, 13:40

Re: RDX 300 - Grafit+HMG+Ni+Ti+Tungsten

Bardzo dziękuje za wyczerpująca odpowiedź. Dodam jeszcze, że chociaż nie miałem innej rakiety w ręce, za wyjątkiem leciwego Wilsona :), mam zamiar zostać przy Yonku, jak kiedyś zmienię, to najwyżej na nowszy model, z większą główką - jeszcze raz dziękuję.

Wróć do „Yonex”