Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Willy
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 197
Rejestracja: 18 wrz 2007, 13:51

Yonex RDiS 200 i Wilson [K]6.1 Team krótkie porównanie

To już około 3 miesięcy po mojej przesiadce z Wilsona [K] 6.1 Team na Yonexa RDiS 200.
Zmiana zainspirowana poprzez forum (dzięki Obiektyw, to ta Twoja recenzja :::gd::: ).

No, ale do rzeczy, postanowiłem zmierzyć się z czymś takim jak porównanie ww rakiet. Obie zostały wciągnięte na 25/25kg Kirschbaum Proline II.

Odrobina parametrów:

Wilson [K]6.1 Team
Rozmiar główki 95 cali2 / 613 cm2
Waga 289 g (bez naciągu)
Szerokość ramy 21 mm
Balans 330 mm
Układ strun 18x20
Sztywność 59


Yonex RDiS 200
Rozmiar główki 98 cali2/632cm2
Waga 295g (bez naciągu)
Szerokość ramy 20 - 22mm
Balans 320mm
Układ strun 16x19
Sztywność 61

No i wrażenia z gry.

Uderzenia z głębi kortu

Yonex:
Absolutnie fenomenalny dostęp do rotacji. Zarówno topspin forehandowy jak i backhand wchodzą bardzo pewnie. Bardzo kąśliwy slajs. Ciasne krosy wchodzą też jak trzeba, ale… Rakieta zdecydowanie wymagająca zagrań technicznie poprawnych, w przeciwnym razie rzeczone krosy lądują 3 metry za linią boczną :o . Płaskie strzały forehandowe z wysokich piłek wymagają bardzo poprawnego, pełnego zamachu. Inaczej lądują w pół siatki.
Wilson:
Bardzo sympatycznie zagrywa płaskie piłki, a jego specjalność to płaska bomba z forehandu. Dostęp do rotacji jak dla mnie znacznie gorszy niż w Yonku. Zarówno mocny topspin jak i slajs znacznie trudniejszy do wygenerowania. Rakieta wybaczy jednak więcej niż Yonek.

Woleje


Yonex
Bardzo manewrowy i daje super soczyste woleje. Dużo łatwiej było mi trafić piłkę przed sobą, a przez to woleje miały większą prędkość. Oczywiście to także kwestia techniki.
Wilson
Jest mniej manewrowy niż Yonek i mniej wybacza, spóźniony nawet troszkę wolej to już duży kłopot. Natomiast trafiony poprawnie leci jak trzeba.

Serwis


Yonex
Sprawia pewną trudność w zagrywaniu mocnych, płaskich serwisów. Za to fenomenalnie kręci, i to jest to. Spora łatwość plasowania mocno rotowanych (jak na moje standardy) serwisów.
Wilson
Płaski serwis to domena tej rakiety, rotowanie wymaga znacznie większych niż moje umiejętności.

Czucie

Może jeszcze za krótko gram tym Yonkiem, bo ciągle trochę z tym kłopotu, szczególnie ze skrótami, które znacznie pewniej wychodziły Wilsonem. Plasowanie uderzeń łatwiejsze Yonkiem przy rotowanych zagraniach, przy płaskich trzeba się naprawdę mocno skoncentrować.

Podsumowanie

Moje odczucia są takie, że parametry potwierdzają się w grze. Otwarty przeplot to lepsza rotacja, zamknięty; większą łatwość zagrywania i kontrolowania płaskich uderzeń. Balans bardziej na rączkę i lepsza manewrowość przy wolejach. Yonek wydaje się pomimo swojej większej wagi, że jest bardziej przyjazny dla ręki. Balans sprawia, że wydaje się lżejszy niż Wilson. Podobnie bardziej wybacza niecentryczne uderzenia. No ale wiadomo, większy sweetspot :) . Yonex jest jednak bardziej wymagający pod względem technicznym, szczególnie z głębi kortu.

Co może być istotne dla powyższych dywagacji: moje NTRP to 3 do 3.5 :wink:
Willy
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Yonex RDiS 200 i Wilson [K]6.1 Team krótkie porównanie

Willy pisze:Co może być istotne dla powyższych dywagacji: moje NTRP to 3 do 3.5 :wink:
4-4.5 :D
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".

Wróć do „Yonex”