Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Völkl Organix 2011

logigamer pisze:No w Protenis są PB w niezłych cenach, ale jako nowość może być drogo :)
Akurat Protenis ma ceny takie sobie (nie wiem zresztą dla czego), w porównaniu z tym co jest na stronie dystrybutora:
http://www.Völkl-tenis.pl/sklep/
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Völkl Organix 2011

No dobra, ale jedna na Protenis jest tańsza --> Power Bridge 6 Attiva ;)

Według sklepu Völkl w Polsce, w połowie marca będą dostępne.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Völkl Organix 2011

Organixy w przedsprzedaży na TW.
Organix 8
Nowa 8-mka uległa transformacji bardziej pod grę z końcowej... mniejszy balans na rączkę (zmiana z 8HL na 4HL), wyższy swingweight oraz o 0,5mm grubsza rama.

Organix 10 (295g)
Farba lżejszej 10-tki z gatunki oczojeb... no! ;)
Tutaj też zmiany... otwarty przeplot, rama grubsza o 1mm (czy to w wyniku pracy fabryki czy też w zamierzeniu producenta... nieistotne, uważam to za błąd PB10L zajmował pewną niszę gdzie nie miał konkurencji) i ponownie balans bliżej równego (zmiana z 5HL na 3HL).

No i na koniec pełnoprawny Organix 10!
Przeplot zmieniony na otwarty i grubsza o mm rama, minimalnie niższy swingweight... wydaje się że O10-tka ma być łatwiejsza w obsłudze w porównaniu do swojej poprzedniczki. Jednym to się spodoba innym niekoniecznie.

Bardziej ciekawi mnie jak ten nowy system tłumienia drgań będzie funkcjonował :)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Völkl Organix 2011

W końcu info o sztywności :::yay::: (choć można było to poniekąd przewidzieć wnioskując z poprzedniczek). Obowiązkowe testy, mimo że w moim wypadku to porywanie się raczej z motyką na słońce :] (zwłaszcza 10-325).
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Völkl Organix 2011

Grałem kilkanaście minut PB8 i super się grało. Patrząc na zmiany w O8, chyba lepiej nie będzie...
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Völkl Organix 2011

El Diablo pisze: Organix 10 (295g)
Farba lżejszej 10-tki z gatunki oczojeb... no! ;)
Tutaj też zmiany... otwarty przeplot, rama grubsza o 1mm (czy to w wyniku pracy fabryki czy też w zamierzeniu producenta... nieistotne, uważam to za błąd PB10L zajmował pewną niszę gdzie nie miał konkurencji) i ponownie balans bliżej równego (zmiana z 5HL na 3HL).
Z komentarzy na TW, zmiany w tym modelu oceniają jako na lepsze. Jeżeli jest to postęp jaki był pomiędzy DNXem i PB, to nic tylko polecać.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Völkl Organix 2011

ppeter pisze:Z komentarzy na TW, zmiany w tym modelu oceniają jako na lepsze.
Eeee kto?

Pierwsza kwestia rama jeszcze nie była dostępna więc skąd komentarze?
Druga kwestia jeśli odnosisz się do wypowiedzi usera o którym myślę to jest on repem Voelkla/BB.

Przykro mi ale na TT są trolle które wychwalają jedną konkretną markę, a resztę bluzgają przy każdej nadarzającej się okazji.

Jeśli natomiast odnosisz się do opisu TW... no cóż. Oni jednak muszą sprzedać produkt, rzadko się zdarza by opinie były negatywne. Pamiętam jak niedawno podniosły się głosy że TW zawsze daje dobre oceny rakietom i puff. Nagle ostrzejsza recenzja, przypadek. ;)


W żadnym razie nie skreślam Organixów. Wyglądają interesująco choć pogrubienie ramy nie jest moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem, chyba że zachowują 19mm na Mida i wracają do większego zróżnicowania ram. Ja generalnie dostrzegam tendencję "ułatwiania użytkowania" poszczególnych modeli. Poza tym to co ma cechować te ramy nie można opisać na papierze... czucie. :)

Poza tym wiesz... zawsze chętnie powitam ramę która jest komfortowa, stabilna etc. ;)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Völkl Organix 2011

El Diablo pisze:W żadnym razie nie skreślam Organixów. Wyglądają interesująco choć pogrubienie ramy nie jest moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem, chyba że zachowują 19mm na Mida i wracają do większego zróżnicowania ram.
T10Gen2, była właśnie "dwudziestką" o takim przeplocie jak X10 i bardzo mile ją wspominam, zresztą należy do tych kultowych dziesiątek.
Zresztą kolega, który ją wziął ode mnie grał nią do zeszłego roku, do zmiany na PB10. :D
Nie mniej wolałbym, żeby je zostawili jako 19mm i X9 zrobili 20mm, ale pewnie zostanie 21mm.

Co do opinii to faktycznie trzeba jeszcze trochę poczekać.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Völkl Organix 2011

El Diablo pisze:Przykro mi ale na TT są trolle które wychwalają jedną konkretną markę, a resztę bluzgają przy każdej nadarzającej się okazji.
U nas trolli brak, ubijane są na bieżąco :]
Czasem szkoda bo by się jakiś "treningowy" przydał rotfl

"Fiołki" to ja bardzo lubię, więc jak mi wpadnie w łapkę to chętnie przetestuję. Jest u nas jeden sklepik co ma ich testery (Völkl), może za jakiś czas będą mieli, zobaczę.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Völkl Organix 2011

ppeter pisze:T10Gen2, była właśnie "dwudziestką" o takim przeplocie jak X10 i bardzo mile ją wspominam, zresztą należy do tych kultowych dziesiątek.
Aaaa tak. Nieśmiertelne T10 Gen.II i jego poprzednik Gen.I... ale nie zapominaj o innych perełkach jak np. TR25 ;)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Völkl Organix 2011

A jak wchodzi nowa seria, to na starą pewnie będzie jakaś "wyprz" ze sklepu Völkl'a :) I wtedy takie PB8 będzie łakomym kąskiem :::yay:::
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Völkl Organix 2011

Pierwsza recenzja 10-tki (295g) na Tennis.com.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Völkl Organix 2011

Ocena dobra, czasami nawet bardzo. Woleje na minus i że czasami za lekka (jak ktoś mocy z rakiety chce) :)
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Völkl Organix 2011

logigamer pisze:Ocena dobra, czasami nawet bardzo. Woleje na minus i że czasami za lekka (jak ktoś mocy z rakiety chce) :)
Woleje na minus w porównaniu do wersji 325g, co raczej nie dziwi.
Co do lekkości, to jest wadą i zaletą tej serii, więc to też nic nowego.
Z innych opisów wynikało, że jest trochę więcej mocy niż w PB10 295.
Trzeba będzie poczekać na opinie "zwykłych" użytkowników, którzy grali DNX10 295 lub PB10 295.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Völkl Organix 2011

Wśród użytkowników i miłośników marki Völkl panuje opinia mówiąca, że model PB 10 Light nie jest/był zbytnio udany. Samemu ciężko mi to potwierdzić gdyż z serii PB udało mi się tylko 9 pogrywać. Podobno Völkl był świadom krążącej opinii i w serii Organix starał się wyeliminować wcześniej popełnione błędy (mowa ciągle o lekkim modelu 10-ki). Ile w tym wszystkim prawdy nie mam pojęcia, jednak takie opinie są dość często powtarzane w internecie. Jest szansa, że w przyszłym tygodniu uda mi się poodbijać 8-ką i obiema 10-kami to zdam mini relację. Tego, że nie lubię kształtu rączki (tak jak i Head'a) wiem już teraz :/
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Völkl Organix 2011

Jak dla mnie PB10L, było zdecydowanie "przyjaźniejsze" w grze od DNX10L, a grałem obiema przynajmniej rok.
Nie uważam, żeby PB10L było nieudanym modelem, natomiast jak każda rakieta ma swoje zalety i wady.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
fufu10
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 16 cze 2009, 16:26
Lokalizacja: Kraków

Re: Völkl Organix 2011

ppeter pisze:Jak dla mnie PB10L, było zdecydowanie "przyjaźniejsze" w grze od DNX10L, a grałem obiema przynajmniej rok.
Nie uważam, żeby PB10L było nieudanym modelem, natomiast jak każda rakieta ma swoje zalety i wady.
Zgadzam się całkowicie! Dodam tylko, że według mnie, zalet zdecydowanie więcej niż wad!
NTRP-4.0
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Völkl Organix 2011

ppeter pisze:...jak każda rakieta ma swoje zalety i wady.
Ppeter! Wcisnąłeś mi ramę z wadą?!? :::stormy:::

Tak naprawdę, to uważam, że to jest kapitalna rama i nie słyszałem, aby ktokolwiek narzekał na tą rakietę. Mając też bieżący dostęp do bardzo przyzwoitego DNX 10 295 śmiem twierdzić, że PB było jednak krokiem w dobrym kierunku.
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Völkl Organix 2011

YOGItheBEAR pisze:
ppeter pisze:...jak każda rakieta ma swoje zalety i wady.
Ppeter! Wcisnąłeś mi ramę z wadą?!? :::stormy:::
No i wydało się. :oops:
Ale to się nie powtórzy, na razie nie mam więcej wadliwych ram na sprzedaż. :wink:
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Völkl Organix 2011

ppeter pisze:
YOGItheBEAR pisze:
ppeter pisze:...jak każda rakieta ma swoje zalety i wady.
Ppeter! Wcisnąłeś mi ramę z wadą?!? :::stormy:::
No i wydało się. :oops:
Ale to się nie powtórzy, na razie nie mam więcej wadliwych ram na sprzedaż. :wink:
Pograsz nową generacją, jakiś teścik i wady szybciutko się znajdą. ;-)
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen

Wróć do „Voelkl”