Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Rakiety Völkl – krótka historia

Witajcie!

Jako, że nieco odżyłem tenisowo (i nie tylko) w ostatnim czasie - chciałbym poznać trochę historię ram spoza moich ulubionych Headów czy dobrze znanych mi Wilsonów. To forum jest na to świetnym miejscem, ale nie jest łatwo sobie taką wiedzę uporządkować w krótkim czasie. A bez dwóch zdań lepszego miejsca w tym kraju na to nie ma.

Jako, że nigdy rakietami Voelkla nie grałem – duża zasługa poznańskiego dealera tej marki, zwyczajnie był chodzącą antyreklamą – chciałem zadać kilka krótkich, acz upraszczających moje rozmyślania pytań.

01. Jaki model (obecny lub nieco starszy) jest odpowiednikiem Headów Radical MP (YT IG i starsze) - tj. ram w okolicach 300g oraz małej lub umiarkowanej sztywności czyli lekkim ramom zawodniczym? Czy rakietom Voelkla bliżej generalnie do Wilsonów czy Headów starszych. Wiem, że to upraszczające pytanie, ale takie pozwala na ten moment na lepszą komunikację.

02. Czy można poprosić o jakiś uproszczony schemat jakie serie są odpowiednikiem/konkurencją dla tych z Heada/Wilsona, to te akurat bardzo dobrze znam?

03. Na jakie klasyczne ramy z lat minionych warto polować na aukcjach? 295g-310g byłoby najlepiej.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi. Niezbyt może to wyszukany początek wątku, ale może się z tego coś ciekawego ułoży. To trudno osiągalna w Polsce marka, słabo z testerami - nadzieja w forum!
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Rakiety Völkl – krótka historia.

"Fiołkom" zdecydowanie bliżej do Headów niż Wilsonów. Starsze modele były w odczuciu (pomiarów nie znam) nawet bardziej miękkie od Headów. Osobiście lubiłem ich rakiety, wieloma trochę poodbijałem. Obecnie nie wytrzymują już rakietowego "wyścigu zbrojeń" i są niszą w porównaniu do tego co było kiedyś. A może to tylko kwestia położenia większego nacisku na inne produkty i odesłaniu tenisa na dalszy plan.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Re: Rakiety Völkl – krótka historia

Skoro nikt się nie chciał podzielić porządkującą wiedzą - zamiast sprawdzenia Volkla zdecydowałem się na rakietę Angell TC97 18x20. Z rączką Heada - to ważne.

Ale z chęcią bym jakieś 2-3 klasyki poznał Volkla.
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Rakiety Völkl – krótka historia

Jak chcesz trochę cięższe klasyki od Voelkla, to na następne granie przyniosę Ci dwie najsłynniejsze ich ramy: Pb10Mid i C10 Pro.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem

Wróć do „Voelkl”