Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Völkl 2016/2017

Nowa linia Volkla, V-sense.
Odświeżone modele to 4, 6, 8 i 9... choć odświeżone to złe słowo bo faktycznie będą zmiany.

Sam model 8 będzie dostępny w 3 wersjach wagowych 285g, 300g i 315g z balansami kolejno 325, 320 i 315mm.
Rama ulega zmianie, z 23mm na 22-24-22mm.

Z mojego punktu widzenia najciekawsza i najbardziej obiecująca jest jednak 9-tka.
Przede wszystkim posiadać ma, wg katalogu, przeplot z moich ukochanych Pro RD 70-tek czyli 16x17, przypomnę iż poprzednik miał 18x20. Po nim model dziedziczy pełne przelotki osłaniające całą główkę rakiety, ramę 22mm oraz parametry 310g z balansem 315mm.

Jedyną potencjalną wadą 9-tki może być sztywność. Ten model ma tendencje do RA nie niższego niż 65.

Katalog: Pokaż!
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Völkl 2016

Za TW dzięki uprzejmości Brittany Huang parametry dla 9-tki z naciągiem:
Moment bezwładności: 315
Sztywność: 67RA

No i potwierdzony przeplot 16x17.
Sztywność do przeżycia... mogłoby być niżej ale nie ma tragedii. Intrygujący szpadel z powodów opisanych wyżej, sztywność wpisała się jednak w trend >65RA.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Völkl 2016/2017

Temat nie cieszy się zainteresowaniem ale z kronikarskiego obowiązku...
Jakiś czas temu Völkl poszerzył linię V-Sense o znane modele z poprzedniej generacji czyli 10-tki w wersji 295g i 325g, V1 MP, V1 OS, 5 i 1.

Niedługo wejdzie na rynek jeszcze 7-mka i najciekawszy model, który jest zasadniczo powodem aktualizacji, mianowicie rama o kryptonimie V-Sense 10 Tour (zdjęcia poniżej).
ObrazekObrazek

Patrząc na powyższe zdjęcia nietrudno się domyślić dlaczego jest to ciekawostka ale dla osób o słabszym wzroku fotka poniżej...
Obrazek

Znający ofertę Volkla z ostatnich lat od razu rozpoznają znajome DNX-owe kołnierze, słowem ta nowość ma tyle wspólnego z linią V-Sense co kapsel i matowa farba ( :-? ) co akurat nie jest wcale zarzutem, co wykażę później...

Same parametry to matryca PB10-tki z parametrami bliższymi PB9-tki...
Przypomnę, że PB10 była trochę nietypowa bo cechował ją 19mm profil ramy przy łbie 98 calowym i przeplocie 18x20.
Swego czasu PB10 była dostępna w wersji 295g i 325g - zarzuty i uzasadnienie gorszej sprzedaży (choć i tak lepszej niż PB9) tych modeli były następujące. 295-tka była za lekka przy takiej ramie i zamkniętym przeplocie (może i racja biorąc pod uwagę, że pogrubiony Radical stał się bestsellerem w USA), z kolei 325g przegrywała z silną konkurencją w postaci ram zawodniczych bardziej znanych konkurentów (Wilson, Head).

Wracając jednak do VS10T...
Parametry bez naciągu to kolejno 310g, 310mm, 685mm i przeplot 16x19.
Zobaczymy jaka będzie sztywność i moment bezwładności, oby były bliższe PB10 niż PB9.

Ciężar gatunkowy tego wydania nie leży jednak bezpośrednio w jej parametrach, i tu wejdę w tematykę, która pasuje do mojego ulubionego działu "Sprzęt zawodników".
Trzeba sobie uświadomić, że wielkość producenta nie wpływa na stosowane w przemyśle praktyki farbowania ram. Völkl mimo, że sponsoruje garstkę zawodników również uczestniczy w tym zwodniczym procederze - ciekawym trafem Völkl farbuje głównie modele z linii Power Bridge żeby wyglądały jak Organixy czy aktualne V-Sense'y.

Organixy są o tyle fajne, że przez system tłumienia drgań łatwo można stwierdzić czy dana rama faktycznie jest Organixem czy nie... rakieta Siegemund i prawdziwy Organix 6.

Przypadek Almagro do tej był podobny tj. Powerbridge malowany jak Super G...
Rakieta Nico i prawdziwy Super G Mid 320
Z jednym wyjątkiem... mianowicie Hiszpan zdecydował się grać ramą opartą o matrycę PB10 MP ale z przeplotem 16x19 podczas gdy (jak napisałem wcześniej) modele sklepowe dostępne były wyłącznie z układem 18x20. Zresztą tych PB10 MP 16x19 trochę na czarnym rynku pływało więc jacyś niżej notowani gracze może i tym grali...

W każdym razie, wiadomo... niesmak, oszukaństwo etc. ;)
I tu właśnie pojawia się VS10 Tour. To jest właśnie to, przynajmniej w ujęciu matryca+przeplot, czym gra Almagro. Wydaje się logiczne, że to tę farbę będą miały jego nowsze szpadle.

Tym samym Völkl zapisuje się obok Wilsona jako producent, który wypuścił "platformę" z której korzysta zawodnik.
Co prawda Wilson na tym marnie wyszedł bo Grigorek 2-krotnie zrobił ich w bambuko ale przynajmniej się starali. ;)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Voelkl”