Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Völkl 2014

Coś dla fanów obecnie tej trochę niszowej marki...

W sezonie zadebiutują nowe modele m.in. nowe 8-mki i 9-tki.
Zdjęcia Organixa Super G 8 (315g) można znaleźć pod tym adresem.

Zwróćcie uwagę na odmienioną geometrię ramy. Intrygujące...

Poza tym Organix 9 G... rzekome parametry to:
Łeb: 98 cali kwadratowych
Waga bez naciągu: 310g
Balans bez naciągu: 315mm
Długość: 685mm
Rama: 22mm (stała)
Przeplot: 18x20

I co ciekawe ma również mieć przelotki Power RAP czyli odpowiednik Headowskich CAP.
Specyfikacja 9-tki przypomina mi tą z Tour 9-tek. Przeplot, rama... intrygujące...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Völkl 2014

Grubsza rama "dziewiątki", gęstszy przeplot, odchodzą od tego co było utrzymywane przez lata. Grubsza rama i Power RAP mają dać chyba więcej mocy przy gęstszym przeplocie, tylko po co 18x20 w "dziewiątce", to jest całkiem fajnie skonstruowana obecnie rama, można by było dodać trochę więcej mocy ale po co ten przeplot? :::hmm:::
Ciekawe co wymyślą w serii "10"?
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Völkl 2014

ppeter pisze:Grubsza rama "dziewiątki", gęstszy przeplot, odchodzą od tego co było utrzymywane przez lata.
Zależy o których latach mówisz. Przypominam iż przy V-Engine 9-tki miały ramę 22mm i były dwie wersje: 16x19 oraz 18x20. Ale generalnie trzymali się 16x19 przy 9-tkach...

Zresztą kto w dzisiejszych czasach zrozumie producentów sprzętu? Prince próbuje mieć w tej chwili jak najszerszą ofertę. Z jednej strony modele ESP, z drugiej klasyki, a z trzeciej np. Tour Pro 98 z przeplotem 18x20. ;)

Wracając do Völkli wydawało mi się że przeplot 16x19 + PCP w 9-tkach był dobrze odbierany... więc skąd ten zwrot? :::hmm:::
ppeter pisze:Ciekawe co wymyślą w serii "10"?
Na to poczekamy podobno nieco dłużej. "Super" 8 i 9 mają być w lutym.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Völkl 2014

El Diablo pisze:Wracając do Völkli wydawało mi się że przeplot 16x19 + PCP w 9-tkach był dobrze odbierany... więc skąd ten zwrot? :::hmm:::
No właśnie, jedynie na co jest ustawiczne narzekanie, to brak mocy w tych wyższych modelach.
El Diablo pisze:Na to poczekamy podobno nieco dłużej. "Super" 8 i 9 mają być w lutym.
Ja się nie spieszę, O10 gra mi się bardzo dobrze, pogram nimi spokojnie kolejny rok.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Völkl 2014

ppeter pisze:
El Diablo pisze:Na to poczekamy podobno nieco dłużej. "Super" 8 i 9 mają być w lutym.
Ja się nie spieszę, O10 gra mi się bardzo dobrze, pogram nimi spokojnie kolejny rok.
Pośpiech jest dobry przy łapaniu pcheł. ;)
Ale dziwią te zmiany, dziwią... rama 8-mki taka nie Völklowa, z 9-tką robią duży krok wstecz szczególnie jeśli spojrzymy na posunięcia choćby Heada, który zdaje się stawiać na współczesny topspin baseline.

Czas pokaże...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Völkl 2014

To tak właśnie wygląda jakby "dziewiątkę" przesuwali bardziej na końcową, co jest dziwne, bo mają w tym rejonie dwa modele "8", powiedzmy dwa "7" i jeszcze "V1". Liczyłem, że "9" pójdzie w kierunku BB DC London czy Tecnifibre TFight 315 Ltd.

Widzę, że na TT jeszcze dla nowej serii, żaden skrót się nie ukonstytuował. :wink:
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Völkl 2014

Organixy mają nabyty skrót w postaci 'Ox'.
Ale z tym nowym będzie ciężko... raz że Head wypuścił wcześniej linię Graphene, a dwa że SG to skrót od Super Grapów.
Podejrzewam Ox Super # albo po prostu Super #. Będzie ubaw. rotfl
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Völkl 2014

El Diablo pisze:Organixy mają nabyty skrót w postaci 'Ox'.
Używają też równie często "X" chociaż akurat w przypadku Organixa, chyba najczęściej funkcjonuje pełna nazwa.
Co do nowej nazwy to stawiałbym na coś typu OS/G, XS/G czy OSG, XSG.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Völkl 2014

Kryptologia rakietowa to taka młoda dziedzina "nauki". rotfl :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Völkl 2014

Jakbym miał pospekulować, to bym powiedział, że Völkl celuje w grupę docelową... Radicala. Miałem taką myśl, jak zobaczyłem co Head zrobił z tą serią - jak ktoś szuka klasyki w nowych technologiach to marsz do Völkla. (:]
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Völkl 2014

hokej pisze:Jakbym miał pospekulować, to bym powiedział, że Völkl celuje w grupę docelową... Radicala. Miałem taką myśl, jak zobaczyłem co Head zrobił z tą serią - jak ktoś szuka klasyki w nowych technologiach to marsz do Völkla. (:]
O_O

Ależ to jest genialna teoria! :::gd:::

Head stracił "klasycznego" Radicala, a tu Völkl, który nota bene ma podobny kształt rączki wchodzi na scenę. Fakt, że trochę wagowo odstaje (310g vs 295g) ale...

W każdym razie świetne spostrzeżenie! :]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Völkl 2014

Pewnie nikt się nie zdziwi, jak obie wyjdą dodatkowo w wadze piórkowej. :D
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Völkl 2014

Obrazek Obrazek
Obrazek

Tu fota w innym świetle...
Obrazek

Na pierwszych kolorystyka wygląda niemal na, za przeproszeniem, żywcem zerżniętą z RDS'a 002. Ale całkiem możliwe że te foty są podrasowane graficznie (większe nasycenie kolorów, kontrast etc.), tak jak niektóre ramy na fotach wyglądają na ciemnoczerwone (krwiste), a na żywo wyblakłe wpadające niemalże w róż...

Na ostatniej focie "z paluchem" odcień wpada w "musztardę", którą mogliśmy oglądać na DNX 10-tkach (trochę jaśniejszą ale z tą kolorystyką mi się kojarzy).

Ale przede wszystkim brawa, że wprowadzili osłonę na łeb dla 9-tki. :::gd:::
Jak ja nienawidzę kiedy producenci oszczędzają na plastiku. Swego czasu kiedy O3-jki Prince'a były na rynku liczył on sobie tyle samo, a nawet więcej za przelotki do tych modeli, których nie dość że było mniej (tylko osłona główki i mostkowa wsadka) to jeszcze osłona przez dziury wyglądała jakby miała strzelić. Wilson też na któryś 6.1-nkach przyoszczędził na plastiku i osłona główki nie obejmowała całej ramy.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Völkl 2014

Zarówno DNX9 jak i PB9 miały fajny kolorek, nie wiem co im się ostatnio porobiło, najpierw cała gama czarnych Organixów, teraz to.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Völkl 2014

Czarny byłby ładniejszy... z drugiej strony ten jaśniejszy, mniej RDS'owaty, nawet do mnie przemawia... tylko musiałbym wcześniej wyhaczyć testera i sprawdzić na korcie "jak śpiewa".

------------------------

Parametry z naciągiem za Tennis Warehouse...

Super G 6
Powierzchnia główki: 100 cali² (645 cm²)
Długość: 27 cali (685,8mm)
Rama: 23,5mm-23,5mm-23,5mm
Przeplot: 16x18
Waga: ±286g
Balans: ±342,9mm / 0 HL
Swingweight: ≈304 kg·cm²
Sztywność: ≈66RA

Super G 8 (300g)
Powierzchnia główki: 100 cali² (645 cm²)
Długość: 27 cali (685,8mm)
Rama: 23mm-23mm-23mm
Przeplot: 16x18
Waga: ±312g
Balans: ±330,2mm / 4 HL
Swingweight: ≈312 kg·cm²
Sztywność: ≈69RA

Super G 8 (315g)
Powierzchnia główki: 100 cali² (645 cm²)
Długość: 27 cali (685,8mm)
Rama: 23,5mm-23,5mm-23,5mm
Przeplot: 16x18
Waga: ±326g
Balans: ±325,1mm / 6 HL
Swingweight: ≈315 kg·cm²
Sztywność: ≈72RA

Super G 9
Powierzchnia główki: 98 cali² (632 cm²)
Długość: 27 cali (685,8mm)
Rama: 22mm-22mm-22mm
Przeplot: 18x20
Waga: ±329g
Balans: ±330,2mm / 4 HL
Swingweight: ≈317 kg·cm²
Sztywność: ≈70RA


Nie ukrywam że te pomiary sztywności są druzgocące, G9 uciekła poza pole mojego zainteresowania. Za to G6 wygląda bardzo fajnie dla początkujących - waga, średnia sztywność, otwarty przeplot, równy balans. A dla Pań na początku przygody z dyscypliną to już w ogóle jak znalazł.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Völkl 2014

G9 bliżej teraz do G8 niż do "dziesiątek", wyraźnie przesuwają ją do gry z końca kortu. Teraz gra się głównie z końcowej, to się wpasowują w "trynd" i zapotrzebowanie rynku.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Völkl 2014

Niby tak ale ta 9-tka mimo masakrycznej sztywności ma być wyprana z mocy... kto tym będzie się katował? ;-P :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Völkl 2014

El Diablo pisze:Niby tak ale ta 9-tka mimo masakrycznej sztywności ma być wyprana z mocy...
To już jest na dzień dobry strzał w kolano, zupełnie w takim razie nie rozumiem kierunku, w którym ten model poprowadzili.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Völkl 2014

ppeter pisze:
El Diablo pisze:Niby tak ale ta 9-tka mimo masakrycznej sztywności ma być wyprana z mocy...
To już jest na dzień dobry strzał w kolano, zupełnie w takim razie nie rozumiem kierunku, w którym ten model poprowadzili.
Zobaczymy jakie będą oceny ze źródeł, powiedzmy, bardziej niezależnych. ;)

Odnoszę się głównie do pogrubionego fragmentu opisu na TW.

-------------------------

Mini przegląd nowych ram...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=jSJmbdxy2yU[/youtube]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Völkl 2014

Na przyszły miesiąc na TW zapowiadają dostawę kolejnych rakiet z serii "Super G" w tym Super G 10 325g i 295g
Mnie interesuje jeżeli już ta pierwsza
http://www.tennis-warehouse.com/Völkl_S ... SG103.html
W porównaniu do Organix 10, odrobinę mniejsza waga z naciągiem za to SW trochę większe co mnie trochę martwi, chociaż po dłuższym czasie machania O10, może będzie w sam raz. Ciekawi mnie jak się będzie sprawdzał w praktyce "nowy" system grometów, który ma zapewnić większą swobodę ruchu strun. Powinno się to przełożyć na większy sweet spot i dynamikę.
Pożyjemy zobaczymy, jakie będą opinie.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".

Wróć do „Voelkl”