Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
ratatuj
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 15 paź 2012, 10:17

Völkl Organix V1 MP

Witam,
zamierzam kupić rakietę Völkl Organix V1 MP i mam kilka pytań:
  1. Czy Völkl to jeszcze ten dawny Völkl znany z perfekcyjnego wykonania, produkowany przez niemiecką firmę w Niemczech, czy to już jakiś "chińczyk" bo takiej rakiety to bym nie chciał.
  2. Jakby ktoś z forumowiczów grał tym modelem to proszę o krótką recenzję.
Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Völkl Organix V1 MP

Völkl od parunastu (parudziesięciu?) lat produkuje rakiety w Chinach. Podobnie zresztą jak większość producentów jak na przykład Wilson czy Babolat.

Völkl jest w tym momencie może nie firmą dogorywającą ale też nie należy do czołówki, trzyma się lepiej niż Fischer, którego już "tenisowo" nie ma czy Kneissl, który po restrukturyzacji nie potrafi wypuścić nowej linii rakiet. Czy jest z nim gorzej niż z Prince'm, który nie dawno przeżył bankructwo? Nie podejmuję się oceny gdyż i jedna i druga firma wypuści w 2013 roku nowe modele rakiet.

W chwili obecnej nie jestem w stanie sobie przypomnieć do kogo należy Völkl.

W kwestii doboru rakiety zapraszam do działu "Co wybrać?".
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
ratatuj
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 15 paź 2012, 10:17

Re: Völkl Organix V1 MP

Dzięki za szybką odpowiedź, może jeszcze jedno pytanko, czy któryś z producentów wytwarza swoje rakiety nie w Chinach, np.: ...
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Völkl Organix V1 MP

W chwili obecnej jedynym producentem, który wytwarza rakiety dla zwykłych konsumentów poza Chinami jest Yonex.

Jednakże Yonex produkuje również rakiety w Chinach. Tylko modele z najwyższej półki produkowane są w Japonii.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
genowef
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:54

Re: Völkl Organix V1 MP

El Diablo pisze:Jednakże Yonex produkuje również rakiety w Chinach. Tylko modele z najwyższej półki produkowane są w Japonii.
Pytanie: Czy produkcja rakiety od A do Z ma miejsce w Japonii?
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Völkl Organix V1 MP

Babolata jest od A do Z w Chinach.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Völkl Organix V1 MP

El Diablo pisze:Babolata jest od A do Z w Chinach.
Jakoś mnie to nie dziwi ... :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
genowef
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:54

Re: Völkl Organix V1 MP

El Diablo pisze:Babolata jest od A do Z w Chinach.
Pytam o Yonexa...
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Völkl Organix V1 MP

:]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
ratatuj
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 15 paź 2012, 10:17

Re: Völkl Organix V1 MP

Co do Yonexa, ja osobiście nie wierzę, że są produkowane w Japonii. W tym roku kupiłem Vcore 100S czyli model "Made in Japan" i co się okazało, po 4 godzinach gry przy przelotkach na wewnętrznej stronie ramy na godzinie 8-10 i 2-4 zaczęła się łuszczyć i odpryskiwać farba (odpryski wielkości ok. 4 mm). Po zareklamowaniu w/w rakiety w sklepie dowiedziałem się że nie centrycznie uderzam i za często gram ( po 4 godz.). W starych rakietach które mam po kilka lat w tym dziwnym miejscu nie ma żadnych odprysków lakieru. Po kilku miesięcznym użytkowaniu tej rakiety muszę stwierdzić, że pod względem lakieru jest to bubel 1 klasa. Oczywiście sklep nie uznał mi mojej reklamacji. I dlatego w moim pierwszym poście pytałem o rakiety Völkl gdyż słyszałem kilka dobrych opinii o tej firmie.

Pozdrawiam!
abaszydze
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 19 lip 2012, 17:34

Re: Völkl Organix V1 MP

Yonexy jeszcze do niedawna wyraźnie odbiegały jakością wykonania od reszty, przynajmniej jeśli chodzi o przelotki i malowanie. Teraz powoli się to zmienia. Najgorsze ze znanych marek są Babolaty. Völkla oceniłbym najwyżej.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Völkl Organix V1 MP

Przestańcie demonizować fakt, że coś jest made in P.R.C.[*] czy też inny Bangladesz. Mamy 2012 rok, warto to zauważyć. To czy fabryka stoi w Chinach, Japonii czy Europie ma tylko znaczenie w kontekście kosztów, z jakością, wbrew pozorom, ma wspólnego niewiele.
Ważne jest podejście firmy do kontroli jakości. Piszę z własnego doświadczenia - Chińczycy już dawno temu (wcześniej Korea Pd. i inne tygrysy) przeszli szkołę know how (wiedzieć jak) i doskonale sobie radzą z najbardziej skomplikowanymi produktami. Ale są, jak wszyscy na świecie, behawiorystami - jak nie muszą, to się nie będą spinać, bo i po co. Wniosek z tego prosty - nie ma kota w postaci firmy zamawiającej/dającej markę, myszy na produkcji robią co chcą.
I nawet duże firmy nie zawsze sobie zdają sprawę z faktu, że bez obecności na miejscu, mogą sobie generować procedury etc. do woli - nic to nie da. Jasne, że łatwiej jest nadzorować fabrykę w rodzimym Pierduśkowie, ale nie o to chodzi.
Piszę to, bo za chwilę zaczną się pytania czy można kupować produkty made in Vietnam, proces uciekania z Chin w poszukiwaniu tańszej siły roboczej już się zaczął.

[*]P.R.C. - nic innego jak People Republic of China (Chińska Republika Ludowa), skrót wymyślony i stosowany dla spokoju ducha takich klientów, jak zakładający wątek, bez obrazy. :D
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Völkl Organix V1 MP

Hokej, przecież wiadomo, że masz rację... co prawda nie zgodzę się z Tobą w kwestii nadzoru (być może masz po prostu doświadczenie w tej materii, Ja spekuluję) gdyż uważam, że wszystko sprowadza się do tego, że za lepszą jakość trzeba zapłacić, a tego koncerny tenisowe nie chcą robić bo... i tak sprzedadzą swoje produkty. Wilson, Babolat czy Head mając takie nazwiska jak Federer, Nadal czy Djokovic/Murray po prostu nie muszą się starać.

Natomiast powłoki lakiernicze to obecnie najsłabszy punkt rakiet w ogóle. Nie raz się śmiejemy, że wystarczy spojrzeć na daną rakietę i odpryski od samego patrzenia się robią.

Prawda jest okrutna, kiedyś jakość była lepsza. Yonex Pro RD70, które są z rocznika 1997 mają lakier wyjątkowo trwały, nawet używki z 3-ciej ręki miały nieliczne odpryski w farbie. Już nie mówię o starych RX-32. Uszkodzenie farby w tych szpadlach to dopiero sztuka!

Farbka w Yonexach zaczęła kuleć chyba w okolicach modeli RDX/RDS. Ten lakier jest jakiś "sztywny" i łatwiej odpada. Mówiąc o jakości producenta z Japonii często chodzi bardziej o trzymanie parametrów, choć tak naprawdę, każdy ma inne doświadczenia w tej materii.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Gypsy
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 123
Rejestracja: 10 gru 2010, 13:37

Re: Völkl Organix V1 MP

Zgodzę się, że lakier w Yonex'ach jest kruchy i to drażniące, acz są to walory jedynie estetyczne.
Ja jednak wolę mieć rakiety których "rozrzut" wagowy przy dwóch takich samych modelach z półki nie sięga czasami nawet 15 g różnicy , jak to się zdarza w pewnej francusko-chińskiej firmie :P.
Na to, w mojej niezbyt długiej bo 3 letniej przygodzie z Yonex'em nigdy narzekać nie mogłem, różnica w wadze rzeczywistej od nominalnej była niewielka (1-2 g).

Jeśli zaś chodzi o lakier w Volklu, mam rzeczywiście wspomnienia bardzo pozytywne, sam grając kiedyś PB 10 byłem pod wrażeniem, że przy moim "oraniu" rakietą przy slice'ach o ziemię czy twardą nawierzchnię nie nabawiły się żadnego odprysku a znajomy który odkupił je ode mnie do dziś lakier ma nie tknięty.
Miałem styczność tylko z tym modelem i byłem bardzo zadowolony.
ratatuj
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 15 paź 2012, 10:17

Re: Völkl Organix V1 MP

Kończąc ten wątek Yonexowy w Volkowym, stwierdzam, że pod względem grywalności Yonex Vcore 100S jest super rakietą i proszę o opinie dotyczące Völkl Organix V1 Midplus.

Pozdrawiam!
genowef
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:54

Re: Völkl Organix V1 MP

Nadal jednak nie padła odpowiedź na pytanie " Czy produkcja rakiety [Yonex] od A do Z ma miejsce w Japonii?"....
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Völkl Organix V1 MP

genowef pisze:Nadal jednak nie padła odpowiedź na pytanie " Czy produkcja rakiety [Yonex] od A do Z ma miejsce w Japonii?"....
To zadaj je może w odpowiednim wątku ...

Panowie, starczy tego OT, proszę. :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Voelkl”