Tecnifibre T-Flash 285 Speedflex 2012

Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 16:04
Lokalizacja: Леминград
Kontakt:

Tecnifibre T-Flash 285 Speedflex 2012

Post autor: YOGItheBEAR » 20 wrz 2011, 10:32

Miałem ostatnio okazję przetestować tę ramę. Za mało wrażeń jak na "pełną" recenzję, ale pokuszę się o wysnucie kilku wniosków. Rama bardzo ładnie prowadzi zamach, co jest konsekwencją stosunkowo wysoko ustawionego balansu. Na mój gust nie ma jednak tendencji do samoistnego domykania, więc trzeba o tym pamiętać samemu. Zwłaszcza, że rama oferuje sporo dynamiki. Rakieta doskonale więc sprawuje się z linii końcowej szczególnie, że jej relatywnie niska masa ułatwia wyprowadzenie uderzenia nawet przy grze z głębokiego dobiegu. Silny punkt tej ramy. Podobnie też łatwo jest wyprowadzić serwis, który dzięki wysokiej sztywności ramy łatwo jest wbić i schodzi bardzo dynamicznie. Jednocześnie producentowi udało się jakimś cudem uniknąć wibracji, które wydają się naturalne dla tak sztywnego pręta. Spory plus.

Niestety sztywność daje o sobie znać także w mniej pozytywnym wymiarze. Tam gdzie potrzebne jest dużo czucia i kontroli T-Flash potrafi negatywnie zaskoczyć reagując na piłkę nieco narowiście. Raczej więc należy zachować umiar przy wyprawach do siatki, grze drop-shot'em czy nawet próbach ofensywnego slajsa. Ta rama tego nie popiera.

Reasumując - bardzo ciekawa propozycja dla topspinowo grających baselinerów poszukujących dynamicznej, ale komfortowej rakiety. Debliści mogą być rozczarowani. ;)
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tecnifibre”