Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Prince EXO3 2011

Nowy EXO3 Tour...
EXO3 Tour.jpg
EXO3 Tour.jpg (51.34 KiB) Przejrzano 5870 razy
Nie kupię, nie interesuje mnie (dziury uznaję tylko w serze...) ale podaję do informacji...


Nie uważacie że taki ślepy pęd i wciskanie na siłę technologii, której ludzie nie lubią jest zwykłą głupotą? Obecnie poza POG'ami (które nota bene są gorszej jakości bo nawet nie mają wypełnienia piankowej jak prawdziwe stare POGi) oraz TT Warriorem/Vendettą DB nie mają ram bez dziur.

Małe przemyślenie...
Wiadomo że w dziurawcach przelotek prawie że nie ma. No dosłownie osłona główki i kilka pojedynczych grommetów na węzełki. Mimo że materiału jest znacznie mniej niż w porównaniu do np. takiego Headowskiego CAP przelotki kosztują tyle samo, a nawet i więcej! Paranoja.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
scorupion
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 1 cze 2014, 02:03

Re: Prince EXO3 2011

Głupota, toteż i mało ludzi w Polsce gra Prince'ami. A jak to się fatalnie naciąga.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Prince EXO3 2011

scorupion pisze:A jak to się fatalnie naciąga.
No emocje przy naciąganiu muszą być przednie ;)
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Prince EXO3 2011

wyczesany pisze:
scorupion pisze:A jak to się fatalnie naciąga.
No emocje przy naciąganiu muszą być przednie ;)
Phi... myślisz że te dziury to problem?

Wilsonowskie "rolki" już w erze grafitowej to był bieg przez płotki...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Prince EXO3 2011

El Diablo pisze:Phi... myślisz że te dziury to problem?

Wilsonowskie "rolki" już w erze grafitowej to był bieg przez płotki...
Chodziło mi o to, że przez O-porty rama wydaje się bardzo wrażliwa, przy każdym ruchu wajchą w dół serce by mi przyspieszało. Rolek nie widziałem i jako ktoś kto czasem naciąga rakiety nie chcę widzieć ;) Wystarczy mi wrażeń z tymi rakietami które mam.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Prince EXO3 2011

Masz foto...
2010-09-29 13-58-09.jpg
2010-09-29 13-58-09.jpg (56.3 KiB) Przejrzano 5817 razy
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Prince EXO3 2011

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Prince EXO3 2011

Obrazek
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Prince EXO3 2011

Ale wioska. I ... to tyle w temacie ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
jetfighter
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 22 wrz 2009, 21:45

Re: Prince EXO3 2011

Wygląda na porządny sprzęt - poprzednik Ozone Tour MP to świetna rakieta więc jego następca Exo3 powinien go godnie zastąpić.
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Prince EXO3 2011

Jedyne co mi się podoba to wygląd, ale nie wiem czy nie bałbym się tym grać O_O
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Prince EXO3 2011

Odbijałem chwilę taką rakietą i... kompletnie nie rozumiem idei. Struny zawieszone "w powietrzu" to praktycznie to samo, co większa główka. Dlaczego więc nie zrobić po prostu większej główki? Aaaaa... Bo chłopaki chcą zaszpanować, że grają rakietą 100" a nie 105"... Jasne... :!:paq:!:

Mi się tym odbijało... hmmm... byle jak.
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
qbazaremba
Nowy
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 2 lip 2010, 14:46

Re: Prince EXO3 2011

Rakietami Prince'a gra się trochę inaczej niż np. Head'ami, ale na pewno nie gorzej.
Prince Speedport Black
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Prince EXO3 2011

qbazaremba pisze:Rakietami Prince'a gra się trochę inaczej niż np. Head'ami, ale na pewno nie gorzej.
Hmmm...

Nie ma gorzej/lepiej... są tylko preferencje. A fakty póki co są takie:
- nie pierwszy raz podobne systemy były stosowane;
- większość osób stroni od O-portów z różnych względów (brak czucia, nierówne odejście, szybsze pękanie strun);
- gdyby taki system był faktycznie rewolucyjny to podobne mielibyśmy u innych producentów.

Na chwilę obecną znaczna większość jest na NIE i nie zanosi się aby to miało ulec zmianie.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Prince EXO3 2011

Prince-ami gra mi się jak szklanką, przy każdym zagraniu mam wrażenie, że się rozleci.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
jetfighter
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 22 wrz 2009, 21:45

Re: Prince EXO3 2011

El Diablo pisze:A fakty póki co są takie:
- nie pierwszy raz podobne systemy były stosowane;
- większość osób stroni od O-portów z różnych względów (brak czucia, nierówne odejście, szybsze pękanie strun);
- gdyby taki system był faktycznie rewolucyjny to podobne mielibyśmy u innych producentów.

Na chwilę obecną znaczna większość jest na NIE i nie zanosi się aby to miało ulec zmianie.
IMO to nie fakty - raczej obiegowe plotki :wink: Akurat miałem do czynienia praktycznie (czyli grając na korcie) z rakietami Prince'a i co do czucia to akurat z tym nie ma problemu w Prince'ach; porównując np. moje Heady Extreme Pro do np. Ozona Tour MP z tym samym naciągiem (Signum Tornado) naciągniętym na 24, 25 kg to czucie jest wręcz o niebo lepsze niż w Headach - nie zauważyłem też aby odejście piłki jakoś było nierówne (no to chyba tylko może ocenić zawodowy gracz o pewnym, ustabilizowanym i czystym uderzeniu) - co do pękania strun to także nie zauważyłem aby pękały częściej niż w Headzie - także ja nie mogę potwierdzić Twoich opinii wyrażonej w poście wyżej :wink:
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Prince EXO3 2011

jetfighter pisze:Akurat miałem do czynienia praktycznie (czyli grając na korcie) z rakietami Prince'a i co do czucia to akurat z tym nie ma problemu w Prince'ach...
Akurat miałem do czynienia z kilkoma "dziurawcami" w tym rakietą zrobioną dla Guillermo Corii ( Może słyszałeś o nim? Finalista French Open, były numer 3 rankingu ATP. Obrazek ) i tylko szpadel Corii do mnie przemówił. Rama którą ten szpadel imitował prezentowała się już kompletnie inaczej... raczej kwestia kompozycji materiałowej...

Fakt nie było ich dużo... O3 White, O3 Tour, O3 Red, Speedport White, O3 Hybrid Tour (???).
Z Exo3 odbijałem ale jedynie Ignite Teamem... obawiam się że ze względu na charakterystykę (przeplot, sztywność etc.) z góry było pewne że mnie nie porwie. Chociaż co można wykrzesać z 15 minut? Zresztą wszystkie moje doświadczenia to krótkie odbijania nie przekraczające 60 minut. Po prostu do mnie nie przemawiały (linie z O-portami oczywiście).
jetfighter pisze:IMO to nie fakty - raczej obiegowe plotki :wink:
Polecam poprzerzucać kilka z największych internetowych for i zobaczyć jak to wygląda. Jeśli dziury to obowiązkowo z "wkładkami".

Fajnie że masz własną opinię i nic mi do niej. Moje doświadczenia są z goła inne, a treści na jakie się napotykam w necie można podsumować następująco: Kiedy w końcu zaczną produkować normalne ramy. A przecież POG, PG Longbody oraz TT Warrior/Vendetta DB świetnie się sprzedają mimo iż nie są robione tak dobrze jak kiedyś (np. obecnie sprzedawane POG'i nie mają piankowego wypełnienia :( ).

Ciekawostka: Prince do swojego testu nowych modeli na 2011 rok dobrał specjalnie wyselekcjonowanych graczy. To jest takich którzy bardzo dobrze wypowiadali się o "dziurawcach" i kupili jakowyś. To tak of-topowo ale jest to smutne. Wilson w tej materii postępował uczciwie.

P.S.: Generalnie mam sklerozę bo wiele szpadli przeszło przez moje łapki. Także mogłem o czymś zapomnieć... :fugly:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
jetfighter
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 22 wrz 2009, 21:45

Re: Prince EXO3 2011

A Coria - to ten co się regularnie koksował? :::loled:::

Diablo cenię sobie Twoje opinie na temat sprzętu tenisowego :D oczywiście przeglądam fora tenisowe - głównie na Warehousie - no nie wczytuję się może, aż tak bardzo jak inni, jednak mimo wszystko poznaję różne opinie na temat tenisa i tego co z nim związane - ale akurat jak mogę coś napisać z własnego doświadczenia to korzystam z okazji - jak to miało właśnie w przypadku szpadli Prince'a.

Grałem Ozone Tourem MP (gdzieś w sumie ok. 7 godzin na korcie) - gra nim mój znajomy od kilku miesięcy i wrażenia były takiej jak opisałem powyżej - nie stwierdziłem mankamentów o których Ty pisałeś wyżej, stąd moja kontra :wink:

Testowałem też Exo3 Blacka i Team Blacka - no i tu np. przeszkadzało mi to, że rakieta trzeszczy przy uderzeniu - choć się świetnie "prowadzi" - co ciekawe nie zauważyłem tego w modelu Exo3 Rebel 95 który też "wpadł" w moje ręce.

Nie wiem, jaką politykę prowadzi Prince w doborze graczy ale jeśli ktoś decyduje się na granie ich sprzętem to dowodzi, że są zawodnicy którym dziury pasują (Ferrer, Ferrero, Zwonarieva, Marach, Isner).

Wspomniałeś o Wilsonie - taka ciekawostka - moja znajoma amatorka (czołówka atp ) zakupiła 3 rakiety Wilson Tour 95 BLX - no i jakoś każdym z egzemplarzy grało się ciut inaczej - sprawdziliśmy rakiety - okazało się, że każda z nich różni się wagą a co za tym idzie balansem - po interwencji u Wilsona stwierdzono, że to normalne i nie podlega gwarancji - no nie wiem czy to jest poważne i świadczy o solidności tej skądinąd renomowanej marki. Z ciekawości razem z kolegami sprawdziliśmy nasze rakiety (Head Extreme Pro, Prince O3 White i Ozone Tour MP) nie było żadnych wahnięć :wink:
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Prince EXO3 2011

jetfighter pisze:A Coria - to ten co się regularnie koksował? :::loled:::
Nie wiem czy wiesz ale proces z producentem suplementów wygrał. Także jak się okazało był niewinny...
NBC Sports pisze:The ATP reduced the penalty seven months after a lab test showed the multivitamin was tainted with steroids.
Tłumaczenie pisze:ATP zmniejszyło karę siedem miesięcy po tym jak testy laboratoryjne wykazały iż multiwitamina była skażona sterydami.
jetfighter pisze:Nie wiem, jaką politykę prowadzi Prince w doborze graczy ale jeśli ktoś decyduje się na granie ich sprzętem to dowodzi, że są zawodnicy którym dziury pasują (Ferrer, Ferrero, Zwonarieva, Marach, Isner).
Kilka kwestii. Pierwsza to fakt że Prince wymusił zmianę. Ferrer oraz Ferrero byli wierni swoim pierwszym szpadlom, którymi były kolejno PG Longbody oraz wcześniejsze reinkarnacje TT Warriora.

Jakoś Isner gra dalej O3 White'm, a nie Speedportem czy Exo3.

Mógłbym zagrać w tej chwili kartą że Black z dziurami spruł bark Sharapovej oraz tym że Prince w chwili obecnej nie jest w stanie zapewnić jej szpadla tylko musi grać Headem... ale to nie byłoby uczciwym stwierdzeniem faktu. Dlatego nie będę tego ciągnął. :]
jetfighter pisze:Wspomniałeś o Wilsonie - taka ciekawostka - moja znajoma amatorka (czołówka ATP ) zakupiła 3 rakiety Wilson Tour 95 BLX - no i jakoś każdym z egzemplarzy grało się ciut inaczej - sprawdziliśmy rakiety - okazało się, że każda z nich różni się wagą a co za tym idzie balansem - po interwencji u Wilsona stwierdzono, że to normalne i nie podlega gwarancji - no nie wiem czy to jest poważne i świadczy o solidności tej skądinąd renomowanej marki.
Przepraszam bardzo ale czy Ja pisałem o kontroli jakości? Pisałem o doborze TESTERÓW KTÓRZY MIELI SKOMENTOWAĆ JAK SIĘ GRA POSZCZEGÓLNYMI MODELAMI.

A skoro o QC Wilsona mowa to przykro mi że tak nieuważnie przeglądasz forum.
jetfighter pisze:Z ciekawości razem z kolegami sprawdziliśmy nasze rakiety (Head Extreme Pro, Prince O3 White i Ozone Tour MP) nie było żadnych wahnięć :wink:
Koniecznie chcesz porozmawiać o kontroli jakości? Mamy rozpocząć dyskusję o tym że któreś z kolejnych reinkarnacji Black'ów pękały na godzinach 10&2? A może o tym że Dawidienko nie miał czym grać bo mu szpadle popękały? O jego komentarzach dotyczących tych szpadli nie wspomnę.
jetfighter pisze:...każdym z egzemplarzy grało się ciut inaczej - sprawdziliśmy rakiety - okazało się, że każda z nich różni się wagą a co za tym idzie balansem...
BIIIIP! Nieprawda! Inna waga nie jest równoznaczna z innym balansem.

Twój ruch... :twisted:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
jetfighter
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 22 wrz 2009, 21:45

Re: Prince EXO3 2011

Co do Corii - nie śledziłem na bieżąco jego problemów z zarzutami - nie wiem czy jest niewinny czy też umniejszono jego winę bo skoro jak sam piszesz ATP zmniejszyło mu karę oznacza, że jakaś tam wina chyba była - w innym przypadku ATP by uwolniło go od zarzutów - po drugie w kwestii dopingu często uniewinnienie nie ma nic wspólnego ze stanem faktycznym a jest jedynie wynikiem umiejętnych zagrań formalno - prawnych adwokatów reprezentujących sportowca - zresztą to nie jest przedmiotem tego wątku :::silencium:::

Odnosząc się do kwestii graczy Prince'a to moja wiedza jest okrojona - nie mam wiedzy że Dawidenko narzekał na pękające ramy - nie wiedziałem tego akurat :/ Pewnie w każdej "stajni" znajdzie się gracz narzekający na sprzęt - poza tym nie wyobrażam sobie aby firma na siłę wciskała graczowi sprzęt którym ma grać kiedy on nie chce; w końcu Ferrero, Bryan'owie to nie byle kto w tenisowym świecie;

Jeśli chodzi o Wilson Toury o których pisałem wcześniej to balansu nie mierzyłem na maszynie więc nie mam wiarygodnych danych ale gwarantuje Ci że każda z tych rakiet leżała inaczej w łapie pewnie dla niedzielnego gracza nie miałoby to różnicy znacznej ale dla kogoś kto gra non stop przez parę ładnych lat to różnica była odczuwalna i dyskomfortowa - to tyle z mojej strony - pozdrawiam :wink:

Wróć do „Prince”