Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
wooojtas
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 18 paź 2011, 20:27

Problem z rozmiarem rączki

Witam wszystkich forumowiczów.

Mam promblem. Mianowicie postanowiłem kupić nową rakietę. Wybór padł na Heada Radical MP.
Obczaiłem rakietę w dobrej cenie w jednym z internetowych sklepów. Aby dobrać odpowiedni wymiar rączki poszedłem do Go Sportu. Wybrałem rozmiar L4 4 1/2 a w internetowym sklepie zamówiłem rozmiar G4 4 1/2. Niestety rakieta którą otrzymałem dzisiaj ma rozmiar L2 4 1/2 i rączka wydaje mi się chudsza od tej którą sprawdzałem w go sporcie. I tu moje pytanie jaka jest różnica pomiędzy rozmiarem rączki L2 4 1/2 a rozmiarem L4 4 1/2. Oznaczenie L to nie jest swingstyle bo Radical ma L4. Pogubiłem się z tym wszystkim i proszę o wyjaśnienie sprawy. Pomylić się nie mogłem bo zrobiłem zdjęcie w Go Sporcie żeby nic mi się nie pomyliło.

Jeżeli temat już był to przepraszam ale nie znalazłem.

Pzdr.
Awatar użytkownika
pivdy
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 292
Rejestracja: 27 paź 2009, 23:13
Lokalizacja: Kielce

Re: Problem z rozmiarerm rączki

Z tego co się orientuje to rozmiar rączki może być oznaczony symbolem amerykańskim lub europejskim. L4 to europejskie oznaczenie rozmiaru rączki 4 i 1/2 (symbol amerykański). Zatem albo dostałeś rozmiar 4 i 1/4 (L2), albo dostałeś rozmiar 4 i 1/2 i ktoś pomylił oznaczenie europejskie L 4.
Awatar użytkownika
rdza
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 119
Rejestracja: 1 sie 2010, 10:43

Re: Problem z rozmiarerm rączki

Kiedyś była dyskusja o oznaczeniach rączki.
Stąd cytuję:
PitS pisze:Ostrożnie, ostrożnie L4 na Radicalach nie oznacza rozmiaru rączki. To tzw. swingstyle, czyli opis ruchu podczas zamachu (od S12 do L6). To taki poradnik wyboru grupy docelowej. http://www.head.com/tennis/racquets.php ... ur&id=1021
Head oznacza rozmiar rączki po prostu cyfrowo, bez żadnych liter. 4 - i rozmiar w calach i tyle.
wooojtas
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 18 paź 2011, 20:27

Re: Problem z rozmiarerm rączki

No tak ja to rozumiem, że oznaczenie L2, L3, L4, S5 itd. to oznaczenie swingstyle'u Heada. Radical ma swing L4. Natomiast chodzi mi tylko o rozmiar rączki. Obie rakiety mają na owijce nalepki 4 i 1/2 z tym że przed tym jedna ma L2 a druga L4.
SPOILER:
Pzdr.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Problem z rozmiarerm rączki

:::fcplm:::

Pierwsze zdjęcie L2 - 4 1/4.
Drugie zdjęcie L4 - 4 1/2.
wooojtas pisze:Natomist chodzi mi tylko o rozmiar rączki. Obie rakiety mają na owijce nalepki 4 i 1/2 z tym że przed tym jedna ma L2 a druga L4.
Ummm... nie.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
wooojtas
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 18 paź 2011, 20:27

Re: Problem z rozmiarem rączki

O kurde... za dużo pracy chyba dzisiaj miałem. Temat do zamknięcia, a najlepiej do skasowania...

Nie wiem jak mogłem tego nie zauważyć, sprawdzając 10 razy. Sorry za zamieszanie.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Problem z rozmiarem rączki

Najpewniej zmęczenie. Czasem patrzymy 10x i dopiero kiedy ktoś Nam zwróci uwagę że jest inaczej mózg reaguje.

Temat zamknięty.

Wróć do „Head”