Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
antystenezz
Posty: 0
Rejestracja: 22 sty 2012, 17:56

Re: Head YouTek Innegra: Radical & Prestige (2012)

No właśnie, gdyby ktoś miał okazję obcować z Prestigem S, niechaj zechce podzielić się wrażeniami.
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Head YouTek Innegra: Radical & Prestige (2012)

Byłem wczoraj w Strefie Tenisa.
Adam powiedział że mają już testery nowych Radicali, a właśnie wciągają testery nowych Prestige, mają być do testów podobno wszystkie modele.
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Head YouTek Innegra: Radical & Prestige (2012)

No to trzeba już powoli rezerwować kort na PP :).
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Head YouTek Innegra: Radical & Prestige (2012)

O miło. Ja poczekam jeszcze na Xi 98 (też ma być na dniach naciągane) i kombo z Prestige S testowane będzie. :)
Awatar użytkownika
kobbe66
Orator
Orator
Posty: 543
Rejestracja: 12 kwie 2008, 15:33
Lokalizacja: Piła

Re: Head YouTek Innegra: Radical & Prestige (2012)

Chłopy dajcie znać jak wrażenia gdy chwycicie do ręki nowego "S".
Obrazek
Awatar użytkownika
Django
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 8 wrz 2010, 13:39
Lokalizacja: Tarnów

Re: Head YouTek Innegra: Radical & Prestige (2012)

Skusiłem się na Head IG Prestige Pro, tak jakoś na ich 25 prestiżową rocznicę :D.
Yonex :)
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Head YouTek Innegra: Radical & Prestige (2012)

A do mnie zawitał Prestige S. Waga 323g z naciągiem, balans 328mm. Mogę powiedzieć na razie, że ... ładna.
Awatar użytkownika
kobbe66
Orator
Orator
Posty: 543
Rejestracja: 12 kwie 2008, 15:33
Lokalizacja: Piła

Re: Head YouTek Innegra: Radical & Prestige (2012)

logigamer pisze:A do mnie zawitał Prestige S. Waga 323g z naciągiem, balans 328mm. Mogę powiedzieć na razie, że ... ładna.
Dawaj na kort i pisz jak pierwsze wrażenia :).
Obrazek
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Head YouTek Innegra: Radical & Prestige (2012)

No i dziś Radical MP IG trafił pod strzechę. Grałem nim i Prestige S IG po około 1h i powiem tyle... rewelacja! Radical YT IG w porównaniu do YT to przepaść! Super dynamiczną rakietę zrobili. Ale to dopiero 1h gry i z fabrycznym Sonic Pro (pewnie 25/26kg wciągnięty).
Prestige S... równie fajna, dynamiczna, dobre czucie, ale za mało grałem by coś więcej napisać.
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Head YouTek Innegra: Radical & Prestige (2012)

Właśnie miałem okazję pomacać dwie interesujące mnie packi, tj. Radek Pro i Prestige S. Obie fajnie leżą w ręce :). Jakoś bardziej podchodzi mi Radek pewnie dlatego, że grommety jednak lepiej na nim wyglądają niż na Prestku rotfl no i gram Radkiem MP, więc jakiś sentyment jest. Udało mi się też zważyć packi i tu zaskoczenie sugerujące, że jednak na TW albo jest pomyłka albo mieli jakiś krzywy egzemplarz Radka Pro. Dla Prestige'a S waga pokazała 338 gram, dla Radicala Pro 334g. Oczywiście rakiety miały na sobie folię na rączce i papier reklamowy na główce, więc żaden miarodajny pomiar, ale Radek Pro był bez naciągu. Wynika z tego, że jednak rakiety mają wagę "netto" różną, a nie jak wynika z TW taką samą.

Jeszcze dane z Tennis Express:
IG Prestige S - 326 g, 2HL, 22mm, RA 64, SW 318
IG Radical Pro - 326 g, 4HL, 21.5mm, RA 63, SW 325

Parametry mojej wersji Prestka S:)
Wersja sklepowa masa 326 gram, balans 32cm.
Po uzbrojeniu( ower i taśma ochronna) 336 gram, balans bez zmian, SW 312-315.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Django
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 8 wrz 2010, 13:39
Lokalizacja: Tarnów

Re: Head YouTek Innegra: Radical & Prestige (2012)

W trakcie weekendu udało mi się przez trzy godzinki posmakować gry Headem Prestige IG YT Pro. Jednak go sobie zostawiłem w zasobach. Rakieta z naciągiem fabrycznym , owijką wierzchnią Head Extreme Soft oraz dumperem i taśmą ochronną waży 355 gram (wedle domowej wagi).
Ponieważ przez kilka miesięcy używałem w sezonie letnim jej poprzedniczki mogę pokusić się o pierwsze wstępne i nieśmiałe :) wrażenia porównawcze choć od razu zaznaczę, że są one raczej zbieżne do recenzji tego szpadla w kilku źródłach. Rakieta serii IG sprawia wrażenie cięższej (niezbyt wiele ale jednak) i ma bardziej softowe czucie od poprzedniczki (wersji YT). Poprawie uległa kontrola uderzeń w trakcie gry wolejem (tutaj nie chciałem do końca wierzyć recenzjom). Serwis i smecz wzbudzają uśmiech na twarzy :). Jedyny minus to jednak fakt, że czułem trochę rękę po grze.... , czego nie czułem przy poprzedniczce. Być może to efekt gry w ostatnim czasie softowym X 325 Volkla :).
Yonex :)
elaskin
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 15 sie 2012, 23:47

Re: Head YouTek Innegra: Radical & Prestige (2012)

Witam,
IG Radical MP i IG Prestige S...

Która z powyższych rakiet jest trudniejsza? Z porównania na TW wynika, że są niemal identyczne (niewielka różnica przy SW i RA) oczywiście pomijając układ strun. Z recenzji Vivida na temat Prestige S można wiele wywnioskować jednak na innych forach rakieta ta opisywana jest trochę inaczej m.in. np. dostęp do rotacji jest bardzo dobry, sweetspot duży.

Czy rozumowanie, że Prestige S to taki Radical MP z otwartym naciągiem (co dla niektórych może być właśnie złotym środkiem) jest dobre?
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Head YouTek Innegra: Radical & Prestige (2012)

Dla zaawansowanego gracza trudniejszy jest Prestige, mniej wybaczy, wyraźniej wskazuje błędy, po dłuższym czasie gry bardziej męczy.
A jak to czuje np. początkujący to pojęcia nie mam, gra przecież inaczej i na innym tempie.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
OscaroGee
Weteran
Weteran
Posty: 1009
Rejestracja: 25 paź 2010, 10:52
Lokalizacja: Gdynia/Wejherowo i czasami Częstochowa

Re: Head YouTek Innegra: Radical & Prestige (2012)

Ciekawe jak jest z top-spinem w IG Radical Pro, w porównaniu do Prestige S?
Na papierze, te ramy wyglądają niemal identycznie - ciekawe czy jest różnica w grze, no i dlaczego w "esce", przy otwartym przeplocie jest tak słabo z tą rotacją awansującą?
Vivid nie masz nikogo znajomego, kto ma Radicala Pro, żeby go przetestować? ;)
A może ktoś na forum, ma dostęp do obu rakiet i się wypowie?
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Head YouTek Innegra: Radical & Prestige (2012)

Ja miałem i Radka i Prestige'a.

Radek cięższy (SW), dość łatwy dostęp do rotacji, bardziej soczysty w uderzeniu. Prestige w ręku dość lekki, rotacja średnia, zdecydowanie bardziej techniczny. Kontrola jak a 16x19 bardzo fajna. W Radku podobnie. Obie fajne ale zdecydowanie inne w grze. :::gd:::
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Head YouTek Innegra: Radical & Prestige (2012)

Ja jestem szczęśliwym posiadaczem Prestka S :). Odbijałem chwilkę Radkiem Pro ale nie rzucił mnie na kolana. Co do S'ki to Prestige więc z nazwy musi być trudniejszy od Radicala :). Mi gra się nim super, mimo że pewnie wykorzystuje 10% tej packi ale gra się super. Slajs wychodzi super z rotacją awansującą już nie jest tak dobrze ale to pewnie kwestia techniki, w każdym razie Extreme kręci dużo lepiej w tą stroną :). No i czucie, tu myślę, że Prestige bije Radka na głowę.
Obrazek
_____
elaskin
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 15 sie 2012, 23:47

Re: Head YouTek Innegra: Radical & Prestige (2012)

Wg Ciebie też Radical'em MP gra się łatwiej niż Prestige S?
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Head YouTek Innegra: Radical & Prestige (2012)

Porównywałem do wersji Radical IG Pro, ale wydaje mi się że wersja MP jest łatwiejsza w obsłudze od Prestige S. Ale to tylko zdanie totalnego amatora, który powinien grać wersją OS i też mogłaby być za trudna :).
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Django
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 8 wrz 2010, 13:39
Lokalizacja: Tarnów

Re: Head YouTek Innegra: Radical & Prestige (2012)

Czy któryś z Kolegów może się podzielić wrażeniami z gry Head Prestige MP IG - zwłaszcza w porównaniu z jego poprzednikami (YT oraz Microgel) ??? :) . Patrząc na dane "fabryczne" SW poleciał w dół...
Yonex :)
Awatar użytkownika
chip'n'charge
Bywalec
Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: 31 paź 2010, 22:43

Re: Head YouTek Innegra: Radical & Prestige (2012)

Django pisze:Czy któryś z Kolegów może się podzielić wrażeniami z gry Head Prestige MP IG - zwłaszcza w porównaniu z jego poprzednikami (YT oraz Microgel) ??? :) . Patrząc na dane "fabryczne" SW poleciał w dół...
Wersja IG ma dla mnie odczuwalnie wyższy SW. Ponoć masa jest inaczej rozdystrybuowana w samej główce. Dla mnie w porównaniu z MG, a przede wszystkim z YT poprawiono stabilność rakiety (którą w wersji YT miałem dopiero po dociążeniu ołowiem na 9 i 15 i pod kapslem dla zachowania balansu). Wersja IG jest także bardziej wytłumiona - to już nie jest to prętowate czucie z wersji YT.
Dla mnie osobiście to najlepsze wcielenie Prestige'a MP od generacji Intelligence.

* wszystkie porównywane wersje, którymi grałem i gram mają ten sam naciąg i skórzaną bazówkę.
"Nobody beats Vitas Gerulaitis 17 times in a row" -- Vitas Gerulaitis, after beating Jimmy Connors on his 17th try...

____________________
powered by PT 630

Wróć do „Head”