Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tolerancja wagi?

SevenUP pisze:Tylko że niestety nie zawsze jest taka możliwość, bo nie każdy sklep ma czym je sprawdzić (albo nie wszystkie parametry), a niektóre wręcz nie chcą chyba że zapłacisz za "parowanie"...
Ale ja nie mówię o stricte parowaniu przez sklep, bo większość sklepów tego nie oferuje nawet za dopłatą. Ale o zwykłym zważeniu i sprawdzeniu balansu. Do SW potrzebna jest już maszyna, chociaż ręcznie też da się zmierzyć na pewno z mniejszą dokładnością ale się da :)
Tak jak piszesz TW za 20E daje ci wybór chyba z 6 rakiet, ale starają się żeby wszystkie miały zbliżone parametry, więc na pewno nie ma rozjazdu po 5-10gram w wadze i 5punktów w balansie :)
Nie wiem jak Strefa, ale np. Protenis w teorii za 80PLN z materiałami zrobi ci dwie takie same ramy :)
Dla amatora wydaje mi się że dość duże znaczenie ma SW i tu dobry sposób podał Vivid żeby machnąć kilka razy i wtedy w jakimś stopniu czujemy czy rama nam pasuje, czy nie. Co nie oznacza że nie ma sensu zwracać uwagi na wagę. Bo jak weźmiemy ramę która miała ważyć 300 a się okazuje że ma 310 to na początku może to nie przeszkadzać, ale np. po godzinie gry może już zacząć robić różnicę.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Tolerancja wagi?

Jasne, wszystko się zgadza. Tylko że parowanie 2 ram zdaje się to już bardziej dla kogoś kto wie dokładnie czego szuka, bo wtedy trzeba podać konkretne parametry końcowe. Chyba, że po prostu chce się dociągnąć obie rakiety do oficjalnych parametrów producenta. Bo dobór 2 ram do siebie jako para może też się skończyć tym, że dostaniemy obie identyczne ale z dużym odchyłem od wartości sklepowych :] Także chyba najbardziej korzystna jest opcja 1 dla kogoś, kto ma określone pożądane parametry lub opcja 2 jak ktoś chce po prostu ramy takie jak podaje producent.
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tolerancja wagi?

Zgadza się. Wszystko zależy czego potrzebujemy. Jeśli wiemy co chcemy to oczywiście usługa parowania plus tuning nie każdy sklep robi. Ale często jest tak że ktoś kupuje jedną ramę powiedzmy w ciemno i pasuje mu :) Tak było w moim przypadku z tym że drugą postanowiłem wziąć od znajomego który też kupił i mu nie pasowała. Tyle że ja kupując sprawdziłem czy moja nie odbiega za dużo od tego co podaje producent. Kolega wziął pierwszą z brzegu. Podobno poprosił o sprawdzenie i dostał info że trzyma parametry. Jak wziąłem od niego tą ramę już wiedziałem że coś jest nie tak z wagą. Wrzuciłem na wagę i moja z całym osprzętem 324gramy, jego 315 :(
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Tolerancja wagi?

htb pisze: 21 gru 2021, 14:03 Co nie oznacza że nie ma sensu zwracać uwagi na wagę. Bo jak weźmiemy ramę która miała ważyć 300 a się okazuje że ma 310 to na początku może to nie przeszkadzać, ale np. po godzinie gry może już zacząć robić różnicę.
Błędnie tu rozumujesz. Pamiętaj, że już minimalne przemieszczenie balansu kompensuje dobre kilka gram masy.
Możesz bez problemu mieć ramę 310g i będzie Ci się nią lżej grało niż taką samą, tylko ważącą 300g.
Ta statycznie cięższa może mieć zwyczajnie balans bardziej HL i to wpływa na to, iż SW ostatecznie będzie niższy, czyli będzie dynamicznie lżejsza.

Jak już napisałem, ja porównuję odczucia mojej ręki i zawsze szukam kompletu najlżejszych. Nie bez przyczyny, pamiętać należy, że do testowanej ramy z wieszaka trzeba "doważyć" owijkę wierzchnią, naciąg i ewentualnie tłumik. Czyli 20g-25g plus ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tolerancja wagi?

Vivid pisze:Błędnie tu rozumujesz. Pamiętaj, że już minimalne przemieszczenie balansu kompensuje dobre kilka gram masy.
Masz rację, ale jeśli będą miały zbliżony balans to już będzie to odczuwalne po jakimś czasie. Patrząc np. z mojej strony najbardziej mi pasuje balans 3-4HL i waga do 300gram gołej ramy co po dozbrojeniu daje mi jakieś 320 gramy, więc jak miałem ostatnio ramy o tym samym balansie ale jedna ważyła 324 a druga 314 to już dało się odczuć na sucho i podczas gry też niestety :(
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Tolerancja wagi?

Ramy, którymi gra mi się najlepiej z mojej torby mają 350g-360g, ale większy HL. Bez osprzętu ważą 325g-330g, balans około 315mm.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Head”